fbpx
alora griffiths V3GnMeRhnjk unsplash scaled od Tlaky vleže s jednoručkami a láhev vody 2/2

Tlaky vleže jsou výborným cvikem na posílení prsních svalů. Další zapojený sval je deltový, vnitřní sval pažní a trojhlavý sval pažní.

Variant cviku tlaky vleže je více. Pro nás je nejvhodnější na doma tento a budou vám stačit dvě láhve vody, pokud nemáme jednoručky. Použití jednoruček nám umožní správný rozsah cviku. Na začátku si neberte moc těžké činky, naučte se správně tlaky vleže provádět. Určitě se nebojte časem přidávat váhu činek.

Cvik tlaky vleže provádíme na zemi, naše nepříliš rozšířená varianta cviku poskytuje maximální oporu horní části těla a zároveň kontrolovaný rozsah pohybu (loket se nedostane pod úroveň ramene).  Je to i skvělé řešení pro ty, co mají nějaké zdravotní omezení, nebo si ještě nejsou jisté tím, zda cvik dělají správně.

Přírodní cesta, je vždy ta lepší varianta!

Svaly mají tendenci být zkrácené, proto se začíná s menší váhou, a rozsah se uzpůsobí vašim možnostem.

Jak správně na tlaky vleže s jednoručkami

Jako závaží pro tlaky vleže je možné použít láhev vody, pokud nemáte činky
Jako závaží pro tlaky vleže je možné použít láhev vody, pokud nemáte činky

Budeme cvik provádět na zemi, pokud nemáme k dispozici lavici. To bude tedy naše výchozí poloha. Začínáme dole s protaženými prsními svaly, vnímejte procítění, ruce jsou v pravém úhlu. Nejlépe vám přirovnám pohyb, který budeme dělat k objímání, není to jen o tom tlaku.

Předloktí máme po celou dobu cviku kolmo k zemi, opět cvik děláme pomalu a pohyby kontrolujeme, at hezky cítime jak nám prsní svaly pracují.

Objímání má svá pravidla – chyby při cvičení

Zásadní chybou, které se dopouštíme, je moc velká zátěž. Nejenže trpí klouby, ale také neuděláte požadovaný a správný rozsah. Při cviku tlaky vleže musíte pohybovat celým ramenním kloubem, musíte cítit jak pracují prsa a ne ramena. Tělo máme stabilně fixované k zemi.

Použijte zátěž pro ztížení cviku tlaky vleže
Použijte zátěž pro ztížení cviku tlaky vleže

Hlídejte si dýchání, milé dámy

S výdechem jdeme nahoru, a při pohybu dolu se pořádně nadechneme. Tím že cvik děláme pomalu, si krásně pohlídáme i dýchání.

Se správným dýcháním vám ráda poradí jedna z našich trenérek.

Chcete ještě pevnější poprsí?

Co ještě můžeme udělat pro pevné poprsí?

Věřte nevěřte, ale co pomáhá, je studená sprcha poprsí na konci koupele. Je to trochu možná nepříjemné, ale zaručené. Nejedná se o ledovou sprchu, stačí cíleně sprchovat poprsí. A třeba časem přejdete k otužování 🙂

Víte že…?

Chlad zpevňuje tkáně, ale také podporuje krevní oběh.

Dalším pomocníkem je masážní olej a masáž samotná

Pečujte se o sebe, dopřejte si masáž, podpořte pružnost vaši kůže kolem poprsí. Masáž provádějte tak, aby pohyb vycházel z vnitřní strany prsou směrem k ramenům. Právě na tomto místě se nacházejí svaly držící poprsí.

clayton robbins 9Obp9d2xiLw unsplash od Tlaky vleže s jednoručkami a láhev vody 2/2
Vyrobte si vlastní masážní olej

Tip: Vyrobte si vlastní olej 

  • 100 ml arganového oleje 
  • 10 kapek santalového esenciálního oleje 
  • Masírujte po každé koupeli okolí hrudníku a prsa.

Věnujte poprsí zvláštní péči, a udržujme si ho pevné a hezky tvarované.

Cvičím prsa, mám pevná prsa!

Počet opakování u cviku tlaky vleže s jednoručkami bude okolo 15 až 20 a to v počtu 3 sérii.  Cvičte vždy společně s více cviky na tuto partii. Je důležité, aby prsní svaly byly v záběru.

Ideální je cvičit 2 až 3 cviky na prsa a kombinovat s masáží a studenou sprchou.

V této kombinaci nám ty prsa nepovolí:) Gravitace nemá šanci!

Gravitace

V pozdějším věku začíná působit gravitace, nejen u žen, ale i u mužů. Koneckonců to můžete pozorovat kolem sebe. Muži mají často, velké bříško, takové to pivní, ženy naopak povislé prsa. Přesně toto je moment kdy věk nezastavíme, ale cvičením a zmíněnou pečí můžeme těmhle problémům-nedostatkům z velké části zabránit.

Je dokázáno, že pokud žena cvičí a udržuje se v dobré kondici, gravitace se vám vyhne obloukem.

Volba podprsenky při sportu

Až 85 procent žen, má při sportu většinou špatnou velikost podprsenky a prsa si deformují a co je dalším  problémem je, že díky tomu si způsobují i bolest zad a jiné potíže.

Podprsenka  by měla být pevná, prodyšná a hlavně dobře padnoucí. Při cvičení dochází k otřesům poprsí a pokud nám podprsenka padne, otřesy minimalizuje až o 50 procent.

Ne všechno člověk může ovlivnit, ale jedno vím jistě: díky cvičení jsem stále vitální a v super formě. A co je nejdůležitější, cítím se dobře ve svém těle.

Cvičení je radost, ne starost, pohodlí je základní stavební kámen.

Přečtěte si také naše novinky na webu a nechte si poradit od profesionálů

Co nejnovějšího si můžete přečíst?

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!