fbpx
1 clanek 3 scaled od Ledovou ženou se můžete stát i vy! 3/7

Slyšela jste již někdy o muži, který si vysloužil přezdívku ledový muž? Že ne? Tak čtěte a dozvíte se více. Tímto ledovým mužem je Wim Hof. Wim Hof je nizozemec, který je známý pro svou vášeň k extrémním sportům a také pro jeho neskutečnou odolnost právě vůči chladu.

Za své schopnosti si vysloužil i několik světových rekordů a podle jeho metody se nyní řídí celý svět a na knihy popisující jeho metodu se stojí fronty!

Z extrému do extrému

Wim Hof k tréninku svého těla a psychika využívá celou řadu extrémních podmínek. Mezi hlavní extrémní stresory patří právě chlad, který se ledový muž snaží zvládat díky správnému dýchání a myšlenkového nastavení.

Není mu překážkou ledová voda ani pobyt ve vysokých nadmořských výškách. Je to zkrátka extrémní sportovec, který se nebojí žádné zamrzlé plochy a né nadarmo si vysloužil právě takovou přezdívku jako je ledový muž.

Chlad se stane vaším nejlepším přítelem

2 clanek 3 1 od Ledovou ženou se můžete stát i vy! 3/7
Nebojte se stát ledovou ženou

Do chladné vody raději zamíříme v horkých letních dnech, kdy je studená sprcha spásou pro náš organismus. Avšak málokoho napadne se do ledových vod ponořit právě v zimním období. V chladných dnech zůstáváme nejraději doma zabaleni v dece s nějakým dobrým čajem, či kafíčkem.

Ale pozor! Wim Hof přišel s malou revolucí, ve které se jeho fanoušci řídí právě heslem – chlad je nejlepším přítelem. Proč bychom se měli sprchovat studenou vodou, když je venku pod nulou a nás stále studí nohy i přes dvoje tlusté ponožky? Právě proto!

Otužování je ten nejlepší způsob jak se stát ledovou ženou.

Metoda jako mise

Příběh Wima Hofa začíná již v mládí, kdy ho prý vždy lákalo zkusit se ponořit do chladné vody, což později také vyzkoušel. Jednoho dne si v parku všiml zamrzlého jezírka, této situace využil a bezmyšlenkovitě se do ledové vody vrhnul. Jeho tělo samozřejmě zažilo šílený šok, jelikož na takovou teplotu vody nebylo zvyklé.

Avšak zjistil, jak se cítí po této ledové koupačce a řekl si, že to určitě nebylo naposledy, co do tak studené vody vstoupil.

Poté co jeho manželka spáchala sebevraždu, hledal odpověď. Tuto odpověď zkoušel najít na lekcích jógy, meditaci a také ve studiu filozofie. Avšak právě otužování se stalo tím, co ho dokázalo naprosto zrelaxovat a uvolnit jeho neklidnou mysl.

Nyní se snaží o to, aby byl každý jedinec veselý a šťastný ze života. Nepřeje si totiž, aby i další jedinci v důsledku depresí vzdali své životy, které dokážou být tak bohaté.

Naučte se využívat nevyužité

To, co jeho tělo vydrží je nevídané. Avšak vše je jen o kontrole svého těla, nastavení mysli a opakování, které je právě u otužování na prvním místě. Wim Hof je také známý tím, že se dokonce naučil měnit fyziologii svého těla, což je pro normálního jedince nepředstavitelné.

Při ponoru do ledové vody, zvládl přizpůsobit teplotu svého těla vodě až o 10 stupňů. Taková teplota je v normálních případech již neslučitelná se životem. Svou tělesnou teplotu dokáže ovládat pomocí meditačních technik. Nic není nemožné!

Už jen při pohledu jsem ledovou ženou :)
Už jen při pohledu jsem ledovou ženou 🙂

Tvorba hnědého tuku, či změna pH krve?

Nic, co by extrémní sportovec z Nizozemí nezvládl. I právě takové schopnosti má. Hnědý tuk je pro lidské tělo velmi prospěšný. Je to tuk, který spaluje tuk a proto se v dospělosti snažíme podpořit jeho tvorbu. Právě u dospělého člověka tento hnědý tuk často nenajdeme, protože v dospělosti mizí.

Podle jeho slov je možné dokonce dechovým cvičením měnit také pH své krve, což podporuje další biomedicínské procesy v lidském těle. A pokud Vám v životě chybí špetka adrenalinu? I právě tento hormon se můžete naučit ovládat.

Podle jeho slov je možné dokonce dechovým cvičením měnit také pH své krve
Podle jeho slov je možné dokonce dechovým cvičením měnit také pH své krve

Přečtěte si také další související články z řady “7x otužování návody tipy” , také neváhejte navštívit naše fitness aurafit.cz, ledovou ženou se můžete stát i v Auře-sprchu máme:)

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!