fbpx
detox 1995433 1920 od Jarní detoxikace a očista organismu krok č. 1

Jarní detoxikace a jaro je pravým časem pro vnitřní očistu těla. Naše tělo je na detoxikaci nastaveno přirozeně a po dlouhé zimě ji potřebuje. Jarní příroda nabízí doslova poklady, které Ti pomohou zahnat únavu a probudí tvůj elán.

jaro je správný čas na detox
jaro je správný čas na detox

Pojďme tedy vyhlásit boj odpadním látkám v našem těle a nakopnout organismus k lepšímu fungování.

Naše tělo je mnohdy zahlceno škodlivými látkami a přetíženo toxiny. Může za to hektický způsob života, nesprávná životospráva, nedostatek odpočinku a spánku, alkohol, přejídání se, léky, městské ovzduší a mnoho dalších faktorů. Dnešní doba je bohužel plná skrytých jedů. To se následně projevuje únavou, poruchami zažívání, bolestmi hlavy a kloubů, menstruačními bolestmi či potížemi s pletí, proto je jednou za čas vhodná detoxikace.

Jak začít s detoxikací těla?

Strava a detoxikace

Vyřaď z jídelníčku konzervovaná jídla a polotovary, instantní směsi, maso – především to tučné a uzeniny, mléčné výrobky a sladkosti. Nepij alkohol ani kávu a nekuř. Dopřej svému tělu maximální oddech. Zvyš příjem vlákniny a pozvedni pitný režim. Jez hodně čerstvé listové zeleniny a zařaď 1 – 2 kusy ovoce denně.

giorgio trovato wXd6RQfAbAI unsplash 1 od Jarní detoxikace a očista organismu krok č. 1

Pitný režim a detoxikace

Pij denně až tři litry obyčejné vody nebo bylinkových čajů. Bylinky si nech namíchat ve specializovaném obchodě nebo vyzkoušej připravené čaje. Krom toho, že jsou maximálně účinné, i báječně chutnají 😉 Na výběr máš ze tří druhů – očista, regenerace a překyselení (tedy řešení překyselení).

I u nás v aurafit.cz klademe důraz na dodržování pitného režimu, dorazte na zkušební trénink zdarma a popvídáme si i o tom co je vlastně detoxikace.

Zeleninové šťávy jako super detox

Prolij tělo živinami. Nejlepší je vlastnit odšťavňovač a dělat si každý den čerstvé šťávy. Pokud odšťavňovač zatím nemáš, nezoufej, čerstvé šťávy dnes koupíš na každém rohu. Pozor ale, zaměř se na ty zeleninové očistné a upřednostni je před mlsáním sladkých ovocných šťáv. Neboj se experimentovat.

Smoothie nápoje pro detoxikaci
Smoothie nápoje pro detoxikaci

Odšťavnit můžete:

  • brokolici,
  • červenou řepu,
  • řapíkatý celer,
  • mrkev,
  • okurku,
  • petržel,
  • zázvor
  • a výborná je dokonce i kapusta.

Šťáva se dostane do krevního oběhu během několika minut a tělo se zaplaví obrovským přílivem vitamínů, minerálů, fytoživin a enzymů.

Nebojte se experimentů co se týče detoxikace
Nebojte se experimentů co se týče detoxikace

Pohyb

Přidej pohyb na čerstvém vzduchu. Rozhýbeš tím organismus i lymfatický systém. Do našich fitek můžeš přiběhnout, přijet na kole nebo koloběžce, o víkendu se vydej na túru. Důležitý je i odpočinek. Zahrň do svého denního plánu povinné chvilky relaxace. Věnuj se sama sobě.

Tipy pro dlouhodobou očistu těla:

* Večer namoč 2 čajové lžičky lněného semínka do 1 dcl vody, ráno přelij teplou vodou, vymačkej půl citronu a vypij na lačno.

* Konzumuj každý den alespoň 100 g kysaného zelí. Bez konzervantů.

* Zařaď každý den do svého jídelníčku 5 kusů zeleniny a ovoce.

* Využívej síly zeleninových šťáv – vypij alespoň 300 ml.

* Dodržuj pitný režim nejlépe formou neperlivé vody.

* Nauč se brániční dýchání.

* Každý den se zapoť – alespoň půl hodinky pohybu.

* Vyvaruj se uzeninám a polotovarům, sladkostem a ochuceným vodám.

*  Maso a mléčné výrobky stačí jíst 3x týdně.