fbpx
obrazek 1 scaled od Jak na otužování: Prolomte ledy 5/7

Ať už jste stihla zachytit trend, který se nyní objevuje v prostředí sociálních sítích, či v médiích, a nebo jste se davovému nadšení vyhla, v každém případě byste měla znát jeho příčinu. Příčinu, která může za rozšíření množiny otužileckých nadšenců.

Lidstvo stále pátrá po zázračných přípravcích, které by nás vylepšili, avšak během minulého roku se část jedinců rozhodla prozkoumat metodu z minulosti. Ačkoliv nyní mluvíme o otužování jako o trendu této doby, není tomu zcela tak.

Ledy totiž prolomovaly již generace před námi, které zjistily, jaké zázraky s lidským tělem toto dokáže!

Metoda otužování

Proč je to v této době moderní?

Sociální sítě zkrátka vládnou světu. Hledáme na nich recepty, tipy na aktivity v koronavirové době, inspiraci pro domácnost, či nakupujeme věci, které máme díky influencerům levnější o dvě procenta, protože to se prostě vyplatí! No a přes sociální sítě se již několik let šíří různé challenge, kdy každý rád sdílí své podání dané výzvy.

Otužování je také něco jako výzva, protože lidé jsou přece jen nuceni překonat nějaké překážky. A když zázračné přípravky nezabírají? Zkoušíme dál to, co zabralo u ostatních.

Často se konají i výzvy u nás v aurafit.cz a jsou velmi oblíbené:)

A co si budeme… fotky z ledové vody budou mít na instagramu větší úspěch než z prostředí pracovny, kde trávíme nejvíce času během home office.

Prolomte ledy otužováním
Prolomte ledy otužováním

Pro začátek stačí prolomit ledy ve sprše

Ve sprše se asi fotit nebudete, ale rozhodně před tím, než své otužovací schopnosti z ledové vody budete sdílet světu, začněte právě ve své sprše. Vana není příliš vhodná, aby Vaše tělo mohlo být při otužování v pohybu, avšak i ve vaně si můžete stoupnout a začít odspodu. Při otužování je vhodné začít s vodou vlažnou, při čemž musíte právě Vy sama zvážit své možnosti a podle toho snižovat teplotu vody a prodlužovat dobu, kterou v chladné vodě strávíte.

Vaše tělo si celkem rychle zvykne, tudíž při pravidelném chladném zakončení vaší sprchovací rutiny, budete již po čtyřech týdnech cítit odolnost vůči chladu. Pokud jste již pokročilým jedincem v oblasti otužování? Nezapomínejte na Vaše zdraví a zbytečně svůj organismus nadbytečně nezatěžujte ledovými koupelemi častěji než třikrát týdně.

Dejte na své pocity

Může se totiž stát, že otužování nebude pro Vás to pravé. Při sprchování chladnou vodnou, se necítí dobře skoro nikdo, avšak důležité je rozpoznat ty pocity, které přichází při osušení. Měla byste se cítit uvolněně, plná energie. Někteří tyto pocity po ledové sprše popisují jako znovuzrození. Proto se rozšířila vlna otužování mezi všechny a všude.

Kromě blahodárných účinků na lidský organismus, se právě kvůli skvělé náladě a vyšší imunitě k otužování odhodlává čím dál více lidí.

obrazek 3 od Jak na otužování: Prolomte ledy 5/7
Otužujte se postupně, to je nejlepší cesta

Zda právě Vám otužování prospívá musíte vypozorovat Vy sama. Možná se přece jen překonáte už jen kvůli těm benefitům, které s otužováním přichází.

Nepřetápějte svůj domov

S otužováním pomocí vody také souvisí například teplota našeho bytu. Pokud budete mít ve svém obývacím pokoji vytopeno na třicet stupňů, bude pro Vás samozřejmě mnohem větší šok mytí studenou vodou. Kromě pravidelnosti, to chce i systém! Spoustu lidí si především v zimě vytápí své byty a tím rozmazlují své tělo. Držte se doporučených teplot a raději se je učte pomalu snižovat.

Biologické nastavení

Spočívá v tom, že se člověk vrací k přirozenu. Pokud bylo venku teplo, byl v teple. Naopak v zimních měsících, byl člověk zvyklý na chlad. Jsme tak biologicky nastaveni.

Nyní v létě snižujeme teplotu pomocí klimatizací a v zimě se naopak snažíme dohnat našich oblíbených 23 stupňů topením. Přírodní podmínky na náš život již nemají tak velký vliv.

Proto ti, kteří se rozhodli začít s prospěšným otužováním by měli myslet na to, jak je člověk nastavený.

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!