fbpx
17 clanek 4 od Šaty dělají člověka - materialistická motivace 17/21

Jako ženy nemůžeme zapomenout zmínit jeden důležitý zdroj motivace: oblečení. Především na nás ženy totiž tato motivace působí, více než na muže. Cesta k úspěchu je zdlouhavá a náročná. Tak proč by na jejím konci nemohlo být něco, v čem nám to bude opravdu slušet?

Ženy, pojdte si pro motivaci k nám do Aury

Do začátků stylově

Především pro ty z nás, které se sportem začínáme, může být motivace a to jak vypadáme velmi důležitá. Při pohybu venku se tedy s tolika lidmi nesetkáme, ale co kdybychom potkaly nějakého známého? Přece nemůžeme běhat v městském parku ve starých teplákách s neladící větrovkou, kterou máme snad už 20 let.

Pokud se do hubnutí pustíme a nehodláme po prvním běhu přestat, je jasnou volbou nákup sportovního oblečení. Ať už začínáme se sportem na jaře, či na podzim. Každé roční období si žádá jinou výbavu, takže své sportovní oblečení můžeme postupně rozšiřovat.

Využijte oblečení jako faktor vaší motivace. To sportovní tílko vypadá nádherně a ještě líp by vypadalo, pokud bychom měly pevné ruce. A jestli vydržím měsíc v režimu, koupím si k němu i tu mikinu, nad kterou jsem uvažovala.

Základem je pěkná sportovní podprsenka, co udrží všechno!

Správná velikost sportovní podprsenky je pro bezbolestné cvičení samozřejmostí, a nákup může být motivace pro cvičení
Správná velikost sportovní podprsenky je pro bezbolestné cvičení samozřejmostí, a nákup může být motivace pro cvičení

Jako dámy co si budeme nalhávat. Jakmile zapojíme do tréninku kardio… Už to lítá! I kvůli tomu Vás sport může rychle omrzet.

Snažte se vybavit pohodlně a funkčně! K čemu Vám bude krajková podprsenka, když potřebujete především podporu? K ničemu.

Na trhu je velký výběr a už vůbec neplatí, že na větší prsa neseženete pěknou sportovní podprsenku. Hned Vám to skákání tolik vadit nebude a hubnutí bude zase o trochu jednodušší záležitostí.

Pokud to přetáhnu přes lýtka, je vyhráno

Nákup džínů bývá horor. A to ani nemluvím o snahu si natáhnout malé, nepadnoucí džíny! Často slýcháme, že si ženy koupí džíny o číslo menší a tak nějak doufají, že do nich zhubnou.

Taková motivace není dostatečná a spíše by mě taková koupě mrzela. Kupte si správnou velikost a nepřemýšlejte nad tím, že do nich zhubnete, tato motivace není správná. 

Pokud si totiž koupíte o dvě čísla menší džíny, nemáte vůbec zaručené, že Vám po zhubnutí padnou. Po úpravě jídelníčku se Vaše velikost zmenší, ale pokud správně zapojíte i Vaše tělo? Tvar vaší postavy se může naprosto změnit! Především v oblasti nohou dochází k nabrání svalové hmoty.

Když nám džíny padnou díky správné velikosti, budete se cítit hned lépe
Když nám džíny padnou díky správné velikosti, budete se cítit hned lépe

Nabrat svalovou hmotu můžete i společně s námi v našem fitness pod dohledem našich trenérek.

Nečekejte až zhubnete do starých kalhot
Nečekejte až zhubnete do starých kalhot

Nekupujte nic do čeho zhubnete. Počkejte si na ten správný moment a vyražte na nákup nového šatníku s novou postavou!

Lodičky vyměním za tenisky

Na každou aktivitu jsou nyní vyráběny speciální boty. Pokud budete běhat s rovnou tvrdou podrážkou, moc dlouho u toho nevydržíte. Musíte si uvědomit, že obuv je důležitá pro Vaše záda a nechcete si sportem zdraví zhoršit!

Ženy bývají milovnicemi bot. Při sportu ovšem hraje hlavní roli pohodlí. Pro zdravý pohyb musíte dohlédnout na správnou obuv. 

Protože jsou boty tak důležité, bývají to často první věcí, kterou si ženy na sport rozhodnou pořídit. Zároveň se jedná o nejdražší položkou v nákupu sportovního oblečení.

Rozhodně se jedná o něco, do čeho je vhodné investovat. A ty lodičky? Můžete si je pořídit později, až budete mít díky pohodlným teniskám vyrýsovaná štíhlá lýtka.

Krásná vytvarovaná lýtka v lodičkách, to je teprve motivace:)

Ženy jsou velké milovnice bot, motivace může být nákup za odměnu
Ženy jsou velké milovnice bot, motivace může být nákup za odměnu

Nebojte se barev!

Při sportu se na oblečení dívá jinak a hlavně nezáleží na věku! Ať je Vám 20 či 50 při sportu se odvažte. Sportovní oblečení má často velmi pestré motivy a o barvách ani nemluvím. Jste zvyklá chodit pouze v černé a tmavě modré, protože se v tmavých odstínech cítíte lépe? Sportovní oblečení bývá tvarovací, takže se nemusíte bát odvázat.

Důležité je, že jste se ke sportu odhodlala a věřte mi, že s výraznými barvami budete i na své okolí působit pozitivně.

Zaměřte se na střihy

Pokud jste začala s hubnutím a chystáte se na změnu šatníku, zaměřte se na vhodné střihy pro svou postavu. Doporučuji se vyhnout trendům, které bývají krátkodobé a pak se člověk oblečení zbytečně předčasně zbavuje.

Určitě o sobě víte, jaký typ postavy jste. Typem postavy se můžete řídit při výběru nového oblečení. Jsou prostě střihy, které některým postavám nesluší a jiným zase ano.

Zbytečně se necpěte do něčeho, co pro vás není to pravé a začněte nakupovat s rozumem věci, které Vám lichotí a opticky uberou nějaké to kilo.

Pro další motivaci čtěte naše další články z řady „21x motivace“ na kruhový.cz

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!