fbpx
prababicka od Chcete svůj život prodloužit o více než 10 let?

Cítíte se unavení a  bez energie? Pracujete jen proto, abyste měli víc peněz? Zastavte se a v klidu si přečtěte článek. Dozvíte se v něm, z koho si vzít příklad a jak si prodloužit život.

Žít déle a šťastně?

To je snad snem každého. A co kdybych vám řekla, že to není až tak těžké? Stačí změnit a dodržovat pár zásad.

Co jsou to modré zóny?

Jedná se o oblasti po celém světě, kde se lidé dožívají výrazně vyššího věku než v jiných částech světa. Například na Sardinii, jedné z modrých zón, žije 100letých mužů více než kdekoli jinde na světě. O dalších modrých zónách běží na Netflixu zajímavý seriál.

Chcete svůj život prodloužit o více než 10 let?

Nehoňte se za prací. Mnoho lidí pracuje proto, aby měli víc peněz, protože máme jakýsi mylný pocit, že když budeme mít víc peněz, budeme šťastnější. Ale ve skutečnosti tomu tak není. Za peníze si zdraví a štěstí nekoupíme.

Jaké je tajemství dlouhověkosti?

Vědci se to snaží zjistit už několik let a zatím se jim podařilo identifikovat několik faktorů, které by mohly hrát roli.

1. Zdravá strava

Lidé v modrých zónách se obecně stravují zdravě. Jedí hodně ovoce, zeleniny, celozrnných potravin a luštěnin.

2. Pravidelná fyzická aktivita

V modrých zónách je běžné, že lidé jsou fyzicky aktivní. Chodí, běhají, posilují, starají se o zahradu nebo se věnují jiným aktivitám.

3. Silné sociální vazby

Dlouhověcí lidé taky mají silné sociální vazby s rodinou a přáteli. Cítí se podporovaní a spojení s ostatními.

4. Duchovno

Mnoho lidí v modrých zónách má silné duchovní přesvědčení. Věří v něco většího než v sebe a to jim dává smysl života.

Co z toho vyplývá?

Zdá se, že pro dlouhověkost je důležité, abyste se stravovali zdravě, byli fyzicky aktivní, měli silné sociální vazby a měli nějaký smysl života.

Ale co práce?

Práce je samozřejmě důležitá, ale neměla by být na prvním místě. Pokud chcete žít co nejdéle, měli byste si najít práci, která vás baví a která vám dává smysl.

Takže, jak na to?

Zkuste si následující:

  • Začněte jíst zdravěji. Jezte více ovoce, zeleniny, celozrnných potravin a luštěnin.
  • Buďte fyzicky aktivní. Choďte, běhejte, posilujte nebo se věnujte jiným aktivitám.
  • Buďte často s rodinou a přáteli. Buďte součástí komunity.
  • Najděte si nějaký smysl života. Věnujte se tomu, co vás baví a co vás naplňuje.

A nezapomeňte, že život je jen jeden. Nepřežívejte, žijte!

Začít cvičit můžete i v aurafit.cz

By Barbora Makošová

Proč se Barbora Makošová věnuje ženám v Aura Fit Lady club? Protože má opravdu atmosféru klubu, ženy sem chodí rády a Aura je pro ně místem, kam patří. Navíc kombinace silového tréninku a aerobního pohybu na mezistanicích přináší své výsledky, o BetterBelly nemluvě. A to je pro mě důvod, proč to dělám. Baví mě pomáhat lidem, protože to má smysl. Dokážu na všem najít něco pozitivního a život brát s úsměvem. Jaké jsou moje zájmy? Určitě vycházky v přírodě, sport, četba a všechno, u čeho se pobavím. Teď aktuálně nejvíc můj malý syn Adam a moje Výzvy ve fitku aurafit.cz. Úplně nejradši se bavím a poznávám lidi. Co se týče cvičení, mezi mé nejoblíbenější cviky patří dřepy a sumo dřepy. Nedá se říct, že úplně nenávidím, ale moc nemusím kliky. Pánský klik nedám ani jeden a dámské mě vážně nebaví. Miluji Low Carb jídla: třeba kuřecí vývar se zeleninou, grilované kuřecí maso s celerovými hranolky, a jako sladkou tečku na závěr čokoládový krém z avokáda.