fbpx
ava sol O PApHhSDIU unsplash 3 scaled - Epilace a jak na epilaci doma? 11/15

Epilace a jak na epilaci doma? 11/15

Kdo by nechtěl mít neustále hladkou pokožku na dotek? Určitě každá žena. Epilace je dnes už naprosto běžná záležitost. Ženy si nechávají odstranit chloupky profesionálně, aby zamezily jejich opětovnému růstu a zachlupené kůži. 

Epilace nebo také odstranění chloupků i s kořínkem je kosmetický zákrok, který je lehce bolestivý. Radost z hladké pokožky za to však rozhodně stojí.

Péče po epilaci je také velmi důležitá
Péče po epilaci je také velmi důležitá

Nevýhoda epilace je v tom, že musíte nově narostlé chloupky nechat déle narůst, aby bylo jak je zachytit.

Pro domácí epilaci se používá strojek, cukrová vata, nebo také vosk. Epilace voskem není zrovna příjemná, ale účinné ano.

Po epilaci je kůže zarudlá a červená. To je naprosto normální a zarudnutí brzy zmizí.

Chcete se zbavit chloupků natrvalo?

Pak volte laserovou epilaci, je to nejtrvalejší a také nejúčinnější metoda, jak se chloupků zbavit. Paprsek zničí chloupek až ke kořínku a chloupek už neroste. Aby bylo odstranění co nejúčinnější, musí být ve fázi růstu, tedy chloupky mají být delší. Odstranění je třeba opakovat cca 5 krát. Laserovou epilaci můžete provádět po celém těle, včetně intimních partií.

Pár otázek a odpovědí o laserové epilaci 

Bolí epilace?

Nedá se říct, že by to bolelo, přirovnat to můžeme ke štípnutí, nebo šlehnutím gumičkou. Existují také znecitlivující mastička, které se nanáší na místa, kde je kůžička tenká např. intimní partie (mastička je používaná také v tattoo salonech)

holení již dnes nahrazuje epilace a depilace
holení již dnes nahrazuje epilace a depilace

“Pro krásu se musí něco vytrpět”

Jak dlouho odstranění chloupků trvá?

Délka závisí na velikosti oblasti, zákrok trvá 10 min, ale i klidně 3 hod. Epilace brady, rtů trvá do 10 min, nohy pak třeba i 2 hodiny. Kolikrát se zákrok bude opakovat se odvíjí na síle chloupků a jejich barvě.

Kolik epilace stojí?

Nejlevnější záležitost to není, ale kliniky a kosmetické salony dělají často různé akce či slevy. Je důležité myslet na to, aby jste šla někam, kde odstranění provedou kvalitně a odborně. To znamená, že tak jako na jiném zákroku a zásahu do těla, by se nemělo šetřit. 

Jak si vybrat správnou kliniku

Jistě doporučujeme konzultaci předem, at víte co vás čeká a kolikrát se epilace bude muset opakovat. Také recenze napoví, čili prostudujte názory ostatním a kladné hodnocení. 

Laserovou epilaci může podstoupit téměř každý, bez ohledu na barvu pleti, nebo věku. Výjimky a kontraindikace epilace jsou: těhotné ženy, lidi s anamnézou rakoviny kůže a také lidé s cukrovkou. Zvláště opatrní musíme být v místě, kde máme tetování.

Vyberte tu nejlepší kliniku
Vyberte tu nejlepší kliniku

A jaké jsou statistiky epilace? 

Chloupky si nechává odstranit cca 70 procent žen. Liší se pouze způsob odstranění chloupků, každé ženě vyhovuje něco jiného.

Mnozí odpůrci holení říkají, že chloupky mají plnit funkci v podobě ochrany a že pokud je odstraníme, vlastně si tím škodíme. Avšak odborníci toto vyvrací.

Dnešní doba naopak říká, že chloupky škodí. Zachlupená kůže se zapařuje a má tendenci zapáchat.

Chlup se skládá z vlákna a kořene. Viditelná část chlupu je mrtvá. Stříháním nebo holením chlupy tedy neztvrdnou ani nerostou rychleji.

Epilace je pro některé z nás stále novinkou, nebo možností o které nemáme ani ponětí. Pokud jste tedy ve světě epilace nováčkem, poraďte se raději nejprve se svým lékařem. Nezapomeňte se poradit i ohledně znamének a různých výrůstků na kůži. Jen lékař zná váš zdravotní stav a dokáže odborně poradit.

Péče 24 hodin po epilaci

  • nevystavujte slunečnímu záření 
  • nechoďte na veřejné bazény 
  • sauna, pára a solárko by mělo být 24 hodin po epilaci tabu
  • nepoužívejte deodorant 
  • sport jeden den vynechte 
  • použijte zklidňující krém nebo balzám

Epilátor na doma

Epilátor se nebojte používat, kdo už má zkušenosti a je mu vše jasné, může si s klidným svědomím nějaký pořídit. Použití je rychlé, snadné a spolehlivé, dělejte pomalé a rovné pohyby a na strojek netlačte. Pokud chcete zmírnit případnou bolest je dobré druhou rukou kůži napínat.  Epilátor po použití nezapomínejte čistit přiloženým štětečkem, ty kvalitnější už stačí jen pořádně opláchnout pod tekoucí vodou.

Pro další související články z řady “15 kosmetických tipů na doma” najdete na kruhovy.cz

Zajímají vás novinky co se dějí u nás v Auře? Navštivte naše stránky:)

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

O autorovi

Nákupní košík
Přejít nahoru