fbpx
platí pravidlo pít 1,5 litru denně?pijete dost vody denně?

Tělo se skládá z 50-60 % z vody, průměrná žena v ČR váží cca 70 kg a má tedy přes 35 litrů vody. Každý den se díky moči a potu dostává z těla ven, a to přes dva litry. A během vysokých teplot a cvičení se vyloučí ještě více. Na první pohled se tedy zdá, že člověk by měl pít cca 1,5 litru tekutin denně, aby se zachovala balance vody v těle.

Pití čisté vody nebo jiné tekutiny?

Tip: víte kolik tekutin má vaše tělo? Váhy jako například Tanita to umí změřit snadno 🙂

Nemáte příliš mnoho vody? Jak proti zavodnění organismu?
Nemáte příliš mnoho vody? Jak proti zavodnění organismu?

Nezapomeňte, že dost vody je i v potravinách!

Třeba v běžné porci těstovin (tedy 150 gramech) nachází přes 300 mililitrů H2O, takže vlastně vodu do těla dostáváte. Obdobně to platí pro zeleninu a maso. Proto nám běžná porce jídla může dát necelý půl litr vody. Tři velká jídla denně doplní skoro celou požadovanou denní zásobu H2O. Nechcete ale zároveň pít vodu pořád, a dosáhnout přílišného zavodnění těla.

Když jídlo vynecháváte z důvodu půstu nebo máte menší porce, je dobré se dopít. Pokud si jídlo přisolujete, pak automaticky pijte před jídle menší sklenici vody.

A jistě víte, že například káva a čaj tělo odvodňují, takže ke kávě vždy alespoň 2 deci tekutiny. V lepších restauracích dávají malou vodu automaticky.

Dejte na své pocity ohledně vody!

Rozhodně je dobré mít u sebe menší lahev s vodou i přes den a kdykoli při pocitu žízně se napít. Nepřehánějte to, ale vybalancujte.

Před cvičením určitě pijte!

Pokud si plánujete svůj den a víte, že půjdete cvičit, hodinu či dvě před cvičením se napijte víc. Nebo si vyberte fitko, kde mají vodu zdarma. Dodržujte pitný režim, ale vyhněte se přílišnému zavodnění. A při delším cvičení opět doplňujte tekutiny, nejlépe isotonické nápoje anebo carnitin.

Tak do sebe dostanete i doplňky stravy pro úspěšné formování těla a hlavně lepší zdraví! Hezké cvičení a zdraví pro lepší imunitu!

By Barbora Makošová

Proč se Barbora Makošová věnuje ženám v Aura Fit Lady club? Protože má opravdu atmosféru klubu, ženy sem chodí rády a Aura je pro ně místem, kam patří. Navíc kombinace silového tréninku a aerobního pohybu na mezistanicích přináší své výsledky, o BetterBelly nemluvě. A to je pro mě důvod, proč to dělám. Baví mě pomáhat lidem, protože to má smysl. Dokážu na všem najít něco pozitivního a život brát s úsměvem. Jaké jsou moje zájmy? Určitě vycházky v přírodě, sport, četba a všechno, u čeho se pobavím. Teď aktuálně nejvíc můj malý syn Adam a moje Výzvy ve fitku aurafit.cz. Úplně nejradši se bavím a poznávám lidi. Co se týče cvičení, mezi mé nejoblíbenější cviky patří dřepy a sumo dřepy. Nedá se říct, že úplně nenávidím, ale moc nemusím kliky. Pánský klik nedám ani jeden a dámské mě vážně nebaví. Miluji Low Carb jídla: třeba kuřecí vývar se zeleninou, grilované kuřecí maso s celerovými hranolky, a jako sladkou tečku na závěr čokoládový krém z avokáda.

Napsat komentář