fbpx
woman 2197947 1920 od Zdravý spánek pro hubnutí

V televizních reklamách často slýcháme, že pro zdravý spánek je nutností si pořídit určitou matraci, ale otázka zní, co je to vlastně ten zdravý spánek?

Ještě musím udělat něco do práce, ještě si musím zopakovat látku na zítřejší test, ještě poklidím, vyžehlím, vyperu, složím ponožky, dočtu stránku atd…

DOST! Teď je čas jít spát. Vypnout tedy všechny mobily, tablety i lampičky. Vytvořte naprostou tmu. To je totiž pro kvalitní spánek jedna z neopomenutelných podmínek.

Obecně spánek je velmi důležitý pro regeneraci organismu. Tělo odpočívá a zároveň se nám „filtruje“ mozek. Dalo by se říct, že je to takové lepší 2 v 1.

Pokud tedy chceme hubnout je důležité se zaměřit na stravu a spánek, bez toho to nepůjde. Spánek může hrát v hubnutí velkou roli. Je mnoho studií, potvrzující důležitost spánku. O čem se ve studiích moc nekoketuje je délka spánku. Co je ale dokázané, je to, že lidé kteří spí minimálně sedm hodin mají v populaci menší úmrtnost.

Co dělat v případě spatného spánku

-mějte dostatečný příjem hořčíku(300-500 mg)

-konzumujte častěji: Listovou zeleninu, špenát, kapustu, semínka, luštěniny, banány, ale také avokádo.

Medunka je velký pomocník v boji s nespavostí. Tato bylina dokáže zklidnit nervy, snížit krevní tlak a zajistí klidný spánek. Čaj obsahuje větší množství silic a hořčíku. Výrobně působí na zpomalení tepu a bušení srdce.

alexandra gorn smuS jUZa9I unsplash od Zdravý spánek pro hubnutí
Dopřejte si bylinkový čaj

Recept na uklidnující medunkový čaj

Ingredience: Sušená medunková nat

Postup: Bylinku zalijte do šálku, té bude cca 2 lžičky. Voda by neměla být vroucí. Nechejte louhovat 7 až 10 min.

Pokud málo spíte tělo produkuje méně leptinu a to způsobuje zvýšený pocit hladu.

Uvádí se, že zdravý spánek by měl u dospělého člověka trvat 6-9 hodin, ovšem nezapomínejte, že každý z nás je jedinečný, tudíž to, co vyhovuje Lence, nemusí být to nejlepší pro Karlu. Nejkvalitnější a nejtvrdší spánek je v rozmezí od půlnoci do 2:00 hodin. Z tohoto důvodu bychom se měli snažit vyhnout ponocování a uvědomit si, že zítra je také den.

Zdravý spánek pro hubnutí nezáleží jen na dobré matraci
Zdravý spánek pro hubnutí nezáleží jen na dobré matraci

Co se týče již zmíněných matrací, tak na tom taky kousek pravdy bude. Výběr kvalitní matrace je pro náš spánek důležitý. Měla bych být prodyšná a kopírovat tvar našeho těla.

Zdravý spánek, teplota a květiny

Přes noc by mělo být v ložnici chladněji. Máte rádi teplo? Dobrá, tak peřinu až ke krku, ale nezapomeňte vyvětrat!

Dostala jste od své drahé polovičku kytičku? Bohužel květiny i přes svoji užitečnost od nás dostávají „červenou“. Ačkoliv nám jsou velmi užitečné tím, že přes den nám vyrábí kyslík, tak ale bohužel v noci nám ho berou! Snažte se tedy minimalizovat počet květin v ložnici.

Když už konečně po celém náročném dni ležíte ve své posteli, tak se zkuste psychicky uklidnit. Navodit vyrovnanost, klid a pocítit radost ze života. Přehraje si svůj den a zhodnoťte ho, nebojte si říct pozitiva dne a pochválit se. Zasloužíte si to.

Zdravý spánek přispívá celkové pohodě a duševnímu zdraví

A pro dámy perlička na konec. Pokud máme kvalitní spánek, tak půjde i to hubnutí lépe! Tak přestaňte mít výčitky z toho, že „nic neděláte“ a hurá do postele! Je to přeci pro naše zdraví.

Úspěšné hubnutí tedy tkví i v tom jak spíte. Spánková hygiena je tedy podstatná při hubnutí a její úspěšnosti.

Vyspěte se do růžova
Vyspěte se do růžova

Dodržujte pár zásad klidného a zdravého spaní

  • – větrejte před tím než ulehnete
  • -vynechejte alkohol a kávu po 17 hodině
  • -zapněte si uklidnující hudbu
  • -nekoukejte do počítače než jdete spát
  • -vypijte bylinkový čaj
  • nepřemýšlejte nad tím co bylo dnes, co vše musíte zařídit zítra (nezaměstnávejte mozek starostmi a problémy, nebo úkoly co vás čekají na druhý den- to do spánkové hygieny nepatří)
laura chouette 86BHeI27ukw unsplash od Zdravý spánek pro hubnutí

Dobrou noc a sladké sny přejeme!

One thought on “Zdravý spánek pro hubnutí”

Comments are closed.