fbpx
clarke sanders nM4gJR 7RWQ unsplash 1 1365x2048 1 od Jak na vrásky “15x kosmetika doma” 4/15

Jak na vrásky přírodní cestou

Někomu vrásky prostě sluší, ale ne každá žena se tímto přírodním jevem chce prostě smířit a bojuje proti vráskám ruzně, ať už přírodně nebo pod odborným lékařským dohledem či v kosmetickém salonu.

Co je vlastně vráska

Vrásky jsou záhyby kůže, které vzniká stahováním. Nejčastěji se vrásky tvoří v obličeji a oblasti krku, je to typická známka stárnutí.

Vznik vrásek ovlivňuje mnoho faktorů, jako jsou geny, pobyt na slunci, časté návštěvy solária atd., velkou měrou ovlivňuje stárnutí kůže kouření, alkohol a špatná spánková hygiena.

Vrásky se dělí na statické, které se objevují kolem 40 roku a dynamické = mimické.

V oblasti medicíny a kosmetiky je na trhu mnoho přípravků a možností jak stárnutí zmírnit.

Je to ale velmi nákladná záležitost a proto si přiblížíme méně nákladné možnosti, zaměříme se na vlastní výrobu a pomoc, jak zpomalit nebo aspon oddálit stárnutí.

Usmějte se na svět

Zajisté jste to už někdy slyšela, že se nemáte moc často usmívat jelikož vám zůstanou z toho vrásky, z malé části je to pravda, ale myslete na to, že vrásky vznikají i pokud se často mračíte, mezi grimasy patří i mluvení a přestat se proto usmívat by byla velká škoda. 

Smích je na vrásky účinná zbran
Smích je na vrásky účinná zbran

Příčiny vrásek

Důležité je smířit se s tím, že vrásky jsou přirozená součást člověka, je to normální a s věkem jich přibývá.

V pozdějším věku se stanou takovou ozdobou každé z nás 🙂

Ano, věk je faktor s vrásky spojený, ne vždy však vždy prioritní. Postupem času kůže ztrácí elasticitu a to má vliv na jemnou linii ve tváři a z té se postupem času tvoří právě vrásky.

Avšak hodně také záleží na nás a návyky, které si vytvoříte. Některé faktory životního prostředí jednoduše ovlivnit sami nedokážeme, ale zlepšením životního stylu vzhled a kvalitu své pleti rozhodně zlepšit můžeme.

První věc kterou pro svoji pleť můžete udělat je to abyste se dostatečně hýbala, pohyb je prospěšný nejen pro naše tělo, ale i pro naši pružnost pleti.

Odborníci se shodují, že 30 minut každý den je dostačující pro správnou funkci a prokrvení kůže.

Nezapomínejte na stravovací návyky, omezte tučná a sladká jídla, naopak doplňte jídelníček o vitamíny, minerály, vlákninu a bílkoviny z kvalitní stravy.

Nedílnou součástí je i pitný režim. Pokud budete toto všechno dodržovat nemůžou vás, vrásky a povadlá kůže překvapit.

Jednoduché domácí masky proti vráskám

Je mi 30 a už se mi objevují první vrásky! Nevadí mi to, mám se ráda:)

Citronová maska – na vrásky

Vymačkáme půlku citronu s dvěma lžičkami olivového oleje do mističky a smícháme. Naneste masku na krk, obličej a dekolt. Vynechejte oči. Masku nechejte působit cca 15 min. Cintron je malinko agresivní a proto kontrolujte zda nerude pokožka. Po dokonalém opláchnutí dobře plet hydratujte.

Zázvorová maska – na vrásky

Zázvor je všelék. Účinný pomocník při chřipce a také významný bojovník proti vráskám.

Nastrouhejte zázvor, přidejte lžičku medu, aby maska nepálila přidejte bílek, nebo tvaroh dle potřeby. 

Opět vynechte oblast očí a kontrolujte.

Avokádová maska – hydratace, vrásky

Vydlabejte půlku avokáda, rozmačkejte a smíchejte se lžičkou medu. Přidáme lžičku tvarohu a malinko vody, aby nám maska zůstala stále vláčná a neměla tendenci schnout. Naneste na dekolt, krk a obličej, můžete i lehce kolem oči. Masku necháme působit cca 20 min a poté důkladně opláchneme 

Obličejová gymnastika-zázrak proti vráskám

Botox, drahé krémy s kaviárem, to vše je relativně zaručené řešení, jak se zbavit vrásek, avšak mnohdy bolestivé a pokud chceme mít neustále pěkně napnutou kůži, musíme zákroky podstupovat opakovaně. Zde už to s přírodní cestou nemá nic společného.

Naučte se pracovat se svým tělem, stejně tak jako chodíte cvičit do fitness a staráte se o své tělo, starejte se o svojí kůži. Jedním z kroků je maska a druhým je obličejové cvičení.

A nejen obličejová gymnastika je super bojovník proti vráskám, ale i pohyb jako takový. Přidjte na první návštěvu zdarma do Aury:)

Jak na to obličejovou gymnastiku 🙂

Krásná v každém věku
Krásná v každém věku

Oči

Přiložíme si prsty k vnějšímu koutku oka a jemně táhněte kůži směrem ke spánkům. Přitom pomalu začněte mrkat, jednoduše zavírejte a otevírejte oči.

Čelo

Ukazováčky přiložte přímo nad obočí a táhněte dolů, přičemž obočí se snažte zvedat nahoru. 

Krk a brada

Na maximum vyšpulte ret a říkejte přitom O a E, opakujte 20 krát.

Celý obličej

Jdeme na to, vytřeštěte oči a vyplázněte jazyk co to jen jde a zakřičte si u toho dlouhé áááááááá!

Skvělé, už se zase můžete smát od ucha k uchu a kdy se vám zachce.

              “Krása je součástí přírody”

Věk j jenom číslo!
Věk je jenom číslo!

 

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!