fbpx
platí pravidlo pít 1,5 litru denně?

Kolik vody pít denně? Pít či nepít vodu?

Tělo se skládá z 50-60 % z vody, průměrná žena v ČR váží cca 70 kg a má tedy přes 35 litrů vody. Každý den se díky moči a potu dostává z těla ven, a to přes dva litry. A během vysokých teplot a cvičení se vyloučí ještě více. Na první pohled se tedy zdá, že člověk by měl pít cca 1,5 litru tekutin denně, aby se zachovala balance vody v těle.

Pití čisté vody nebo jiné tekutiny?

Tip: víte kolik tekutin má vaše tělo? Váhy jako například Tanita to umí změřit snadno 🙂

Nemáte příliš mnoho vody? Jak proti zavodnění organismu?
Nemáte příliš mnoho vody? Jak proti zavodnění organismu?

Nezapomeňte, že dost vody je i v potravinách!

Třeba v běžné porci těstovin (tedy 150 gramech) nachází přes 300 mililitrů H2O, takže vlastně vodu do těla dostáváte. Obdobně to platí pro zeleninu a maso. Proto nám běžná porce jídla může dát necelý půl litr vody. Tři velká jídla denně doplní skoro celou požadovanou denní zásobu H2O. Nechcete ale zároveň pít vodu pořád, a dosáhnout přílišného zavodnění těla.

Když jídlo vynecháváte z důvodu půstu nebo máte menší porce, je dobré se dopít. Pokud si jídlo přisolujete, pak automaticky pijte před jídle menší sklenici vody.

A jistě víte, že například káva a čaj tělo odvodňují, takže ke kávě vždy alespoň 2 deci tekutiny. V lepších restauracích dávají malou vodu automaticky.

Dejte na své pocity ohledně vody!

Rozhodně je dobré mít u sebe menší lahev s vodou i přes den a kdykoli při pocitu žízně se napít. Nepřehánějte to, ale vybalancujte.

Před cvičením určitě pijte!

Pokud si plánujete svůj den a víte, že půjdete cvičit, hodinu či dvě před cvičením se napijte víc. Nebo si vyberte fitko, kde mají vodu zdarma. Dodržujte pitný režim, ale vyhněte se přílišnému zavodnění. A při delším cvičení opět doplňujte tekutiny, nejlépe isotonické nápoje anebo carnitin.

Tak do sebe dostanete i doplňky stravy pro úspěšné formování těla a hlavně lepší zdraví! Hezké cvičení a zdraví pro lepší imunitu!

close

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

close

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

Diskuze

Nákupní košík

Win Amazing Prizes

  • No Cheating
  • One Email = One Spin
  • Enter Email TO Start
Test Your Fortune
I agree with the term and condition
Scroll to Top