fbpx
19 clanek 2 scaled od Proč nehubnu? “21x motivace” 19/21

Spousta žen si stěžuje, že jim to hubnutí stále nejde. Proč nehubnu? Co dělám špatně? Makáte ve fitku, dodržujete jídelníček několik týdnů a stále nic. Pro naši motivaci potřebujeme mít cíl a vidět výsledky.

Říká se, že nejdůležitějším krokem je začít, ale u redukce váhy spíše platí, že nejdůležitější je vytrvat. Pro ženské sebevědomí je velmi důležité se cítit krásná a děláme pro to všechno možné. Nejvíce snahy vkládáme nejčastěji do hubnutí. Málokterá žena je se svou postavou opravdu spokojená. Proto začínáme cvičit a dodržovat jídelníčky, ale co když žádnou změnu stále nevidíme? 

Příčin, proč nehubnu? Těch je mnoho!

Proč nehubnu, kde je problém
Proč nehubnu, kde je problém

Spočítám si příjem kalorií, když už hubnu

Když si správně spočítám denní příjem kalorií, hubnutí bude snadnější
Když si správně spočítám denní příjem kalorií, hubnutí bude snadnější

 Divíte se, co je na tom špatného? S pomocí údajů o výšce, váze a věku si vypočítáme bazální metabolismus. V tento moment často ženy skončí a počítají pouze s tímto výsledkem, do kterého se snaží mermomocí dostat pomocí kalorických tabulek.

V takovém případě dámy úplně vynechávají kalorie, které spálí během aktivit celého dne. A často se podvyživují, často totiž počítají pouze kalorie, ale už neřeší, čím ty kalorie do sebe dostanou. Jedním z problémů bývá to, že nikdy zcela přesně nedokážeme spočítat kolik toho doopravdy spálíme.

Další chybou může být to, že si ženy sníží příjem na nesmyslný počet kalorií a rychle přejdou na upravený režim. V důsledku takové změny se naše tělo přehodí do úsporného režimu a bere energii z našich svalů.

No a nejhorší možností je to, že si člověk tím věčným přepočítáváním naprosto rozhodí svůj psychický stav, což hubnutí zablokuje úplně.

Proto budte v pohodě a klidně přijdte mezi nás do Aury, naše trenérky vám rády poradí:)

Problém hledejte ve střevech

Abyste mohla hubnout správně a v normální míře je nesmírně důležité mít svou střevní mikroflóru v pořádku. Ta může být rozhozená pokud jste například delší dobu konzumovala hodně nezdravých, tučných jídel. Především se to týká těch žen, které se častěji stravují mimo domov. Do kuchyně v restauracích a fastfoodech zkrátka nevidíme. Při hubnutí je nevyhnutelné dodržovat stravu a nejlépe, když si jídla budeme vařit samy a kontrolovat, co v nich je obsaženo. Pokud je střevní mikroflóra v pořádku, máme zaručené, že naše tělo bude z potravin využívat, co potřebuje a hubnutí půjde lépe.

Na střeva má vliv i nedostatek vlákniny a špatný pitný režim. 

 

Nahrazujete potraviny jejich light verzemi?

Takovou chybu dělá spousta žen. Light potraviny se od těch normálních liší nižším obsahem cukrů či tuků. Avšak co se týče kalorií, i takové potraviny jich v sobě mají ukrytých dost. Vy si je koupíte a myslíte si, že jich můžete sníst dvakrát tolik, protože jsou light. Jenže takové potraviny na druhou stranu obsahují látky, se kterými si naše tělo nedokáže poradit a tak jejich obsah putuje přímo do našich tukových zásob. 

A když už jsme u té stravy..

Ne jen light verze potravin můžou organismu přitížit. V hubnutí je také časté pojídání rýžových chlebíčků. Skoro nic to neváží, obsahuje to minimum tuků. Opět se stává, že takovou potravinu zapojíme do svého jídelníčku v nadmíře. Pojídání samotných rýžových chlebíků nám s váhou také nepomůže. Je to jedna z potravin, která má vysoký glykemický index, což znamená, že cukr z chlebíčků naše tělo rychle přijímá a ukládá ho rovnou do tuků! Takže zapomeňte na to, že se budete každý den zacpávat samotnými ,,polystyrenovými’’ chlebíčky a vaše kila půjdou dolů. Dejte si je se šunkou, sýrem či zeleninou.


Nedostatek spánku

Bez odpočinku to nepůjde. Ať už mluvíme o odpočinku ve formě restday, či dostatečného spánku přes noc. Když začínáme hubnout, snažíme se shodit nejrychleji a proto trávíme v posilovně hodiny každý den a zapomínáme na odpočinek. Přitom i odpočinek je součástí zdravého životního stylu a i naše svaly si potřebují odpočinout, aby zregenerovaly. 

Čistá voda je základ

Čistá voda s plátkem citronu je nejen při hubnutí ideální volbou
Čistá voda s plátkem citronu je nejen při hubnutí ideální volbou

I u nás v Auře, se stává, že k nám klientka přijde pro radu s hubnutím. Většinou se zasekneme právě u pitného režimu. Problémy s pitným režimem jsou častější u starších generací, která nebyla k častému pití vody vedena.

Pokud chcete zhubnout, opravdu si musíte dávat pozor, abyste vypila dostatek čisté vody. A to nejlépe studené, která nastartuje metabolismus a zbaví vás chuti na sladké limonády.

Po probuzení naopak doporučujeme vypít sklenici teplé vody. Berte to jako očistu.

By Diana Brožová

Od malička mě to táhlo ke sportu a především tanci, kterému jsem se věnovala závodně. Předtím jsem trávila hodně času pohybovým aktivitám typu aerobic, bříšní tanec, florbal. Teď mě hodně zajímá moje milovaná zumba. Ráda se vyřádím ve fitku aurafit.cz při posilování, pořádném kardiu a v létě při venkovních sportech. Sportování, pohyb a cvičení si nedokážu představit bez poslechu hlasité hudby!