fbpx
ginger 1714106 1920 od Imunitu nastartujte cvičením 2/21

Kolik vody pít denně?

Tělo se skládá z 50-60 % z vody, průměrná žena v ČR váží cca 70 kg a má tedy přes 35 litrů vody. Každý den se díky moči a potu dostává z těla ven přes dva litry vody. A během vysokých teplot a cvičení se vyloučí vody více. Na první pohled se tedy zdá, že člověk by měl pít cca 1,5 litru vody denně, aby se zachovala balance vody v těle.

Pokud chcete mít dostatečně silnou imunitu pijte minimálně 2 litry vody denně
Pokud chcete mít dostatečně silnou imunitu pijte minimálně 2 litry vody denně

Tip: víte kolik vody má vaše tělo? Váhy jako například Tanita to umí změřit snadno 🙂

swim 422546 1920 od Imunitu nastartujte cvičením 2/21

Víte, kolik vody máte v těle?

Nezapomeňte, že voda je i v otravinách!

Třeba v běžné porci těstovin (tedy 150 gramech) nachází přes 300 mililitrů vody, takže vlastně vodu do těla dostáváte. Obdobně to platí pro zeleninu a maso. Proto nám běžná porce jídla může dát necelý půl litr vody. Tři velká jídla denně doplní skoro celou požadovanou denní zásobu vody. Když jídlo vynecháváte z důvodu půstu nebo máte menší porce, je dobré se dopít. Pokud si jídlo přisolujete, pak automaticky pijte před jídle menší sklenici vody.

A jistě víte, že například káva a čaj tělo odvodňují, takže ke kávě vždy alespoň 2 deci vody. V lepších restauracích dávají malou vodu automaticky.

Jistě víte, že například káva a čaj tělo odvodňují, takže ke kávě vždy alespoň 2 deci vody
Jistě víte, že například káva a čaj tělo odvodňují, takže ke kávě vždy alespoň 2 deci vody

Dejte na své pocity!

Rozhodně je dobré mít u sebe menší lahev vody i přes den a kdykoli při pocitu žízně se napít. Nepřehánějte to, ale vybalancujte.

Před cvičením pijte!

Pokud si plánujete svůj den a víte, že půjdete cvičit, hodinu či dvě před cvičením se napijte víc. A při delším cvičení opět doplňujte tekutiny, nejlépe isotonické nápoje anebo carnitin – tak do sebe dostanete i doplňky stravy pro úspěšné formování těla a hlavně lepší zdraví!

4 clanek 02 od Imunitu nastartujte cvičením 2/21
Imunitu budujete i cvičením

Navštivte naše fitness aurafit.cz a budujte imunitu s námi:) První zkušební trénink je s trenérkou a zdarma!

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!

Napsat komentář