fbpx
julia topp kuIiEew8V A unsplash scaled - Zázračný zázvor- top 1 jako všelék!

Zázračný zázvor- top 1 jako všelék!

Zázračný zázvor je koření získávané z oddenků stejnojmenné rostliny. Jeho chuť je velmi výrazná, aromatická, ovocná a sladce pikantní (ve větším množství velmi ostrá).

Kde se vzal?

Pochází z Asie a dnes je nezbytnou součástí indické a čínské kuchyně, přidává se do slaných i sladkých pokrmů, do piva i limonád. Ve všech formách (čerstvý, sušený, vařený, nakládaný) působí příznivě na naše zdraví. Obsahuje mnoho stopových prvků (fosfor, hořčík, sodík, draslík, zinek, železo, atd.), vitaminy C, A, B1 a B2, aminokyseliny a esenciální oleje.

Jaké pozitiva tento všelék má

Zázvor snižuje hladinu cholesterolu, urychluje metabolismus, pomáhá proti toxinům, zvyšuje vytrvalost, zmírňuje chronickou únavu, zpomaluje proces stárnutí, eliminuje kvašení a hnití ve střevech, zvyšuje duševní aktivitu a má příznivý vliv na funkci mozku.

Dále pomáhá v léčbě nachlazení, při bolestech v krku, chřipce, bronchitidě, kašle, při bolestech hlavy, v případě žaludečních problémů či onemocnění a močového měchýře. Pozitivně působí také při problémech s obezitou, revmatismem, artritidou, s ekzémy, při zánětu ústní dutiny a s problémy s očima, je také známý svými afrodiziakálními účinky.

Přidejte si zázvor do čaje při nachlazení
Přidejte si zázvor do čaje při nachlazení

Jak zázvor zpracovat

Dá se jednoduše nastrouhat do jídla a „zpikantnit“ si tak pokrm. V letních měsících doporučujeme osvěžující drink – stačí do vody vymačkat citron, nakrájet či nastrouhat a přidat listy máty či meduňky.

Vyrobte si zdravou přesnídávku
Vyrobte si zdravou přesnídávku

Do čaje, či přesnídávky

V zimních měsících nás naopak zahřeje a na nohy postaví zázvorový čaj – nastrouhaný či nakrájený zázvor zalejeme vroucí vodou a necháme dlouho louhovat. Pokud na nás bude čaj příliš silný, můžeme přidat lžičku medu.

zázračný zázvor
zázračný zázvor

Toto koření se používá i k léčbě artritidy, ke zmírnění menstruačních bolestí, ale také na vysoký cholesterol a cukrovku. Velká řada lékařů věří, že se díky konzumaci koření dá předejít rakovině a Alzheimerově chorobě.

Proč je zázvor pro naše tělo tak prospěšný

 • zlepšuje zrak,
 • dokáže potlačit nechutenství
 • zmírňuje žaludeční obtíže
 • zvyšuje potenci
 • posiluje imunitu a kondici
 • stabilizuje krevní tlak
 • zastavuje kašel a případné bolesti v krku
 • působí blahodárně na bolest svalů a kloubů
 • odstraňuje nachlazení a chřipku
 • potlačuje nadýmání
 • zastavuje průjmy.

S konzumací to nepřehánějte, prospěšný není pro každého. V případě požití většího množství než je doporučené (4 g na den), Vám hrozí žaludeční obtíže.

Opatrně s užíváním, pokud…

 • máte potíže se zažíváním, plynatostí či zánětem trávení
 • máte podváhu
 • berete dlouhodobě léky, koření se vyhněte
 • máte v plánu dlouhodobou konzumaci. Konzultujte užívání vždy s praktickým lékařem, vliv koření na tělo je silný a mohl by uškodit Vašim orgánům

Zázvorový sirup

Pokud jste milovníci limonád, jásejte:)

Ingredience:

 • čerstvý zázvor,
 • řepný nebo třtinový cukr
 • a vodu.

Jdeme na postup: Zázvor nakrájejte na tenké plátky, poměr 1:2 smíchejte v hrnci vodu s cukrem a přidejte nakrájené plátky. Za stálého míchání vaříme cca 15 min. Poté odstavíme mimo vařič a necháme louhovat min.20 min. Štávu přecedíme a přelejeme do připravené láhve.

kim daniels RYhNPglUSFw unsplash - Zázračný zázvor- top 1 jako všelék!

Nebojte se budovat imunitu a odolnost organismu, nejen zázračným sirupem. Další možností je pohyb a tímto pravidlem se u nás v aurafit.cz samozřejmě řídíme:)

Nejste si jistá zda udělat první krok? To vůbec nevadí, u nás je zkušební trénink zdarma. K dispozici máte samozřejmě trenérku, která Vám ráda se vším poradí a provede Vás.

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

Nákupní košík
Přejít nahoru