fbpx
obrazek 3 7 scaled od Cesta za štěstím 5/7 "7x duševní pohoda"

Přemýšlela jste jak má vypadat cesta za štěstím? Co dělat jinak, abyste byla ve svém životě konečně šťastná? Protože když se koukáte na své okolí, buď nikdo žádné starosti nemá a nebo to umí dobře krýt. Život nesmíte jen přežívat, ale prožívat. Je na čase přestat chodit jako hromádka neštěstí a zaměřit se na to, co můžete pro svůj šťastný život udělat Vy sama. Zaměřte se na následujících odstavce, které Vás k šťastnějšímu životu dovedou. 

Jaké znáte emoce?

Pokud mezi prvními, které Vás napadnou jsou například smutek, strach, beznaděj, tak víte, že něco není v pořádku. V časopisech Vám radí, jak být stále usměvavou a dokonalou ženou, které vidíte právě na obalech tohoto časopisu. Ale tak to nefunguje.

Cesta za štěstím nebývá vždy lehká
Cesta za štěstím nebývá vždy lehká

Nemyslete si, že jste divná, pokud Vás něco trápí a né vždy vnášíte do společnosti pozitivní energii. Každý má nárok na své pochmurné chvilky, které se ale nesmí stát nejčastější emocí.

Negativním emocím byste měla dát prostor. Jinak se jich nikdy nezbavíte a Váš život šťastný doopravdy nebude. Takto se často chovájí právě ti, kteří Vám příjdou neskutečně veselí a nikdy jste neviděli, že by ve svém životě byli nejistí. Nejlepší pro Vás je cesta rovnováhy.

Pokud potřebujete, buďte naštvaná a smutná. Pak ale musí přijít ta radostná chvíle, kdy se budete chechtat od ucha k uchu.

Vyhněte se faleši

Obklopujete se kamarádkami, které nerady řeší své problémy? Zahlcují Vás jen tím, jak dokonalý život teď vlastně žijí se svým bohatým a vtipným manželem a dvěmi až přehnaně perfektními dětmi? Není vaší povinností se takovými věcmi zabívat. Falešný optimismus je přesně to, co nepotřebujete. I Vaše okolí je totiž to, co si volíte sama a není Vám předurčeno, tak si ho vybírejte správně. 

Duševní pohoda je pro zdraví velmi důležitá
Duševní pohoda je pro zdraví velmi důležitá

Dělejte to, co je Vám příjemné

Vím, že vždy nejde dělat jen ty příjemné věci. Proto se snažte nepříjemnosti neodkládat a pusťte se do nich. Čím dřív, je budete mít z krku, tím více času Vám zbyde na aktivity, které Vás dělají šťastnou. Ať se bavíme o práci, studiu či jakékoliv jiné povinnosti, zvládnete to, pokud to nebudete odsouvat. Zaměřte se na to, abyste si na takové nepříjemné nutnosti opravdu vymezily daný čas, ve kterém Vás to donutí zasednout a vykonat potřebné. Budete se divit, jak taková akce zabere málo času, pokud není zbytečně odsouvána.

Po každé nepříjemnosti, by měla přijít i chvilka příjemná. Pokud je něco neodkladného a zároveň časově velmi náročného, dělejte si opravdu pauzy. I desetiminutová pauza, ve které si dojdete pro čaj a nebo se nadýcháte čerstvého vzduchu bude dostačující proto, abyste byla velmi produktivní. 

Nadchněte se

Při špatné náladě, stačí i maličkost, která Vás donutí se pro ni nadchnout. Maličkosti jsou zázrak na špatný den. A pokud si každý den nějakou maličkost dopřejete? Budete mít určitě šťastnější život. Nemusíte myslet jen na materiální věci, ale i příjemná jarní procházka může být vhodnou motivací po dni sezení za počítačem. Pozorovat přírodu a koukat do zeleně.

Cesta za štěstím jako radost a poslání
Cesta za štěstím jako radost a poslání

Věnujte se aktivitám, během kterých utíká čas tak nějak rychleji. Zaměstnáte mysl, která nebude mít možnost přemýšlet nad problémy a tím si krásně odpočinete.

Hledejte v životě smysluplnost

Nemusí to nutně znamenat, že budete rozdávat jídlo pod záštitou charity, aby Vás život dával smysl. Smysluplnost je velmi subjektivní. Může to být i chvilka s kamarádkou, se kterou neprobíráte zrovna témata k záchraně světa. Ikdyž takové rozhovory nemají přínos pro svět, pro Vás mohou mít velmi pozitivní přínos. Vyhledávejte tedy lidi a aktivity, které Vám přinesou dobrý pocit!

Je na každém z nás, co je pro něj smysluplné. Jedna z věcí je pohyb, jelikož naše zdraví je důležité. Nebojte se navštívit naše fitness aurafit.cz, trenérka Vám ráda se vším poradí a dodá vám potřebnou motivaci a sílu:)

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!