fbpx
21 clanek 4 scaled od Péče o tělo a pleť při cvičení 21/21

Cvičíme proto, abychom byly krásné. Proto je péče o sebe důležitá. Často chceme být pro okolí krásné již během tréninku. Pokud chodíme do společného fitka, je naše tělo i tvář skoro jako pod mikroskopem. Mezi sériemi se pohledy lidí zaměří směrem na ostatní návštěvníky fitka, pokud tedy zrovna nekoukají do svých mobilů. Jak se tedy starat o tělo a jakou péči mu věnovat, abychom byly krásné a neubližovaly si?

Pozor na vrstvu make-upu

Pokud se často líčíte, je péče o pleť namístě
Pokud se často líčíte, je péče o pleť namístě

Ani při cvičení nechceme ukázat své nedokonalosti. Proto spousta žen chodí cvičit se silnou vrstvou make-upu na obličeji. To je určitě tou největší chybou, co své pleti můžete udělat. Takto péče o sebe nemá vypadat.

Při cvičení dochází k rozšiřování pórů. Je tedy nezbytné pleť před cvičením očistit od všech nečistot, aby se po otevření pórů nedostaly nečistoty dovnitř.

To samé platí u make-upu. Pokud cvičíme s vrstvou make-upu na obličeji, naše póry se rozšíří, make-up se dostane dovnitř a zanese nám póry. Taková péče vytvoří nehezké pupínky na obličeji, proto byla měla být péče o obličej zvýšená.

Na obličej si nesahejte

Kromě vrstvy make-upu zapomeňte na sahání si na pleť během cvičení. Po dobu cvičení jsou póry otevřené více a naše pleť velmi náchylná. Stačí málo, aby se zanesla.

Při cvičení se naše póry čistí a saháním docílíte jen toho, že se naše póry opět zanesou. A vzniknou černé tečky či akné. V některých případech, především u citlivé pleti, může dojít i ke vzniku ekzémů, a zde je péče úplně jiná.

Po cvičení opět vyčistit

Odcházíte do šatny po hodině cvičení. Ať už jste měla na obličeji make-up, či jste cvičila bez líčidel, měla byste co nejrychleji svou pleť vyčistit pleťovou vodou.

Nebo alespoň opláchnout vodou a osušit čistým ručníkem určeným na obličej. I během cvičení je dobré mít speciální malý ručníček na obličej, který byste ale určitě neměla použít při čištění pleti.

Jaká péče o vlasy a jakou o vlasy pečovat?

Po péči o pleť přichází otázka, co se zpocenýma vlasama. Ženy, které sportují si často myjí hlavu každý den kvůli potu. Omezit pocení vlasů můžeme pomocí čelenek, které jsou určené právě na pohlcení potu při cvičení.

Hlavně se vyhněme častému mytí. Každodenní mytí vlasů vede k ještě většímu maštění a lámavosti vlasů.

Omezit byste také měla stylingové přípravky před tréninkem. Takové přípravky vaše vlasy slepí a zatíží. Dejte přednost přirozené cestě, stejně jako v líčení a s lakem na vlasy to nepřehánějte.

Z fitka byste měla odcházet s příjemným pocitem a ne jako od kadeřnice. 

Fény jsou k dispozici

Fén a drobná kosmetika je v našem fitness samozřejmostí jako součást péče o klientky
Fén a drobná kosmetika je v našem fitness samozřejmostí jako součást péče o klientky

Již skoro každé fitness je vybavené fénem i to naše. I na všech našich Aura pobočkách fén naleznete. Pokud si tedy vlasy myjete, využijte fénu a především v zimě neopouštějte fitness s mokrými vlasy.

Při častém mytí vlasů doporučujeme zvolit vhodný šampón pro časté mytí a do konců vždy vmasírovat kapku vlasového oleje, abyste se vyhnula lámání konečků.

Hydratujte a prokrvujte pokožku

Každá žena chce mít hebkou pokožku. Abyste toho docílila je nutné naše tělo hydratovat. Začněte s pitným režimem a přidejte i hydrataci pokožky pomocí krémů. Krémy můžete například podpořit ztrátu celulitidy a také samotného hubnutí.

U nás v Auře naleznete skořicový gel, který Vaši pokožku prohřeje a navíc krásně voní! 

Kromě prokrvení jsou krémy účinné také pro detoxikaci a jemný vzhled pokožky.

Voňavý peeling

21 clanek 3 od Péče o tělo a pleť při cvičení 21/21
Nejvhodnější péče o pokožku těla je peeling

Tělovým peelingem zbavíte Vaši pokožku odumřelých částí. Zároveň s ním můžete udělat příjemnou masáž, díky které se Vaše tělo zároveň prokrví. Peeling je vhodný používat ve sprše, tedy před tím, než na pleť naneseme hydratační krém. Po sprše je totiž ten nejlepší čas pro nanesení krémů! Kromě čistě hydratačního můžeme použít zpevňující tělový krém, který pokožku hydratuje a také pomáhá tvarovat.

Peeling si můžeme vytvořit samy doma například ze soli, cukru či kávy. Pro prokrvení pokožky je vhodná také skořice. Vaše pokožka bude pevnější a hladká.

Pohyb na slunci a péče o pleť

Pokud se věnujete venkovním aktivitám, nezapomeňte svou pleť chránit před slunečním zářením. Noste třeba kloubouk. Na slunce choďte, je důležité pro vitamin D.

Všechny části, kterým by mohlo sluneční záření uškodit, ošetřete krémem s UV filtrem a po sprše naneste krém po opalování. Pokud se nerady vystavujete slunečnímu záření a dáváte přednost sportování ve fitness prostředí a i tak chcete vypadat opáleně?

Využijte samoopalovacích krémů, ale nezapomeňte před nanášením na své tělo použít již zmiňovaný peeling.

Samoopalovacích krému je široká škála, stačí si jen vybrat ten, který bude vhodný pro vás
Samoopalovacích krému je široká škála, stačí si jen vybrat ten, který bude vhodný pro vás

Chcete ještě více motivace s Aurou? Přečtěte si naše další články “21x motivace” na kruhový.cz

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!