fbpx
angelos michalopoulos t7J yjUv8QI unsplash 2 scaled od Péče o řasy “15x kosmetika doma” 5/15

Řasy jako mrkací panenka 

Každá žena touží mít řasy jako mrkací panenka, ale je třeba se o řasy starat. Věnovat jim péči, takovou jakou věnujete například pleti či vlasům.

Opět tu máme další možnosti, jak docílit kýženého výsledku a zajít si ke kosmetice, která vám vykouzlí takové rasy o kterých sníme, ale i tento krok má své stinné stránky, lepidlo které kosmetiky používají je pro řasy a kořínek řas velmi škodlivý, co se týče dlouhodobého hlediska.

Zaměříme se na to, jakou péči řase věnovat a jak se o ně starat , aby nám rostli a byly zdravé. 

Jak se starat správně o řasy

Prvním krokem by mělo být správné odlíčení, pokud se neodlíčite ničíte si řasy, postupem času budou řídnout a slábnout, odlíčení je krok. který rozhodně nesmíte vynechávat, jinak o krásných řasách pouze můžete snít.

Používejte nejlépe odličovače na bázi oleje, díky kterým jde řasa poměrně dobře dolu.

Masáž očních víček

Masáž očních víček provádějte klidně víckrát denně krouživými pohyby, zejména kolem u linie řas. Provádějte opatrně, abyste zabránili poškození pokožky kolem řas.

Olivový olej pro lepší růst

Olivový olej je výborný na vlasy, stejně dobře funguje i na řasy. Namočte odličovací tampon do oleje, a na zavřené oči jemně začněte vtírat olej do řas. Stačí provádět minimálně jednou denně.Jak jsem již psala olivový olej působí skvěle i na oční okolí, zabraňuje vráskám a s neposlední řadě hydratuje.

Každá z nás touží mít řasy jako mrkací panenka
Každá z nás touží mít řasy jako mrkací panenka

Kokosové mléko jako lék

Pokud chcete mít lesklé řasy, mít je husté a pevné, použijte kokosové mléko. Říká se, že pokud budete používat kokosové mléko dlouhodobě, nebudete za čas potřebovat ani řase. jak budou vaše řasy krásné.

Opět namáčejte vatový tamponek do promíchaného kokosového mléka a přikládejte cca na 15 min a opakujte několikrát do týdne.

max muselmann WcitC UFFds unsplash 1 od Péče o řasy “15x kosmetika doma” 5/15
Věnujte péči i řasám

Zelený čaj nejen na vrásky

Zelený čaj je výborným pomocníkem v boji s vráskami, o tom jsme si již psali, pomůže také na opuchlé oči, my ale použijeme zelený čaj na posílení řas. 

Pytlík čaje necháme vyluhovat ve vroucí vodě, poté ho necháme lehce vystydnout a poté čajový pytlíček přikládáme na 10 min na oči, opakujte aspoň 3 krát týdně.

Dejte STOPKU voděodolné řasence

Již z názvu voděodolná je jasné, že si řasenku dáte pouze v případě, že máte přijít do kontaktu s vodou, rozhodně si tuto řasenku nezařazujeme na každodenní líčení. Konzistence voděodolné řasenky je úplně jiná, než u te klasické, ne tak snadno se odličuje, což má za následek větší lámavost a vypadávání řas. Na řase vytvoří těžší film a tím znemožní hezky natočit řasu, proto tuto řasenku používejte opravdu jen pokud půjdete na bazén, do sauny a nebo při sportu.

maxeylash JNuPhasKGbU unsplash 1 od Péče o řasy “15x kosmetika doma” 5/15
Častým používáním voděodolné řasenky vaše řasy trpí

Sérum jako elixír pro řasy

Existuje mnoho druhů, vždy je nejlepší přečíst si důkladně recenze, zkušenosti a zvážit, které sérum je pro vás to nejlepší. S jistotou vám dobře poradí také kosmetička, čili odborná osoba, také v parfumerii je sérum na řasy k dostání.

Při pravidelném používání séra docílíte prodloužení řas a také je zásobujete vitamíny a živinami, což řasám velmi prospívá.

Relax day

Tak jako vaše tělo potřebuje rest day (odpočinkový den) i vaše rasy si potřebují občas odpočinout od veškeré kosmetiky. Pokud se líčíte denně, o víkendu si zkuste od líčení odpočinout, vhodnou volbou je výživná průhledná řasenka.

Výživa je důležitá kompletně, ovlivňuje to vše, to jak vypadáme, jaký vzhled pleti máme, spojené je jedno s druhým. Pokud vám padají řasy a nejsou husté a špatně vám dorůstají, může to mít za následek nevyvážená strava.

Vyřaďte mastné, a příliš sladké a přidejte na prijmu sacharidu a bílkovin, zelenina  a ovoce by mělo být samozřejmostí.

Vitamíny

Malá vychytávka, kterou seženete klasicky v lékárně je vitamin E, tobolky se polykají a vyživite tak celé tělo. Další vychytávka, kterou také zakoupíte v lékárně je ricinový olej, ten si lehce vtírejte do řas.

Výsledky nečekejte ze dne na den, vše má svůj čas a tyto přípravky jsou k dlouhodobému užívání.

Pokud chcete mít dlouhý smyslný pohled, nebo kočičí oči, venujte řasám pozornost a péči:)

                               “ Aby řasy nepadaly jako podzimní listí”

sharon mccutcheon NeRKgBUUDjM unsplash 1 od Péče o řasy “15x kosmetika doma” 5/15
Oči jsou většinou první kam se mu druhý podívá

Také u nás v aurafit.cz se o vás chceme starat, proto neváhejte a dorazte na první zkušení trénink zdarma

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!