fbpx
2 clanek 13 2 scaled od Sport v přírodě je životní styl 13/21 – “21x motivace”

Sport není nic špatného:)

Ačkoliv jsme velkými fanoušky cvičení ve fitku na pístových strojích, pohyb na čerstvém vzduchu je nesmírně důležitou součástí zdravého životního stylu. Takový sport v přírodě může být výborným zpestřením pro pokračování v cestě za krásnou postavou.

A o tom to je! Člověk si to musí umět zpříjemnit. A co si budee nalhávat: ženy jsou tak nějak od přírody schopnější si umět život zpříjemnit, než mužské pohlaví.

Deštivé počasí či vysoké letní teploty?

V těchto případech je pro ženu samozřejmě pohodlnější si skočit do suchého, klimatizovaného prostředí Aury. Dát si do těla na Betterbelly, kde sledujete svůj oblíbený film.

Nevadí, sportovat se dá v každém počasí!

Pálíte tuky a na okna bubnují kapky deště. Pokud jste ale zastánkyní tvrzení ,,člověk není z cukru’’, nemusí Vás obtěžovat pohyb v přírodě ani v prudkém lijáku. Avšak my si pohyb ve fitku v takové chvíli užijeme přece jen více.

Krásný den si přímo říká o túru!

Sport, procházka, to vše vám vyčistí hlavu
Sport, procházka, to vše vám vyčistí hlavu

Vzbudí Vás paprsky slunce prosakující přes žaluzie až na polštáře pod Vaší hlavou. Venku je krásně a Vy máte celý den volno od práce. Běžte sportovat! Vydejte se prozkoumat krásy přírody a spojte to s pohybem na čerstvém vzduchu.

Takový den Vás nabije energií a Vy ještě spálíte nějaké ty kalorie. České území nabízí spoustu možností, kam vyrazit. Hory jsou plné tajemných rašelinišť a vyhlídek. Pokud si zvolíte tu správnou trasu, mezi cíli budete muset zdolat určitou vzdálenost a splníte další krok k vyrýsované postavě.

Když vzdálenosti nejsou pro pěší, není zapotřebí vynechávat místa, která chcete objevit. Spousta tras je vhodná i pro cyklistiku, která je mezi Čechy velmi oblíbená. Jízda na kole zlepší vaše trávení, posílí imunitu a ještě zkrášlí vaše nohy.

Zavolejte svým přátelům

Chystáte se procházku pražskou Šárkou, či vyjíždíte autem do severní oblasti Čech? Spojte sport se zábavou. Pokud na procházku pozvete svou kamarádku, zajisté se vaše ušlá vzdálenost protáhne a díky tomu, že se budete bavit, Vám cesta a pohyb také velmi uteče.

Zhubnout se totiž dá snadněji pokud na to nejste sama. Motivace ze strany Vašeho okolí Vás donutí k častějšímu pohybu a budou koukat jak Vám to sluší! 

V létě na kolo a v zimě na lyže?

Sportovat se dá i v zimě. Sport v každém ročním období!
Sportovat se dá i v zimě. Sport v každém ročním období!

I naše sportovní vybavení a druh aktivit, které v přírodě vykonáváme můžou mít na přírodu negativní vliv. Pokud chceme i na dále zažívat údiv při poznávání panenské přírody, musíme si uvědomit, jak se k přírodě chovat.

Podívejme se nejprve na vybavení, které chceme při pobytu v přírodě využívat. Při letní cyklistice bychom se měli spolehnout na naší vlastní sílu a nohy. Zapomeňme na pohon motorů a vydejme se na cestu po svých. Pro delší trasu zvolme kolo s převody, cesta nebude tolik náročná a my svou jízdou neohrozíme životní prostředí.


No a co lyže? Pro přírodu jsou bohužel nepřítelem i lyžařská střediska. Vleky či lanovky jsou zásahem do přírody. Pro krajinu i pro lidské tělo je přínosnější vydat se na cestu na běžkách, na kterých zažijeme i velmi vtipné momenty. Běžkování na horském vzduchu je velmi zdravé a také můžeme zvolit náročnější terén, při kterém jdou kila samy dolů.

Po takovém výkonu si můžeme dopřát i ten borůvkový kynutý knedlík v horské boudě !

Nepřeceňte své síly

Jaký sport je pro vás ten nejoblíbenější
Jaký sport je pro vás ten nejoblíbenější

Vydala jste se do přírody s otázkou jak nejrychleji zhubnout? Nepřepalte to. Ikdyž je turistika vhodné pro všechny věkové katogerie, závisí především na terénu, který nám může trasu velmi prodloužit. Nezapomínejte na to, že především v horách je spousta cest upravených pouze pro pěší, takže nás může překvapit kamenitá cesta, která není vhodná pro každého turistu.

Pro takové cestování zvolte vhodnou obuv, abyste si neublížila a turistika byla pro Vás příjemným zážitkem, ne cestou hrůzy. Při jakékoliv činnosti doplňujte tekutiny, nejlépe v podobě čisté vody.

Outdoor fitka

Pokud jste ženou z města a láká Vás pohyb na vzduchu, již jste si všimla, že hubnout se dá i na venkovním fitku? Taková zařízení rostou jako houby po dešti. Prozkoumejte okolí a vydejte se omrknout nějaký outdoor gym. V AURA pořádáme venkovní cvičení pravidelně, v létě. Venkovní fitka nabízí skvělé možnosti pro potřeby lidí vlastnící pejsky.

Sport pro zdraví 🙂

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!