fbpx
4 clanek 12 scaled od Centimetry vs kila 12 /21 – “21x motivace”

Kila nebo centimetry? Ženy obvykle své tělo posuzují podle hmotnosti na váze v koupelně, která ukazuje kila. Pomocí váhy a výšky společně s naším věkem si vypočítáváme známý BMI index. Již od narození jsme posuzování podle hmotnosti u doktorů.

Kila nad centimetry?

Podle váhy poznáme, zda tělo strádá, nebo má nějaká ta kila navíc, avšak ne tak úplně. Když se bavíme odoktorech, společně s oznámením naší váhy, vím, že toto činí pro spoustu žen velký problém.

Znám totiž ženy, které by radši věnovaly ledvinu, než ukázaly kila na váze. Přitom váha a kila může být neodpovídající tomu, jak naše tělo vypadá. Naše tělesná hmotnost je totiž velmi proměnlivá a u žen toto platí dvakrát více. 

Pokud vážit kila, tak kdy?

Kdy půjdou kila dolů a kdy přesně je vhodné se vážit
Kdy půjdou kila dolů a kdy přesně je vhodné se vážit

Rozhodně není dobré kontrolovat váhu každý den a děsit se každého gramu. Pokud jsme již zvyklý se pravidelně vážit, zkuste to v ten vhodný moment. Není dobré se vážit ihned po konzumaci jídla. Samotné jídlo totiž něco váží a tim, že ho rozkoušeme, na váze neubere. S vhodným časem se pojí i naše vyprazdňování, při zácpě, budeme určitě vážit víc, než při pravidelném vyprazdňování. Zkuste se vážit ráno ještě před snídaní, tedy na lačno. S jídlem souvisí také pitný režim. I množství vody, které přes den vypijete se do vaší váhy započítává. 

Tuky jsou lehčí než svaly

Tuky a kila ženy řeší nejvíce
Tuky a kila ženy řeší nejvíce

A jsme u toho! Právě toto je jeden z důvodů proč je pro ženské a vlastně i mužské tělo se lepší měřit než vážit. Pokud začneme s pohybem, naše tělesné tuky se v lepším případě začnou přeměňovat na svalovou hmotu. Svalovou hmotu přeci chceme! Takže se nemůžeme zlobit, že naše váha ukazuje stejně možná i více než dřív.

Koukněte do zrcadla a uvědomte si, že rozdíl tam je, Vaše tělo vypadá pevněji a dostává pěkné křivky!

Neděste se upnutých kalhot po tréninku

Rozdíl bude také dělat zdali se vážíte po kardio tréninku, nebo silovém tréninku. Při kardiu vaše tělo vyplaví pot, čímž opět ubere na váze, také záleží kolik vody do sebe během tréninku dostanete. Ovšem ženské tělo není schopné vytvořit kilo svalové hmoty za týden.

Na to pozor! Ženské tělo při opravdu velké námaze vytvoří max. půl kila svalové hmoty za takto krátkou dobu. Proč jsou nám ale ty džíny malé, když tak dřeme?

Voda. Voda je příčinou, proč se druhý den po tréninku nohou nemůžeme nacpat do upnutých kalhot. Svaly zkrátka navazují vodu, kvůli které nohy vypadají otekle. Neděste se, dejte tomu dva dny a splasknete. Vaše džíny na postavě budou vypadat ještě lépe!

A co teprve naše hormony

Narozdíl od mužského pohlaví, my ženy prožíváme každý měsíc velké výkyvy hormonů. Během ženského cyklu mají hormony totiž velký vliv na změny v naší váze. Při našem cyklu vážení i měření vynechejte, protože se v našem těle zadržuje více vody a naše váha může vzrůst až o kila a to by Vás zbytečně nervovalo.

Zkuste se vážit a měřit pouze jednou měsíčně, pravidelně. Třeba pět dní po skončení menstruace. Avšak při aktivním hubnutí je pochopitelné, že vaši váhu použijete častěji ze zvědavosti. Dodržujte tedy alespoň týdenní rozestupy mezi vážením, a menstruaci si označte v záznamech.

Zapamatujte si místo podle pihy

chermiti mohamed aD8W2CzQLI8 unsplash scaled od Centimetry vs kila 12 /21 – “21x motivace”
Snažte se najít to správné místo, které si zapamatujete například podle pihy či znaménka.

No dobře, již jsme si vysvětlily, proč je vhodnější si míry přeměřovat. Ale stačí být kousek nad místem, kde jsme se měřily před měsícem a už naše měření není přesné. Snažte se najít to správné místo, které si zapamatujete například podle pihy či znaménka. Pokud máte tetování, v tomto případě to máte bez hledání pih! Pro měření je vhodný krejčovský metr. Nepodvádějte.

Je zbytečné zatahovat břicho a utahovat metr, aby vám neprocházela tělem krev. Výsledky se dostaví brzy a mezi tím si Vaše centimetry přece můžete nechat jen pro sebe. 

Nezapomínejte na aktivaci lymfatického systému!

Pro snadnější spalování tuků je nezbytné aktivovat lymfatický systém.

Míza v lymfatickém systému dopravuje tuk přímo do svalů, kde dochází ke spalování. Pokud jsou partie dostatečně prokrveny dochází ke spalování tuků ale také k vyplavování škodlivých látek.

Aktivací lymfy dosáhneme také hladší kůže bez celulitidy. V Auře máme pro aktivaci lymfatického systému oblíbený Vacushape, který funguje na bázi podtlaku. Míru podtlaku vždy nechejte na trenérce, která Vám se vstupem na Vacushape ráda poradí.

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!