fbpx
1 clanek 05 scaled od Motivace ke cvičení pro vysněnou postavu 5/21

Za odměnou až k vysněné postavě může být dlouhá cesta. Jak najít podporu, aby vaše motivace ke cvičení vydržela dlouho?

Motivace ke cvičení je základ

Rozhodla jste se změnit svůj život? Začít se více hýbat, dokonce změnit svůj jídelníček?

Takové rozhodnutí si žádá spoustu změn a také silnou vůli. Pokud nemáme dostatečně silnou vůli, naštěstí máme mnoho zdrojů motivace ke cvičení.

Vnitřní nebo vnější motivace ke cvičení

Najít, ale především udržet si motivaci, je pro většinu lidí celoživotní boj. Motivujte se tím, co chcete především VY sama. Nastavte si ve své hlavě, co je pro VÁS prioritou.

První impuls motivace ke cvičení

Vezměte to od začátku. Co bylo tím vůbec prvním impulsem, který Vás dovedl k myšlence začít cvičit? Chtěla byste být více úspěšná v pracovním prostředí? či se chcete líbit svému manželovi? 

Na takové motivace není vůbec nic špatného, právě naopak!

Každý není vlastníkem tak silné vůle, aby cvičil a zdravě žil bez vedlejší motivace.

Soutěživost je vítána

Nic nás ženy nedokáže namotivovat tolik, jako když se do vedlejšího baráku nastěhuje nová atraktivní sousedka. Která navíc nemá snad ani procento tuku! 

Pokud se zrovna žádná sexy sousedka nenajde, můžeme do toho zatáhnout nejlepší kamarádku. 

Co kdybychom nahradily páteční vínko hodinou pilates? 

Určitě nám to uteče rychleji a navíc si vybudujeme zdravý návyk a navíc – ve dvou se to prostě lépe táhne! A motivace ke cvičení je tu 🙂

Ukažme se světu

Žijeme v době sociálních sítí. Každá máme neustále telefon po ruce či v ruce a koukáme, co druzí zrovna udělali. Co kdybychom si své úspěchy ve cvičení nenechávaly jen pro sebe?

Sdílejte svou cestu. Možná i Vy namotivujete další ženu právě svou proměnou!

Motivace ke cvičení se dá přenášet na ostatní
Motivace ke cvičení se dá přenášet na ostatní

Jděte s kůží na trh a uvidíte, jak takový obdiv okolí potěší. Motivace ke cvičení se dá přenášet na ostatní, určitě je potěší, když je inspirujete.

Existují i skupiny na facebooku určené přímo k tomuto účelu! Zkuste se do nějaké připojit. V takových skupinách jsou totiž lidé na stejné vlně a můžeme se leccos přiučit.

Být lepší pro své nejbližší jako motivace ke cvičení

Velkou motivací především pro nás, pro ženy je naše rodina. 

Naše Barča si stanovila reálný a krásný cíl. Barča šla do změny totiž s tím, že chce být vzorem pro své děti a chce být dostatečně silná na jejich výchovu. A to už byla silná motivace ke cvičení.

Je maminkou, ne fitnesskou a proto si zvolila adekvátní cíl, který jí stojí za to!

Být zdravá pro svoji rodinu je dost dobrá motivace ke cvičení

Odměna za odvedenou práci

Bez vnitřní motivace, by to nešlo, avšak důležitým prvkem v naší cestě na dlouhou trať je zapojení motivace z vnějšku! V těch krásných letních šatech, které jsme viděly ve výloze OC, by nám to totiž mohlo slušet ještě víc. 

Krůček po krůčku

Stanovme si menší cíle, na které budou navazovat cíle další. Docílíme tím toho, že nás to bude stále bavit. A bavit nás to bude ještě víc, pokud u každého cíle bude čekat zasloužená odměna. Prostě ve stylu Kaizen fitness.

Pokud to zvládneme, můžeme si koupit ty nádherné džíny, po kterých tak pokukujeme. No a ještě lepší pocit budeme mít, když nám padnou právě ty o jednu konfekční velikost menší!

Pusťte to nahlas!

Kromě stylového oblečení nás může namotivovat hudba. Muzika má na tělo i duši velký vliv. Zkuste různé žánry! Při hledání toho spravného playlistu, si uvědomte jaký typ pohybu Vás čeká. Protože hudbou můžeme ovlivnit i naši výkonnost.

Motivace ke cvičení prostřednictvím textu v hudbě
Motivace ke cvičení prostřednictvím textu v hudbě

Rychlejší rytmus zvolte při pohybu, který vyžaduje akčnost a rychlé reakce. Hudbu v pomalejším rytmu naopak poslouchejme v případě, že potřebujeme déle vytrvat – např. při běhu.

Hudba se sportovním textem v nás zase probudí větší úsilí, a motivace ke cvičení je tu.

A díky serotoninu, budeme mít po cvičení s hudbou ještě lepší náladu!

Motivace ke cvičení nám tedy mohou být i nová, bezdrátová sluchátka.

Sparing partnerka – aneb ve dvou se to lépe táhne

Není nutné začínat s dozorem od profesionálního fitness trenéra. Takovým správným parťákem na cvičení, může být již výše zmiňovaná nejlepší kamarádka.

Motivace ke cvičení ve dvou znamená podporu navzájem, podržet se, vytrvat!
Motivace ke cvičení ve dvou znamená podporu navzájem, podržet se, vytrvat!

Naprosto pochopitelný je totiž stud, kterého je dobré se při sportu zbavit, abychom se mohly naplno soustředit na pohyb. Naše kamarádka nám může být v tomto ohledu velkou oporou. Motivace ke cvičení ve dvou znamená podporu navzájem, podržet se, vytrvat!

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!

Napsat komentář