fbpx
4 clanek 15 - Mezi tělem a duší 15/21 – “21x motivace”

Se zdravým tělem jde všechno líp. Znáte přísloví ,,ve zdravém těle, zdravý duch’’? Určitě ano. Co se týče našeho těla a duše v něm ukryté, mělo by se jednat o naprostou symbiózu. Tělo ovlivňuje duši, duše zase ovlivní tělo.

Mezi duší a tělem

I bolest duše může mít pak negativní vliv na stav tělesné schránky. Pokud mluvíme o nemocích můžeme je vnímat jako nesoulad duše s tělem.

Naše duše je velmi neuchopitelná a příliš neprozkoumaná oblast člověka. Každý tu svou popisuje jinak. Správný sportovec ale ví, jak se duše s tělem navzájem dokáží ovlivnit a že vazba je mezi tělem a duší je nepopiratelná.

Duše v říši snů

Problémy se spánkem? Únava přes den? Zkuste se začít více hýbat. Je to jednoduché. Pokud unavíme své tělo, tak i naše duše bude nakloněna k lepšímu a kvalitnějšímu spánku. Je dokázáno, že u pohybově akčních jedinců je mnohem větší pravděpodobnost, že nebudou trpět nespavostí a jejich noci nebudou probdělé.

Pokud cítíte únavu i během dne? I v tomto případě by Vaše starosti mohl vyřešit pravidelný pohyb. A pokud si právě hledáte tipy, jak lépe usnout, jděte si zacvičit hned. Cvičit se dá kdykoliv a není čas ztrácet čas.

Hormony štěstí

Hormon štěstí s tělem a duší ve spojení, je záruka radosti
Hormon štěstí s tělem a duší ve spojení, je záruka radosti

Kromě kvalitního spánku zažijete i nával nové energie, nebo také razantní zlepšení nálady. Obecně se říká, že nás něco pohladí na duši. Takový pocit máme i po sportovním výkonu. Postarají se o to hormony endorfimy, známé jako hormony štěstí. Endorfiny se po výkonu vyplavují a tím způsobují zlepšení psychického stavu člověka.

Často zapomínáte?

Problémy s pamětí nejsou jen záležitostí, která postihuje dámy staršího věku. Pokud nás ještě paměť netrápí, i tak můžeme pomocí pohybu snižovat riziko Alzheimerovy nemoci, která je právě častěji zaznamenávána u žen. Cvičením tedy posílíte paměť a také odsouváte stárnutí Vašeho těla, což každá žena ráda uvítá.

Chceme vypadat krásné a mladé co nejdéle. A protože víme, že ještě nikdo nevynalezl cestu k věčnému mládí: musíme si tuto cestu prodloužit vlastním úsilím, pozitivním myšlením a k tomu všemu se zaměřit na bohatou stravu. 

At už jen návštěvou přírody a nebo se podívejte na zkušební návštěvu do našeho fitness.

Ve zdravém těle, zdravý duch
Ve zdravém těle, zdravý duch 🙂

Umění dělat dvacet věcí najednou

Řeč je o takzvaném multitaskingu. Touto skvělou schopností není obdařen každý. I když s multitaskingem mají problém především muži, i ženy mohou své schopnosti prohlubovat. Díky cvičení budete moct dělat i dvacet věcí najednou, protože děti, práce a domácí povinnosti nepočkají.

Aerobním cvičením, tedy cvičením za přítomnosti kyslíků ve svalech, můžeme docílit zvýšené soustředěnosti a také schopnosti si věci umět lépe naplánovat. Pod aerobním cvičením si nepředstavujte pouze aerobik. Zapojit můžete prostou chůzi, běh na páse či jízdu na rotopedu. 

Sebevědomí a důvěra v sama sebe

Sebevědomí s naším tělem dělá divy
Sebevědomí s naším tělem dělá divy

Pokud tedy mluvíme o duši, či raději o psychickém stavu člověka, musíme zmínit, jak důležité je sebevědomí. Ačkoliv mají sebevědomější lidé tendenci k arogantnímu chování, můžeme říci, že takoví lidé mají snadnější život. Vyhnou se nervům kvůli názorům okolí, které si jedinci s nižším sebevědomím berou příliš k srdci.

Pro rychlé zlepšení psychického stavu můžeme vyrazit za pohybem do přírody. Pro trvalé zvýšení našeho sebevědomí, bychom se pohybu měly věnovat alespoň třikrát týdně. Tento interval doporučujeme i ženám v našem fitness.

V ženském kolektivu se navzájem podporujeme. Pokud se Vám tedy doma nedostává pochopení? Nevadí. V Auře jsme Vám při cvičení podporou.

Pro strach máme uděláno

Především starší generace nebyla k starostem o své tělo vedena. Některé ženy si dodnes myslí, že pokud se zaměří samy na sebe, bude jejich chování bráno jako egoistické.

Zaměřit se na sebe ale neznamená, že se z Vás stane egoistická narcistka. Jedná se o umění ocenit svůj život, svoje zdraví a s tím spojené užívání si toho, co nám život nadělil.

U žen středního věku a starších se projevují úzkosti, strach z budoucna a v této době jsou takové úzkosti ještě více rozšířené. Je dokázané, že u jedinců, kteří se pravidelně věnují sportu a mají možnost svůj strach ze sebe dostat pohybem, se úzkosti a s tím spojené například i poruchy spánku, objevují zcela minimálně.

Není tedy lepší se začít hýbat v jakémkoliv věku než se utápět ve strachu?

Co nejnovějšího si na webu kruhovy.cz můžete také přečíst:

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!