fbpx
krakenimages 4l8UH4G2 Dg unsplash 2 scaled od Věk je jenom číslo "15x kardio běhání" 6/15

20, 30 nebo 60, začít s během se dá v každém věku

Ne, neříká se to jen tak z plezíru, že věk je jenom číslo, naopak je spousty případů a vzorů lidí a sportovců, kdy věk neodpovídá vhledu dané osoby, myslíme samozřejmě fyzickým vzhledem a formou, nebo kondicí.

Obecně platí, že není žádný limit, kdy začít se sportem, ať už je jakýkoliv, pokud nám to dovolí zdravotní i fyzické možnosti.

Pokud se budeme bavit o běhu, je pro naše tělo prospěšný v každém věku. Už od útlého věku, kdy se děti učí chodit, je pobíhání každodenní činností našich ratolestí, vzpomínáte na ty doby, kdy jste se za svým dítětem honila, chvilku bylo tady a hned zase jinde. 

Běh je pro nás přirozený a proto běhejme jak to jen půjde,  na začátku joggingujte, i to se do běhu počítá.

Do 20 let je to ještě všechno s kondicí a dispozicemi v pořádku, člověk tak nějak neustále někde pobíhá ať už je to hřiště nebo jen dobíháte autobus, co se děje s tělem v pozdějším věku a jaké je to začít s během od nuly.

Je vědecky dokázáno, že běhání uvolňuje napětí a stres. Také deprese nemají šanci, běhání má blahodárný vliv na kosti a svaly. Chcete se dobře vyspat – běhejte.

Když je venku sluníčko, běh přináší i výhodu vitamínu D

Do 20 let je to ještě všechno s kondicí a dispozicemi v pořádku
Do 20 let je to ještě všechno s kondicí a dispozicemi v pořádku

30 plus

V této věkové kategorii většinou začínají běhat ženy, které se tak nějak usadili v kanceláři, porodily děti a poněkud se prostorově rozšířily, je to rizikový věk, kdy se nám už začínají ozývat různé bolístky a tuky se začínají ukládat.

Také stres v tomto věku hraje důležitý faktor co se kondice, výdrže, diet a vůbec motivace týče.

Proč ženy celkově tíhnou k běhu, je to svobodný sport, při kterém se nemusí za nic stydět, jako třeba když se odhodlají jit do posilovny, sami si nastaví intenzitu běhu vhledem ke své kondici a fyzické zdatnosti. 

Pobyt na čerstvém vzduchu je super bonusem a co teprve to, když si můžete vyběhnout třeba na malou túru s maminkou nebo dcerou, vzájemná motivace je to nejvíc co můžete mít.

Výhodou u běhání je, že si vždy můžete dát jiný cíl, který bude delší a co se trasy týče třeba náročnější, pokaždé poznáte jinou krajinu, jiný les, což je prostě skvělé, je to úžasný relax jak pro kondici a fyzičku, tak i mysl.

Mýtus č.1: Zničím si tím zdraví 

40 plus

Super, teď je ten ideální čas vrhnout se do běhání naplno, výmluvy typu musím se starat o děti už nejsou na pořadu dne.

Tělo už si celkem pamatuje naběhané kilometry a začíná nám děkovat za to, jak se hezky o něj staráme, jogging střídá běh a vy si říkáte jaké děláte pokroky, vy si vlastně běžíte neustále pro lepší život.

krakenimages 4l8UH4G2 Dg unsplash 1 1 od Věk je jenom číslo "15x kardio běhání" 6/15
Věk je jenom číslo:)

Jaké další pozitiva má běh po čtyřicítce?

Co je u nás u žen takové docela zásadní je eliminace stárnutí a opravdu nezáleží na tom, jak moc intenzivně běháme, během odbouráváte stres a co musím zmínit je spánek s kterým dnešní populace má již v tomto věku potíže, běh má pozitivní vliv na právě zmíněný spánek, běh je ideální volbou když chceme zhubnout a zpevnit svalstvo, při běhu procvičujete i dýchání.

Opět je důležité nezapomenout na zahřátí a protažení, chceme přece, aby tělo fungovalo správně jak má.

ravi patel VMGAbeeJTKo unsplash 1 od Věk je jenom číslo "15x kardio běhání" 6/15

Mýtus č.2: Jsem na to moc stará

Uznejte, že začít se dá opravdu kdykoliv, pokud se na to cítíte a jste fit. A jestli potřebujte pomoc, nebo cokoliv vysvětlit, neváhejte oslovit naše fitness aurafit.cz, kde Vám na prvním zkušebním tréninku bude k dispozici trenérka a ta Vám ráda se vším poradí.

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!