fbpx
nicolas j leclercq rdUVUEfpv9Y unsplash scaled - Jak na migrenu přes otužování 6/7

Jak na migrenu přes otužování 6/7

Migrén se každá žena jistě ráda zbaví, nebo se jim preventivně vyhne. Nejen na podzim je naše tělo ohroženo viry, které se rychle šíří a znepříjemňují lidem každé období. Kromě vitamínů, které tělu dodáváme za pomocí stravy, či všelijakých stravovacích doplňků v tabletách, je důležité pro své tělo dělat stále víc. Proč do svého života nezapojit 30 vteřin studené vody denně a vyhnout se nemocem, které plýtvají naším časem?

Wim Hof to dokáže!

Ano, je již dokázané, že otužování posiluje lidskou imunitu, avšak ve spojení s dýchacími metody můžeme dokonce zahubit každý vir, který se našemu tělo pokusí škodit. Nevěříte? Ledový muž byl využit k experimentu, ve kterém bylo do jeho těla uměle vpíchnuto několik virů.

Myslíte, že se expedicemi do ledového prostředí se zbavíme migrén?
Myslíte, že se expedicemi do ledového prostředí se zbavíme migrén?

Wim Hof se dokázal všem virovým onemocněním vyhnout a ochránit své tělo. Náhoda? Určitě ne. Při prvním pokusu si všichni kladli tu samou otázku jako Vy. Zda se jednalo jen o pouhou náhodu, a proto se rozhodli experiment zopakovat.

Ledový muž opět dokázal odolat všem virům a díky své kontrole nad vlastním tělem opět nad onemocněními zvítězil.

Každý chce být jako Wim Hof

Tento muž rozpoutal davové šílenství. Ukázal lidem po celém světe, co naše lidské tělo dokáže a jak těchto schopností může každý využít. Na jeho kurzy jezdí jedinci z celého světa, aby se naučili pohybovat v nepříznivém chladném počasí bez péřových bund. Jeho poselstvím se stalo to, aby každý jedinec byl šťastný a spokojený. K tomu má napomoci právě jeho metoda, která spojuje otužování s dýcháním. 

Ženám (i mužům) pomůže s migrénami

Ať už migrénu využíváme jako výmluvy ve večerních hodinách, či trpíme stavy, které vedou až k nevolnostem a pracovní neschopnosti, i v těchto případech má otužování ověřené pozitivní důsledky! V experimentech byla potvrzena snížená četnost migrén, či se zmírnil její průběh.

U velmi postižených jedinců, začaly zabírat i běžně dostupné medikamenty, ikdyž dříve zabíraly jen koňské dávky prášků na předpis. Čím to je? Je to celkem jednoduše vysvětlitelné. Lidé s migrénami mají totiž menší hladinu noradrenalinu, a to až o 60% v porovnání s lidmi bez migrén.

No a otužováním hladinu noradrenalinu zvyšujeme zároveň s autonomními funkcemi, které taktéž jedincům trpící na migrény chybí.

Neovlivnitelné systémy?

Autonomní a imunitní systémy byly do nedávna považovány za neovlivnitelné co se týče schopností člověka. Právě tento mýtus byl vyvrácen v roce 2014 právě díky Wimu Hofovi a dalším dvanácti jedincům, kteří dokázali své organismy vědomě ochránit od virového onemocnění. Tato skupina ukázala světu nové možnosti, které byly lidem do té doby skryté a vědou popírané.

Trigeminální nerv jako příčina migrén

Jedná se o nejsilnější hlavový nerv, který má kromě všech důležitých schopností, bohužel také schopnost spouštět migrény. U jedinců, kteří trpí na migrény je tento nerv velmi citlivý. Při vypouštění takzvaného peptidu právě dochází k bolestem. Wim Hofova metoda Vás může těchto bolestí zbavit, díky svým protizánětlivým účinkům. Nyní také dochází k odzkoušení metody zvané kryoneurolýza. I v této metodě je využíváno chladu.

Avšak aby tato metoda byla účinná, je nutný řez do lidského těla, při kterém dochází k ochlazení hlavového nervu ledovou koulí. Kryoneurolýza je však pouze dočasná a dochází k ochlazení pouze tohoto nervu. Migrénu však může vyvolávat i více nervů než jeden.

Vitaminy a dostatek pitného režimu je správná cesta, jak omezit výskyt migrén
Vitaminy a dostatek pitného režimu je správná cesta, jak omezit výskyt migrén

Proto je vhodné využít metody Wima Hofa, u které ochlazujete celé tělo a předcházíte zánětům bez nutného řezného zásahu do těla.

Oproti jiným metodám je otužování celkem pohodlnou variantou, která řeší více problémů najednou a ještě ke všemu se po otužení budete cítit šťastní, nabití pozitivní energií. Otužování není sice snadné, ale stojí za to. Vaše tělo se Vám odvděčí a můžete žít život naplno bez nemocí, které Vás zdržují od důležitějších a zábavnějších aktivit.

carolina heza 0lD4hF1fBv0 unsplash - Jak na migrenu přes otužování 6/7
Otužováním k dobré náladě

Dobrou náladu budeme samozřejmě sdílet s vámi, u nás v Auře je neustále veselo:)

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

O autorovi

Nákupní košík
Přejít nahoru