fbpx
obrazek 2 3 scaled od Dům plný harmonie a mandal 2/7

Slyšela jste již někdy o Feng Šuej? Říkáte si jak toto tradiční čínské učení souvisí s mandalami? Feng Šuej se pokouší nastavit harmonii v jakémkoliv prostoru a nechat plynout energii Čchi. Takovým prostorem může být právě Váš byt, či dům se zahradou. Naučte se ovládat energii ve Vašem obydlí a zaměřte se na detaily, které změní Váš život.

Síla pěti elementů

Voda, země, oheň, vítr či vzduch? Se všemi těmito elementy Feng Šuej pracuje. Pomocí barev, doplňků, či vůní v interiérech i exteriérech se snaží o rovnováhu mezi pěti elementy.

Na harmonii mezi těmito elementy byste měla myslet i při zařizování Vašeho nového bytu. Jen tak budete moci ovládat energii Vašeho prostoru.

Harmonizace pomocí doplňků

Jaké doplňky budou perfektně ladit s Vaším bytem a zároveň budou vhodné pro harmonický prostor? Můžete zvolit podle svých preferencí. Dámy rády naladí pozitivní energii ve formě čerstvých květin, které provoní celou místnost. V zimních obdobích můžou podobným způsobem fungovat svíčky, stačí jen vybrat tu správnou vůni, kterou budete chtít vnímat po celém bytě. Klid a harmonii v domácnosti může nastolit také vodní prvek.

V interiéru můžete umístit akvárium

V interiéru můžete umístit akvárium, které vypadá luxusně a zároveň působí blahodárně na Vaši duši. Pokud k Vašemu domu patří i kus zeleně, zakomponujte vodní prvek právě do zahrady. Posezení u zurčícího jezírka Vám dodá do života tak potřebný klid.

Jaké doplňky budou perfektně ladit s Vaším bytem
Jaké doplňky budou perfektně ladit s Vaším bytem

Energetizující doplňky

Když už mluvíme o té rovnováze..kromě prvků, které promění naše bydlení v prostor plný klidu, měli bychom do svého interiéru také zapojit prvky opačného účinku. Nemyslím tím pověsit místo vkusných závěsů červené mulety, které by Vašeho manžela podráždily jako býka. Náš interiér oživíme fotografiemi, či malbami. Mezi energetizující prvky můžeme zařadit také mandaly. 

Jak si představit mandalou oživený interiér

Mandala je označení pro kruh, konkrétně pro kruh magický až posvátný. Základem mandal může bývá tedy kruh, v jiných případech například trojúhelník, či hvězda a další. Do těchto obrazců jsou přeneseny emoce autora pomocí barev a také tvarů, či materiálu. Většina z nás si mandalu představí jako obrázek na papíře. Ti lidé, kteří zapojí mandaly do své domácnosti přijdou na další způsoby, z čeho se dá vytvořit. Jedinečným prvkem ve Vaší domácnosti může být mandala z koberce, kterou umístíte na zeď, čímž vznikne velmi výrazný prvek, který doplní Váš minimalistický prosvětlený domov.

Styl Feng Šuej používá přírodní prvky, světlé barvy, které jsou ale doplněné právě o takové výrazné prvky, které celý prostor činí jedinečným.

Oživte si interér
Oživte si interiér

Nechte se inspirovat přírodou

Při tvorbě mandal se nechte inspirovat přírodou. Zaznamenejte na plátno, či v jiné formě pocity, kterými Vás okolí naplňuje. Mandaly jsou složené z pravidelných, jednoduchých tvarů, které můžeme vypozorovat právě v přírodě. Základem může být slunce, či měsíc.

Pokud si na to troufnete, zapomeňte na plátno a přeneste své vnitřní emoce rovnou na zeď ve Vašem obývacím pokoji. Vytvoříte tím doplněk, který jistě nikdo jiný nemá!

Kam mandalu umístit?

Stěna je ideální místo, využit můžete ale i jiný prostor
Stěna je ideální místo, využit můžete ale i jiný prostor

Kromě toho, že mandala kreslená rovnou na stěnu vypadá opravdu úchvatně, můžete využít i jiných prostor a například zamezit úniku energie. Netradičním umístěním bývá okno, ale je to velmi logické. Oknem totiž dochází k úniku chtěné energii a právě proto můžete na okno nalepit speciální mandaly určené na sklo.

Naopak abychom posílili vstup energie čchin do našeho obydlí, umístěme mandalu na podlahu v naší vstupní chodbě, či mozaikou ozdobme prostor před vstupními dveřmi. Dalším vhodným místem, je bod přesně uprostřed našeho bytu. Říká se, že v případě tohoto umístění zajistíte obyvatelům tohoto domu stabilitu a klid.

V případě zdravého těla je základ pohyb. Přijdte si zacvičit k nám do aurafit.cz a starejte se tak o to, aby vaše tělo bylo zdravé. Se vším Vám pomůže naše trenérka:)

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!