fbpx
nicolas j leclercq rdUVUEfpv9Y unsplash scaled od Jak na migrenu přes otužování 6/7

Migrén se každá žena jistě ráda zbaví, nebo se jim preventivně vyhne. Nejen na podzim je naše tělo ohroženo viry, které se rychle šíří a znepříjemňují lidem každé období. Kromě vitamínů, které tělu dodáváme za pomocí stravy, či všelijakých stravovacích doplňků v tabletách, je důležité pro své tělo dělat stále víc. Proč do svého života nezapojit 30 vteřin studené vody denně a vyhnout se nemocem, které plýtvají naším časem?

Wim Hof to dokáže!

Ano, je již dokázané, že otužování posiluje lidskou imunitu, avšak ve spojení s dýchacími metody můžeme dokonce zahubit každý vir, který se našemu tělo pokusí škodit. Nevěříte? Ledový muž byl využit k experimentu, ve kterém bylo do jeho těla uměle vpíchnuto několik virů.

Myslíte, že se expedicemi do ledového prostředí se zbavíme migrén?
Myslíte, že se expedicemi do ledového prostředí se zbavíme migrén?

Wim Hof se dokázal všem virovým onemocněním vyhnout a ochránit své tělo. Náhoda? Určitě ne. Při prvním pokusu si všichni kladli tu samou otázku jako Vy. Zda se jednalo jen o pouhou náhodu, a proto se rozhodli experiment zopakovat.

Ledový muž opět dokázal odolat všem virům a díky své kontrole nad vlastním tělem opět nad onemocněními zvítězil.

Každý chce být jako Wim Hof

Tento muž rozpoutal davové šílenství. Ukázal lidem po celém světe, co naše lidské tělo dokáže a jak těchto schopností může každý využít. Na jeho kurzy jezdí jedinci z celého světa, aby se naučili pohybovat v nepříznivém chladném počasí bez péřových bund. Jeho poselstvím se stalo to, aby každý jedinec byl šťastný a spokojený. K tomu má napomoci právě jeho metoda, která spojuje otužování s dýcháním. 

Ženám (i mužům) pomůže s migrénami

Ať už migrénu využíváme jako výmluvy ve večerních hodinách, či trpíme stavy, které vedou až k nevolnostem a pracovní neschopnosti, i v těchto případech má otužování ověřené pozitivní důsledky! V experimentech byla potvrzena snížená četnost migrén, či se zmírnil její průběh.

U velmi postižených jedinců, začaly zabírat i běžně dostupné medikamenty, ikdyž dříve zabíraly jen koňské dávky prášků na předpis. Čím to je? Je to celkem jednoduše vysvětlitelné. Lidé s migrénami mají totiž menší hladinu noradrenalinu, a to až o 60% v porovnání s lidmi bez migrén.

No a otužováním hladinu noradrenalinu zvyšujeme zároveň s autonomními funkcemi, které taktéž jedincům trpící na migrény chybí.

Neovlivnitelné systémy?

Autonomní a imunitní systémy byly do nedávna považovány za neovlivnitelné co se týče schopností člověka. Právě tento mýtus byl vyvrácen v roce 2014 právě díky Wimu Hofovi a dalším dvanácti jedincům, kteří dokázali své organismy vědomě ochránit od virového onemocnění. Tato skupina ukázala světu nové možnosti, které byly lidem do té doby skryté a vědou popírané.

Trigeminální nerv jako příčina migrén

Jedná se o nejsilnější hlavový nerv, který má kromě všech důležitých schopností, bohužel také schopnost spouštět migrény. U jedinců, kteří trpí na migrény je tento nerv velmi citlivý. Při vypouštění takzvaného peptidu právě dochází k bolestem. Wim Hofova metoda Vás může těchto bolestí zbavit, díky svým protizánětlivým účinkům. Nyní také dochází k odzkoušení metody zvané kryoneurolýza. I v této metodě je využíváno chladu.

Avšak aby tato metoda byla účinná, je nutný řez do lidského těla, při kterém dochází k ochlazení hlavového nervu ledovou koulí. Kryoneurolýza je však pouze dočasná a dochází k ochlazení pouze tohoto nervu. Migrénu však může vyvolávat i více nervů než jeden.

Vitaminy a dostatek pitného režimu je správná cesta, jak omezit výskyt migrén
Vitaminy a dostatek pitného režimu je správná cesta, jak omezit výskyt migrén

Proto je vhodné využít metody Wima Hofa, u které ochlazujete celé tělo a předcházíte zánětům bez nutného řezného zásahu do těla.

Oproti jiným metodám je otužování celkem pohodlnou variantou, která řeší více problémů najednou a ještě ke všemu se po otužení budete cítit šťastní, nabití pozitivní energií. Otužování není sice snadné, ale stojí za to. Vaše tělo se Vám odvděčí a můžete žít život naplno bez nemocí, které Vás zdržují od důležitějších a zábavnějších aktivit.

carolina heza 0lD4hF1fBv0 unsplash od Jak na migrenu přes otužování 6/7
Otužováním k dobré náladě

Dobrou náladu budeme samozřejmě sdílet s vámi, u nás v Auře je neustále veselo:)

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!