fbpx
4 clanek 08 1 scaled od Jak být stále fit 8/21

V první řadě záleží na tom, jak fit se cítíme my samotné. Každé z nás jistě lichotí, když nám tipují o 10 let méně. Jak ale docílit mladší vizáže a pozitivního přístupu ke stárnutí? Jak být stále fit po šedesátce?

Věk je jen číslo

Nejlepší je začít již v mládí.

Stárneme totiž všechny a pro naše tělo i duši je prospěšné, se s tímto faktem smířit. To ale neznamená rezignovat, právě naopak! Vyzkoušejte, co je pro Vás to pravé!

Prevence je základ úspěchu

Prevence je základ toho, jak se udržet fit a zdravá
Prevence je základ toho, jak se udržet fit a zdravá

Každý problém se dá řešit, ale důležité je k němu přistoupit rozumně a především ho zachytit v ten pravý čas! Proto je základem spokojeného života, chodit na pravidelné lékařské prohlídky. Vydržet 10 minut nepříjemné prohlídky jednou ročně, nám totiž může zachránit spoustu let života. A to už stojí za to ne? Většina nemocní se totiž neobjeví ze dne na den.

Důchod jako ten správný čas

Teenager má čas a energii, ale chybí mu finance. Dospělý člověk nemá problém s financemi, ani s energií, ale za to nemá dost času. No a co člověk v důchodu? Má dostatek času i peněz, ale říká se, že s tou energií už je to horší.

Takové tvrzení nemusí být pravdivé, je totiž jen na Vás, jak se s tím poperete! 

Pokud Vás netrápí velké zdravotní problémy, je ten nejvyšší čas na to být fit!

TV jako zloděj života

Televizní obrazovka nám to, že se budeme cítit fit nezaručí
Televizní obrazovka nám to, že se budeme cítit fit nezaručí

Televize je skvělou vymožeností dnešní doby. Především starší lidé si její funkce vychutnávají plnými doušky. Funguje jako zdroj zábavy a pochmurné dny díky ní ubíhají rychleji.  Avšak.. zamyslela jste se někdy nad tím, koik času u ní strávíte? Co takhle nahradit hodinu AZ-kvízu protažením? Či si sledování televize přímo spojit se cvičením?

Nejdůležitější je se protáhnout! Sezení v měkkém křesle je sice příjemné, ale pro tělo nic zdravého. 

Pokud je pět hodin odpoledne a vy se již chystáte s večeří zasednout na celý večer na pohovku, zapamatujte si jednoduché protažení.

Aby záda nebolela

Jak se zbavit bolesti zad? Každých 30 minut vstanu a protáhnu si záda! 

Své dlaně položím zezadu na pánev a vyvíjím tlak dopředu, společně s tím se zakláním směrem dozadu. V této pozici můžeme také setrvat.

Pomalinku dozadu s výdechem a opět se pomalu vrátím dopředu.

Při sezení totiž mačkáme obratle, při čemž má plotýnka tendenci tlačit na míchu, což může být příčinou bolesti zad. Tímto protažením, vrátíme plotýnku na své místo.

Nezapomínejte na pohyb

Vhodný pohyb a kvalitní strava. Dvě základní složky pro dlouhý život. Protože strava umí s lidským tělem zázraky, ale můžeme si s ní i ublížit, je důležité se v ní orientovat. O správné a dostatečně výživné stravě ve vyšším věku, se dozvíte z článků v sekci Stravování.

Nebojte se navštívit naše fitness, zkušební návštěva je ZDARMA.

Pokud chcete být fit, starejte se o sebe
Pokud chcete být fit, starejte se o sebe

Pohrabat je ale potřeba..

Bohužel se často setkávám s tím, že senioři jsou málo vzdělaní v oblasti stravy. A o pohybu? To ani nemluvím. I práce na zahrádce může být samozřejmě přínosná Vašemu tělu. Pohled na náš krásný záhon plný rozkvetlých růži nás pohladí na duši. Avšak všeho s mírou!

Pokud mluvíme o pohybu u starších lidí, je vhodné zvolit takové aktivity, u kterých si můžete být jistí správným provedením. Hrabání a následné nošení kýblů s posekanou trávou, tak prosím raději přenechejte mladším jedincům.

Nebojte se strojů! Stroje u nás jsou totiž velmi jednoduché na ovládání a zátěž si zvolíte sama, podle Vašich možností.

Zaměřte se na správné protahování, posílení těla i cvičení. Ne každá žena si může pořídit domů svůj trenažér. Nebojte se vyzkoušet fitness, naše Aura je pouze pro dámy. Zkusila jste již někdy kruhový trénink? Ten u nás v Aura fit lady club je velmi vhodný i pro ženy ve vyšším věku. Začněte cvičit doma, a pak se přidejte tam, kde jsou ženy jako vy.

Na míru ženám

  • Myslete na své pánevní dno, protože právě na tuto důležitou oblast ženy zapomínají.
  • V Auře se nemusíte stydět, protože naše fitness je určené pouze ženám.
  • Dokončila jste právě 3 kolečka kruhového tréninku a následuje závěrečné protažení?
  • Zapojte cvičení pánevního dna, včetně správného dýchání, aby i vaše pánevní dno bylo fit. 
  • Stahování svalů pomáhá jako prevence před inkontinencí, ale může působit pozitivně i na váš sexuální život. 

Co nového si můžete přečíst?

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!