fbpx
3 clanek 10 scaled od Výzva pro dnešní i další dny 10 /21

Výzva pro ten dnešní den!

I přesto, že sportování by nemělo být pouze sezónní záležitostí, můžeme pro zpestření vyzkoušet nějakou výzvu. Výzvy nás baví! Výzva dokáže ženy skvěle namotivovat a přinutit ke každodenním aktivitám.

I v našem dámském fitku Aura se výzvy mnohokrát osvědčily jako skvělá motivace pro klientky. No a co teprve když je výzva pojatá formou soutěže a pro ty nejaktivější jsou připraveny odměny? 

Fotka před a po musí být

Abychom mohly posoudit, na kolik nám daná výzva pomohla v cestě za vysněným tělem: musíme si své tělo zdokumentovat před výzvou a také po výzvě.

Nejlepší je fotodokumentaci vytvořit ve spodním prádle či v obtáhlém sportovním oblečení, abychom mohly vidět výsledky. No samozřejmě nejlépe se Vám bude posuzovat, pokud i fotka po bude v tom samém oblečení, stejném zrcadle a na denním světle! 

21 denní výzva

Výzva je tu a všechno je důležité si zapsat
Výzva je tu a všechno je důležité si zapsat

Mezi nejčastější a nejoblíbenější výzvy patří ty, které mají naplánovaných nejméně 21 dní. Někdy je to právě 28 nebo třicet dní. Alespoň 3 týdny, lépe 4 týdny nebo celý měsíc je dostatečná doba na to, abychom viděly nějaké výsledky hubnutí. A zároveň tak dlouhá doba, aby nás bavilo výzvu denně plnit. A další výhoda 21+ dnů? Právě tolik dní se udává pro dobu, kdy si lidské tělo vytvoří zvyk. Takže nám taková výzva napomůže při pokračování ve cvičení.

Vyberte si tu správnou výzvu!

Výzvy mají samozřejmě své odpůrce, ale vysvětlíme si proč. Spousta sportovců tento způsob cvičení zcela odsuzuje. Byla doba, kdy po sociálních sítích putovaly obrázky se sepsanými výzvami. Například výzva pro pevné bříško, kde figuroval pouze cvik zvaný sklapovačky. Počet sklapovaček se s každým dnem pouze zvyšoval, takže výzva byla stereotypní a při nesprávném provádění mohla cvičence i ohrozit. Zvolte si proto výzvu, která bude složena z více vhodně zvolených cviků. Nejlépe cvičte podle videí, na kterých vidíte správné provedení cviků. 

Pouze pro začátečníky?

Na výzvách mě nejvíce baví jejich řád. Nemusíte obtížně vymyslet cviky a zaobírat se tím, jakou partii budete vlastně dnes cvičit. Pokud máme plán cviků, velmi pomáhá si plán vytisknout, či zapsat do kalendáře a každý den si poctivě odškrtávat jako splněný. Taková metoda pomáhá namotivovat i naší mysl, která chce odškrtávat den po dni až do úspěšného konce. Výzvy mají spoustu odpůrců i kvůli jejich zaměření spíše na ženy a jedince, kteří se sportem teprve začínají. Avšak právě pro začátečníky jsou výzvy vhodnou volbou k motivaci. A pokud se jedná o již zkušené sportovce? Při správně vytvořeném plánu může být takové cvičení zpestření i pro jejich aktivní život.

Absence zdravého jídelníčku

Výzva je tu a je potřeba změnit i jídelníček
Výzva je tu a je potřeba změnit i jídelníček

Jak už víme, k pohybu je nutné upravit i jídelníček. Stravovat se vydatně, ale zdravě. I pro absenci zdravého jídelníčku jsou výzvy často napadeny, avšak fakt, že při hubnutí záleží především na stravě je tak známý. Je vůbec nutné to stále zmiňovat? ANO. Výzva nám zaručí výsledky, ale bez úpravy stravování nás výsledky rychle opustí. Chyťte výzvu jako motivaci pro začátek!

Protože důležité je začít, ale ještě důležitější nepřestat po měsíci. 

Sportem zhubnu

Jen o sportu to není. Ač se říká, že sportem doženete to, co jste napáchaly ve stravě, není tomu tak. Většina žen začíná se sportem po tom, co nabere nějaké to kilo navíc. Avšak vzpomeňte vždy na to, že větší část populace má problém s nezdravým jídlem.

Sport můžeme najít takový, při kterém se zabavíme a aktivita nám nepříjde jako něco nepříjemného. Těžší momenty v hubnutí přichází především v pohodlí doma v pozdních hodinách. Až v těchto chvílích se ukáže, jak silná Vaše vůle je! 

Výzva k překonání sama sebe
Výzva k překonání sama sebe

Jak zhubnout a nenabrat zpět?

Přišel poslední den výzvy a Vy si oddychnete, když odškrtnete poslední políčko v kalendáři. Vyfotíte fotku a vidíte výsledky, v této chvíli nastává bod zlomu. Kašlu na to? Stálo to vůbec za to?

Pokud vidíte výsledky, mělo by Vás to přimět k pokračování. Vidíte, že to má smysl, že to vlastně jde. Zvládla jste začít, už není cesty zpět. Přece neztratíte ty výsledky, kvůli kterým jste měsíc dřela, během následujícího týdne?

Je čas to rozjet! Stanovte si výzvu!

Nastartovala jste sebe i svoje tělo správnou cestou ke skvělému životnímu stylu. Nyní je jen třeba si to udržet. Zvolněte tempo po výzvě. K hubnutí Vám stačí jen půl hodina denně, či pravidelný pohyb třikrát týdně.

Potřebujete ještě větší motivaci ? Můžete dorazit k nám do Aury na zkušební trénink zdarma a třeba si to u nás zamilujete jako ostatní klientky: )

Zaměřte se více na stravu a nenechte se zatáhnout zpět. Je to jednoduché – strava + pohyb + dostatek vody. Tyto tři složky Vám pomůžou ke spokojenému životu plného energie.

Co nového si můžete přečíst?

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!