fbpx
obrazek 4 5 scaled od Terapie (o)malováním 4/7 "7x duševní pohoda"

Slyšela jste co je to terapie (o)malováním, nebo také slovo antistresové omalovánky? Hledáte ty správné důvody proč si nějaké pořídit? Omalovánky nejsou jen pro děti. O jejich pozitivních účincích nás může přesvědčit několik vědecky podložených studií. Omalovánky nám pomohou v boji proti stresu, se kterým se setkává každý jedinec denně. V průzkumech bylo dokonce zveřejněno, že až 90% respondentů se ve stresových situacích nachází i několikrát denně, proto je pro každého důležité umět relaxovat. Takzvaně na chvíli vypnout.

Zábava pro děti?

Spousta lidí omalování a podobné tomu činnosti naprosto zavrhuje. Pro ně nemají takové aktivity hlubší smysl a tuto aktivitu zadávají pouze svým dětem. Většinou to tvrdí ti, kteří tráví večery u televizních pořadů. Chyba myšlení. Omalovánky jak bylo řečeno již v úvodu pomáhají proti stresu. Děti to zabaví avšak omalování má u nich zcela jiný význam, než u dospělých. Stresu je v dnešní době všude dost a je potřeba ho eliminovat.

obrazek 2 5 od Terapie (o)malováním 4/7 "7x duševní pohoda"
Zbavte se stresu (o)malováním

Nacházet aktivity, u kterých se naše mysl zklidní a bude si moct oddechnout. Ideálním řešením jsou právě omalovánky, které jsou vhodné pro děti i jejich rodiče. Nemusíte vymalovávat pejska, zvolte vzory určené dospělým nadšencům.

Zázračná arteterapie

Kvůli svým báječným výsledkům, k omalovánkám nyní usedá čím dál větší počet dospělých, kteří se snaží zatočit se stresem v jejich životě. Někteří říkají, že si při omalovávání čistí mysl, jiní zase, že je vybarvování uklidňuje. Trend arteterapie je doporučován i z řad specialistů. Málokdo ví, že tato terapie byla používána již v případech posttraumatických stresových syndromů u válečných veteránů. Vymalovávání snižuje také riziko depresí a díky tomu, že zatočí se stresem, chrání lidské tělo před onemocněními stresového původu.

obrazek 3 6 od Terapie (o)malováním 4/7 "7x duševní pohoda"
Zázračná terapie

Buďme trpěliví

Trpělivost je nyní vlastností spíše vzácnou. Každý je ve spěchu. Říká se, že čas jsou peníze a není času nazbyt. Tímto heslem se řídí především podnikatelé a vysoce postavení manažeři. Již tak náročná zaměstnání se stávají ještě více stresující životní cestou v případě, kdy se člověk snaží z pozice vymámit co nejvíc. Trpělivost je ale velmi žádoucí vlastností i u těchto vysoce postavených lidí. Bez trpělivosti totiž nedojdete k dokonalému výsledku. Víte, že trpělivost je právě Vaším nedostatkem? Nebojte se občas vypnout.

Takové tempo lidské tělo vydrží, avšak důsledky můžete pozorovat až za několik let v podobě různých nemocí. Naučme se tedy věnovat i aktivitám procvičujícím jemnou motoriku, které přímo trpělivost vyžadují.

Úsměv od ucha k uchu

Abyste byli v životě opravdu šťastní, musíte si ke štěstí dopomoct sami. Pokud budete na své okolí působit šťastně, jistě se Vám pozitivní energie několikanásobně vrátí. Nesmíte se nechat odradit jedním šklíbou, který seděl v obchodě za kasou. Omalovánky, kreslení, či tvoření mandal ve Vás probudí dobrou náladu.

obrazek 1 4 od Terapie (o)malováním 4/7 "7x duševní pohoda"
Malování Vám zlepší náladu

Svými barvami a veselými vzory dostanou každého. Stačí si zvolit Vaše oblíbené barvy a pokaždé vytvoříte něco jedinečného, co bude zaznamenávat Vaše emoce.

Kreslení či omalování?

Pokud jste byli obdařeni talentem a v kreslení nejste žádní začátečníci, vrhněte se do kreslení vlastních motivů. U takových jedinců bude mít totiž ještě větší váhu, pokud celý výkres vytvoří oni sami. Pokud si tak jisti svým talentem nejste, či Vás nenapadá, co kreslit? právě pro Vás je ideální sáhnout po omalovánkách.

Existují vzory vhodné pro ženy, ale i pro muže. Stačí si obstarat právě ty, které Vás zaujmou a k tomu pár pastelek. Není náhoda že tato terapie má za sebou již takovou řadu úspěchů i při tak závažných případech jako je PTSD ( posttraumatický syndrom)  u veteránů.

Terapie mohou být různého rázu, at už jsou to ty při kterých kreslíte, nebo terapie procházkou na dlouhý výlet. Také cvičení může fungovat antistresově, u nás v aurafit.cz o tom víme své, připojte se k nám:)

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!