fbpx
20 clanek 1 scaled od Hubněte správným time managementem 20/21

Hubněte lepším plánováním! Hubnutí bývá často činností, kterou stále odkládáme. Začneme zítra, v pondělí, na Nový rok. Nemůžete se ani Vy přimět k tomu, abyste konečně bez řečí okolo začala naplno a dokázala zhubnout?

V tom v případě Vám poradíme, že i pomocí lepšího naplánování Vašeho času můžete dosáhnout úspěchu a být konečně spokojená sama se sebou!

Jak mít krásnou postavu pomocí správného naplánování času?

Hubněte díky správnému plánování
Hubněte díky správnému plánování

Rad a tipů, jak zhubnout je všude nepřeberné množství. Hubnutí je individuální proces, protože každá z nás je originál a tudíž každé ženě sedí něco jiného. Takže v každém případě neznamená, že při lepší správě času zhubnete desítky kilo bez jakékoli námahy.

Ale musíte si uvědomit, že i při hubnutí má velký vliv to, co přes den děláme a jakým aktivitám se věnujeme.

Zbavte se lenosti

Největšími bariérami v cestě za aktivním životním stylem a pěkným tělem je lenost a také málo času. No a právě s tím časem se dá celkem rychle něco udělat. Správný time management Vás díky načasování aktivit během dne zbaví i té lenosti. Práce s časem je velmi chtěnou dovedností manažerů, protože načasování a dodržování termínů je nutností pro správný běh firem a kolektivů. Kromě manažerů by se takové dovednosti měli naučit všichni, kdo chtějí sportovat a hubnout.

Náplanujte si den

Všechno by mělo mít správné načasování. Hubněte chytřeji!
Všechno by mělo mít správné načasování. Hubněte chytřeji!

Podstatou time managementu je rozplánování aktivit v časově omezených úsecích. Tím se vyhnete prokrastinaci, zároveň splníte vše, co potřebujete a zajisté Vám zbyde i nějaký čas na sport. Uvědomte si kolik trávíte času u televize, či na mobilu. I na takové drobné aktivity, je vhodné si vymezit daný čas, který dodržíte a najdete si čas i na Vaši postavu.

Na konci dne prázdná listina

Slyšela jste již někdy pojem TO DO LIST?

Je to papír, který si můžete vytvořit sama ihned po probuzení, či ještě lépe večer předem, alespoň budete vědět, co Vás následující den čeká. Takový papír sepsaných úkolů na celý den, Vás nenechá jen tak prokrastinovat.

A pokud všechny úkoly splníte dřív, než jste plánovala? Můžete si užít dobrý pocit a sladký odpočinek. 

Časový rozvrh či sepsané úkoly?

Pokud máte problém s nestíháním a prokrastinací rozhodně doporučujeme začít s časovým rozvrhem. Sepište si celý den po hodinách a obsaďte jednotlivé hodiny aktivitami. A buďte k sobě opravdu zásadová! Nesmíte večer uléhat s pocitem, že jste nějakou aktivitu nevyřídila a posouváte si ji dobrovolně na další den.

Hubněte s námi v Auře, nebojte se nás oslovit:)

Něco jiného je, pokud se Vaše aktivita přesune na jindy kvůli cizímu zavinění. V takový moment využijte volného času pro sport, místo polehávání na gauči. Samozřejmě pokud jste neodhadla nějaký čas, můžete Váš rozvrh pozměnit. Akorát byste měla učinit tak, aby nedošlo k tomu, že relax je přednější než pravidelný trénink. Nedělejte mezi úkoly žádné rozdíly a splňte je všechny, abyste mohla zítřek začít s čistým listem.

Přesouvání úkolů

Pokud se Vám nebude chtít cvičit, nezapomeňte na to, že se Váš úkol přesouvá na zítřek, takže při dalším odkládání budete muset v jeden den odcvičit vše za všechny dny. Tím vznikají problémy pokračovat. Buďte důsledná a ulehčete si práci.

Aneb co můžeš udělat dnes, neodkládej na zítřek!

Pravidelnost je klíčem k úspěchu

Hubněte s úsměvem na rtech a radostí, dodržujte pravidelnost, to je klíč k úspěchu
Hubněte s úsměvem na rtech a radostí, dodržujte pravidelnost, to je klíč k úspěchu

Jednoho dne přijde první impuls, který Vás donutí začít něco dělat. Nakoupíte si vybavení, možná nějaké pěkné sportovní oblečení a vrhnete se na to.

Nepřepalte začátek. Taková motivace Vám vydrží maximálně pár dní a pak můžete vybavení vyhodit. Zkuste začít opravdu zlehka a pomalu.

I když byste mohla víc, zkuste pomalu zvyšovat nároky a budete mít o to větší radost, že se tak viditelně zlepšujete. Kdybyste všechno zvládla již na začátku, budete smutná z toho, že to lépe nezvládnete. Prostě Kaizen přístup!

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!