fbpx
2 clanek 07 scaled od Hubneme v každém věku 7/21 – “21x motivace”

Shodit nějaké to kilo dolů žena v jakémkoliv věku. Je však dobré být seznámena s úskalími, které nás v našem věku mohou při hubnutí potkat. Jak hubneme v mládí, ve středním věku a když je nám více let?

Jak se hubne dvacítkám?

1 clanek 07 od Hubneme v každém věku 7/21 – “21x motivace”
S přibývajícím věkem hubneme obtížněji

Takové zdravé dvacetileté ženě se kila shazují jedna báseň. Pokud do svého života zařadí dostatek pohybu a upraví jídelníček, kila jdou často dolů velmi rychle. 

Avšak narozdíl od starších věkových skupin, zde mnohem více hrozí špatně zvolené až nebezpečné diety, kvůli tlaku okolí. 

Do našeho fitness můžete dorazit, at už je vám 20, 30 a nebo 60 let 🙂

Fastfoody a lihový pátek

Ženy této věkové kategorie by se také měly vyvarovat častému stravování ve fastfoodech. Je lepší se zaměřit na zdokonalování kuchařských dovedností doma. Můžete tak ušetřit a zároveň se vaše strava bude skládat pouze ze surovin, které projdou vašima rukama.

Správná a pestrá strava, když hubneme, je velmi důležitá
Správná a pestrá strava, když hubneme, je velmi důležitá

Pitný režim když hubneme je velmi důležitý

Se stravou je spojen i pitný režim. V pitném režimu je důležitý dostatečný příjem tekutin, který by se měl skládat především z čisté vody. 

Do pitného režimu se tedy rozhodně nepočítá náš páteční večer. Opravdu ne, ani ten litr vína. Právě naopak bychom měly každý alkohol zapít dostatečně čistou vodou.

Pro tělo by bylo při hubnutí nejlepší se alkoholu naprosto vzdát.

Což je v této věkové skupině velmi těžké, protože společenský život se zanedbávat nemá. Proto přes týden doplňte důležité látky ve formě stravy. Musíte tělu odčinit ten páteční bujarý večer.

Třicítka, začíná přituhovat

Oslovení ze slečny se změnilo v mladou paní. Místo bujarých večerů se snažíme splnit domácí úkoly našich dětí a připravit jim svačiny na zítřejší školní den. Naší prioritou je nyní výchova potomků a starost o nás samotné je na vedlejší koleji. I proto v tomto věku dochází k nabírání na váze.

Chcete být zdravou a pěknou maminkou? Bez pohybu a trochu té snahy to samo nepůjde.

Pracovní dny jsou plné stresu, který nám k dokonalému tělo nepomáhá. Ráno sice vstáváme o hodinu dřív, než ve dvaceti, ale to jen kvůli ranní výpravě dětí. Čas na přípravu vydatné svačiny a obědě už nezbývá. Po třicítce také dochází ke zpomalení metabolismu.

I s dětmi to jde

Jde to i s dětmi :) Hubmeme s dětmi při rodinném pohybu
Jde to i s dětmi 🙂 Hubmeme s dětmi při rodinném pohybu

Výmluvy hoďte za hlavu. Spousta žen se díky mateřství stala ještě více aktivními, dělají to právě kvůli svým dětem. 

Ideální čas přichází s jarem. Najděte si takové aktivity, do kterých zapojíte klidně celou rodinu. Co takhle turistika a cyklistika? Na jaře využijte teplejších dní k pěknému výletu, při kterém budete hubnout na čerstvém vzduchu.

Dopřejte si spánek a vitamíny!

Aby vaše tělo mohlo regenerovat, musíte kromě pohybu a stravy taky odpočívat. 

Pokud nemáte přes den čas? Nastavte si režim tak, aby jste spala alespoň sedm hodin každý den. Zajistíte si tím snadnější hubnutí.

Snažte se jíst malé porce pravidelně. Když mažete rohlík ke svačině svému synovi, nahraďte ho celozrnným pečivem a rovnou připravte svačinku i sobě. Ve vaši stravě by neměl chybět dostatek železa, klidně sáhněte po doplňcích stravy!

Pokud je vše správně nastavené, hubneme s úsměvem na rtech
Pokud je vše správně nastavené, hubneme s úsměvem na rtech

A co po čtyřicítce?

Samozřejmě metabolismus se s rostoucím věkem stále zpomaluje. S věkem nám také ubývá svalová hmota a přibývá tuk, který se ukládá rychleji.

Ženy mají celkově častěji problémy v partiích stehen a zadečku. Avšak po čtyřicítce dochází ke změnám, kdy se tukové zásoby přesouvají směrem nahoru. 

Tukové stěhování

V oblasti břicha je tuk velmi nebezpečný, protože ohrožuje orgány v této oblasti.

V tomto věku je ještě důležitější zaměřit se na pravidelný příjem živin v menších porcích a hlavně dodržovat pohyb alespoň třikrát týdně. 

Velmi vhodnou aktivitou pro ženy nad 40 let jsou Betterbelly pásy, speciálně na oblast bříška. Jedná se o pásy, které působí tepelnými vlnami cíleně na tukové buňky kolem pasu a u nás je naleznete na všech pobočkách Aura Fitness.

Do stravy byste měla zařadit dostatek vlákniny, která napomáhá trávení a především se vyhnout brambůrkám v pozdních hodinách u televize. Myslete na to, že hubneme pohybem, posilováním a správným stravováním!

Hubneme v padesáti – období menopauzy

Jelikož si většina žen po padesátce prochází obdobím menopauzy, hubnutí je ještě složitější než předtím. V tomto případě na nás mají velký vliv hormonální změny. Vedou k ještě rychlejšímu ukládání tuků především v nebezpečných oblastech bříška a boků.

Hubneme proto cvičením a spalováním tuku. A už víte, že jen svaly spalují tuk! Proto je vhodné posilovat celé tělo, a aktivně se hýbat.

Hubnutí je obtížnější, ale není nemožné

Zapojte do svého života opět zdravý pohyb. Vhodná je jízda na rotopedu, či orbitreku. S pásem Betterbelly se budete zbavovat tuku na správných místech. Kromě procházek se zaměřte na časté protahování, které uleví například od bolestí zad. To, že hubneme, znamená, že můžeme tělo více zatěžovat.

V našem fitness můžete chodit na orbitrek společně s kamarádkou.

Kromě vlákniny, která je pro Vás velmi důležitá, si ke každé porci přidejte hrstku zeleniny. S hormonálními změnami Vám mohou pomoci správně zvolené suroviny. Zařaďte do svého jídelníčku jáhly, či pohanku a uvidíte, že se budete cítit lépe.

Jak zůstat fit po šedesátce?

Tomuto tématu se věnujeme do hloubky v článku s názvem „Jak být stále fit“ – mrkněte 🙂

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!