fbpx
obrazek 3 3 scaled - Mandala? Kruh plný poselství 1/7 "7x duševní pohoda"

Mandala? Kruh plný poselství 1/7 “7x duševní pohoda”

Mandala? Kruh plný poselství

Co si představit pod pojmem mandala? Každý by tu svou popsal jiným způsobem. Většinou se jedná v základu o kruh či kolo, které zahrnuje spoustu skrytých emocí a pocitů. Pokud jste již sama někdy mandaly vytvářela, mohla jste si všimnout toho, že záleží především na psychickém rozpoložení, ve kterém mandalu vytváříte. V tom je to kouzlo.

Každá mandala je originál a v některých jsou dokonce skryta poselství.

Dokážete v nich číst?

Ať už sama mandaly vytváříte, či s tímto způsobem relaxace teprve začínáte, měla byste vědět, že v každé mandale se skrývá spousta kódů. Tyto kódy mohou být zaznamenány zcela cíleně, či dochází k jejich vykreslení v důsledku Vašich emocí. Ačkoliv je dokázané, že například podle odstínů barev, které k výkresu používáme, můžeme posoudit náladu autora, neexistuje však univerzální návod. Můžeme se jen řídit významy barev a tvarů, které v mandale vidíme.

v mandale se dá i číst
V mandale se dá i číst

Zamyslete se nad vlastním výtvorem

Pokud se chcete zamyslet nad vlastní mandalou, vhodné je si k ní po dokončení sednout a vnímat energii, která z mandaly působí. Při dekódování své vlastní mandaly musíte použít především pocity, které z ní máte. Tvořením mandal podpoříte svou představivost a pozitivně ovlivníte svou psychiku.

Vaše mandala bude právě tak jedinečná, jakou si jí vytvoříte. 

obrazek 1 2 1 - Mandala? Kruh plný poselství 1/7 "7x duševní pohoda"
Základ tvoří kruh

Poslouží jako deník

Již od malička jsem si přála vlastnit zápisník. Dle mých tehdejších preferencí měl být především růžový a zdobit ho měl lesklý zámeček. V pozdějších letech, jak se mé preference změnily, jsem od růžové barvy odpustila, avšak důležitým kritériem při výběru byl zámek. Nejlépe na kód, aby mé pocity a myšlenky zůstaly skryté před světem a hlavně před mou rodinou. Co si nenapíšu, to jsem nezažila. Avšak později člověk zjistí, že to, co si chceme doopravdy zapamatovat a připomínat jsou pocity, které jsme v těch zapsaných dnech zažili.

Právě mandaly dokážou v člověku vyvolat pocity, které jsou v mandalách zakódovány. Právě kvůli své originalitě a jedinečnosti jsou mandaly skvělým prostředkem k uchování pocitů a myšlenek.

obrazek 4 2 - Mandala? Kruh plný poselství 1/7 "7x duševní pohoda"
vytvořte si Mandalu

Základem je kruh?

Mandala je velmi barevný a zdobený kruh, poví Vám většina lidí, kterých se na podobu mandaly zeptáte. Avšak kruh nemusí být nutně pravidlem. Existují mandaly tvaru trojúhelníku, či květiny, srdce a dalších tvarů, které v nás probouzí naši romantickou stránku.

Existují vodítka, podle kterých můžeme pochopit, který tvar co znamená. Začneme s tak typickým kruhem. Kruh neboli střed všeho, který může vyjadřovat naši duši, či celý vesmír. Dalším častým základem bývá pro mandalu trojúhelník. Tento útvar vyjadřuje harmonii a také vitalitu. Byl také využíván jako základ spirituálních staveb, nejlépe si ho představíme u pyramid. Pro romantické duše jsou nejčastějšími základy srdce a květina. V srdci vidíme lásku, také štěstí a pozitivní energii. K

větina je symbolem pro krásu, či duši. Kromě těchto útvarů se také můžeme setkat s mandalou ve tvaru hvězdy, či kříže. Záleží na naší fantazii.

Barvy života

Kromě útvarů využíváme také barvy k vyjádření svých pocitů. Určitě máte přehled o tom, jak barvy dokážou ovlivnit i každodenní život. V červeném sáčku budete na okolí působit sebejistě. Ve světle růžovém svetříku budete vypadat něžně a žensky. Také barvy květin, které od muže dostanete mohou mít skrytý význam. A také i v mandalách má každá barva svůj význam. Žlutá barva, která má ve většině významů značit veselost, může zároveň značit strach, či zášť. Velmi oblíbenou barvou při relaxaci je modrá.

Tato barva symbolizuje mír a zároveň má zklidňující funkci. Zelenou používáme při vyjádření přírody, naděje, něčeho nového. Je tedy nutné při dekódování mandal nechat na sebe působit obraz jako celek. Propojovat význam tvarů s použitými barvami. Každá barva může mít totiž hned několik významů.

Pokud vás zajímají další související články, neváhejte pokračovat na kruhovy.cz

Duševní pohodu můžete trénovat i u nás v aurafit.cz cvičením:), k dispozici máte trenérku a první zkušební trénink je zdarma.

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

O autorovi

Nákupní košík
Přejít nahoru