fbpx
Screenshot 20210130 151711 1 od Záda jako LETIŠTĚ: Superman “21 cviků pro domácí cvičení”

Jak správně provádět cvik Superman

Superman jako vzor,  jak správně provádět cvik
Superman jako vzor, jak správně provádět cvik

Nebyla by to krásná představa létat jako superman? Jistě ano, ale co nás zajímá více než létání je poloha ve které se náš zmíněný superman nacházel. Tento cvik je výborný k aktivaci hlubokého stabilizačního systému a posílení spodních zádových svalů. Co si budeme povídat, bolestmi zád trpíme sem tam každá z nás. Až si řekneme jak cvičit supermana, pochopíte proč je cvik pojmenovaný právě takto

 

Cvik z nás neudělá super hrdinku, ale pomůže nám se zády. V dnešní době, kdy máme často sedavé zaměstnání je potřeba se na zádové partie zaměřit více. Superman patří mezi nejlepší cviky proti bolesti zad. Proč se cviku říká superman? Ruce a nohy jsou natažené a tělo je prohnuté jako do mističky, samozřejmě mírně. Už to vidíte? Vypadá to úplně stejně jako superman při letu, podívejte se na film:)

Jsem superman!

Jak správně na cvik superman? Lehnete si na bříško, natáhněte ruce, které se můžou lehce dotýkat uší, nebo jsou těsně u nich, nohy jsou úplně natažené a u sebe. Super, jdeme dál, nyní zvedněte ruce nad zem společně s hrudníkem, dále zvedneme i nohy. Momentálně vypadáte jako pomyslná mistička a superman za letu zároveň. Díváme se před sebe.

Varianta Aquaman

 

Další variantou cviku na protažení zad je aquaman, stejně jako u cviku superman začínáme v poloze na břiše. Zvedáte pouze levou nohu a  pravou ruku co nejvýše, vydržíme v natažení a položíme. A nyní zvednete pravou nohu a levou ruku a opět vydržíme.

 

Jaká je optimální doba vzletu

 

 

U cviku superman zkuste vydržet ve vzletu cca 30 vteřin
U cviku superman zkuste vydržet ve vzletu cca 30 vteřin

 

U cviku superman vydržte co nejdéle, pokud se vám to zdá lehké, pokuste se kmitat ve vzletu, nebo si nastavte čas na 30 vteřin a dejte několik opakování cca 5 po 30 vteřinách.

 

Vyzkoušejte si obě varianty.

 

Při cviku aquaman naopak pohyby budou rychle, střídáme tedy rytmicky levá, pravá noha s rukou, zvedejte co nejvýše.

 

Doporučení: Konečná fáze tréninku vždy, když cvičíte cviky na záda, je důkladné protažení- strečink, nevíte jak na to? Navštivte nás v aurafit.cz a probereme vše kolem strečinku.

 

 

madison lavern 6TjMB7SVqa8 unsplash 1 1 od Záda jako LETIŠTĚ: Superman “21 cviků pro domácí cvičení”
Po tom co odcvičíte cvik superman důkladně se protáhněte

 

Úplně nejsnadnější protažení zad je kočičí hřbet, známe asi všechny. Dalším cvikem na protažení múže být úklon a záklon, poté následuje další cvik protažení v předklonu, všechny varianty vždy zkuste párkrát a vraťte se do klidové pozice, často i z mé zkušenosti se mi někdy motá hlava, pokud dostatečně nepiji. 

 

Je-li vše v pořádku, každý cvik udělejte cca 12 krát. To znamená 12 krát kočičí hřbet, 12 krát úklon a záklon a pokračujeme dále.

 

Tip: Na protažení zad nepotřebujete být ve fitness nebo doma, protáhněte se kdekoliv i v práci.

 

Sedněte si rovně na židli, srovnejte si záda a nohy. Opřete se a nyní začněte rotovat (otáčet) tělem do strany, rotujeme pouze vrchní částí těla, tedy od pasu výše, nohy a zadeček jsou stále na stejném místě, strany střídáme a vydržíme vždy minimálně 15 vteřin v konečné poloze.

 

Druhé možné protažení- zakloníme hlavu dozadu a prohneme se lehce v zádech, střídáme s polohou, kdy hlava jde naopak dopředu, bradu spustíme na hruď a malinko se nahrbíme, to celé opakujeme 10 krát. Vidíte, protažení zabere pár minut a hned se budete cítit zase o něco lépe.

 

Při protahování jsem se něčeho všimla, hm ano i u mně se objevil náznak druhé brady, řekla jsem si musím s tím něco dělat. Je to častý problém nás žen, prostě a jednoduše se i zde ukládá tuk.

 

 

elias castillo 7 ToFEHzMNw unsplash 1 od Záda jako LETIŠTĚ: Superman “21 cviků pro domácí cvičení”
Vyslovujte několikrát denně O a zbavte se tak druhé brady

 

Já mám bradu jen jednu…

 

Úplně jsem koukala, ale jedna kamarádka mi dala tento tip, její rada zní, vyslovujte několik minut denně písmeno O a milé dámy, má to být pořádně nahlas.

 

Další zaklínadlo pro odstranění druhé brady je na světě, zakloňte hlavu a otáčejte s ní z jedné strany na druhou, cítíte jak se kůže napíná? Super!

 

Chcete ještě třetí tip?

 

Jdeme na to, začněte posouvat dolní čelist co nejdál dopředu, vydržte v přední poloze 5 vteřin a povolte. Chcete cítit, že vše pracuje jak má-položte si pod bradu ruku. Samozřejmě velkým pomocníkem je i masáž této části různými krouživými pohyby, nebo tisknutím kůže mezi prsty a to minimálně 2 krát týdně.

 

Super, budeme krásné od hlavy až k patě 🙂

 

 

Tvar brady prozradí něco málo o vás 🙂

 

Kulatá brada- jste mírumilovní, špičatá-pozoor, jste inteligentní, široká nám říká, že jste upřímná, hranatá brada značí zase bojovnost, všechny vlastnosti se mi zdají fajn že:)

 

 

 Cvik je skvělý i na protažení zad
Cvik superman je skvělý i na protažení zad

 

Chcete poradit jak se správně protáhnout, poproste naše trenérky, rády Vám poradí.

 

Milé ženy, jdeme křičet OOOOOOOO!:)

 

 

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!