fbpx
4 clanek 15 - Mezi tělem a duší 15/21 – “21x motivace”

Mezi tělem a duší 15/21 – “21x motivace”

Se zdravým tělem jde všechno líp. Znáte přísloví ,,ve zdravém těle, zdravý duch’’? Určitě ano. Co se týče našeho těla a duše v něm ukryté, mělo by se jednat o naprostou symbiózu. Tělo ovlivňuje duši, duše zase ovlivní tělo.

Mezi duší a tělem

I bolest duše může mít pak negativní vliv na stav tělesné schránky. Pokud mluvíme o nemocích můžeme je vnímat jako nesoulad duše s tělem.

Naše duše je velmi neuchopitelná a příliš neprozkoumaná oblast člověka. Každý tu svou popisuje jinak. Správný sportovec ale ví, jak se duše s tělem navzájem dokáží ovlivnit a že vazba je mezi tělem a duší je nepopiratelná.

Duše v říši snů

Problémy se spánkem? Únava přes den? Zkuste se začít více hýbat. Je to jednoduché. Pokud unavíme své tělo, tak i naše duše bude nakloněna k lepšímu a kvalitnějšímu spánku. Je dokázáno, že u pohybově akčních jedinců je mnohem větší pravděpodobnost, že nebudou trpět nespavostí a jejich noci nebudou probdělé.

Pokud cítíte únavu i během dne? I v tomto případě by Vaše starosti mohl vyřešit pravidelný pohyb. A pokud si právě hledáte tipy, jak lépe usnout, jděte si zacvičit hned. Cvičit se dá kdykoliv a není čas ztrácet čas.

Hormony štěstí

Hormon štěstí s tělem a duší ve spojení, je záruka radosti
Hormon štěstí s tělem a duší ve spojení, je záruka radosti

Kromě kvalitního spánku zažijete i nával nové energie, nebo také razantní zlepšení nálady. Obecně se říká, že nás něco pohladí na duši. Takový pocit máme i po sportovním výkonu. Postarají se o to hormony endorfimy, známé jako hormony štěstí. Endorfiny se po výkonu vyplavují a tím způsobují zlepšení psychického stavu člověka.

Často zapomínáte?

Problémy s pamětí nejsou jen záležitostí, která postihuje dámy staršího věku. Pokud nás ještě paměť netrápí, i tak můžeme pomocí pohybu snižovat riziko Alzheimerovy nemoci, která je právě častěji zaznamenávána u žen. Cvičením tedy posílíte paměť a také odsouváte stárnutí Vašeho těla, což každá žena ráda uvítá.

Chceme vypadat krásné a mladé co nejdéle. A protože víme, že ještě nikdo nevynalezl cestu k věčnému mládí: musíme si tuto cestu prodloužit vlastním úsilím, pozitivním myšlením a k tomu všemu se zaměřit na bohatou stravu. 

At už jen návštěvou přírody a nebo se podívejte na zkušební návštěvu do našeho fitness.

Ve zdravém těle, zdravý duch
Ve zdravém těle, zdravý duch 🙂

Umění dělat dvacet věcí najednou

Řeč je o takzvaném multitaskingu. Touto skvělou schopností není obdařen každý. I když s multitaskingem mají problém především muži, i ženy mohou své schopnosti prohlubovat. Díky cvičení budete moct dělat i dvacet věcí najednou, protože děti, práce a domácí povinnosti nepočkají.

Aerobním cvičením, tedy cvičením za přítomnosti kyslíků ve svalech, můžeme docílit zvýšené soustředěnosti a také schopnosti si věci umět lépe naplánovat. Pod aerobním cvičením si nepředstavujte pouze aerobik. Zapojit můžete prostou chůzi, běh na páse či jízdu na rotopedu. 

Sebevědomí a důvěra v sama sebe

Sebevědomí s naším tělem dělá divy
Sebevědomí s naším tělem dělá divy

Pokud tedy mluvíme o duši, či raději o psychickém stavu člověka, musíme zmínit, jak důležité je sebevědomí. Ačkoliv mají sebevědomější lidé tendenci k arogantnímu chování, můžeme říci, že takoví lidé mají snadnější život. Vyhnou se nervům kvůli názorům okolí, které si jedinci s nižším sebevědomím berou příliš k srdci.

Pro rychlé zlepšení psychického stavu můžeme vyrazit za pohybem do přírody. Pro trvalé zvýšení našeho sebevědomí, bychom se pohybu měly věnovat alespoň třikrát týdně. Tento interval doporučujeme i ženám v našem fitness.

V ženském kolektivu se navzájem podporujeme. Pokud se Vám tedy doma nedostává pochopení? Nevadí. V Auře jsme Vám při cvičení podporou.

Pro strach máme uděláno

Především starší generace nebyla k starostem o své tělo vedena. Některé ženy si dodnes myslí, že pokud se zaměří samy na sebe, bude jejich chování bráno jako egoistické.

Zaměřit se na sebe ale neznamená, že se z Vás stane egoistická narcistka. Jedná se o umění ocenit svůj život, svoje zdraví a s tím spojené užívání si toho, co nám život nadělil.

U žen středního věku a starších se projevují úzkosti, strach z budoucna a v této době jsou takové úzkosti ještě více rozšířené. Je dokázané, že u jedinců, kteří se pravidelně věnují sportu a mají možnost svůj strach ze sebe dostat pohybem, se úzkosti a s tím spojené například i poruchy spánku, objevují zcela minimálně.

Není tedy lepší se začít hýbat v jakémkoliv věku než se utápět ve strachu?

Co nejnovějšího si na webu kruhovy.cz můžete také přečíst:

O autorovi

Přejít nahoru