fbpx
coline hasle YCnycuWG7XY unsplash 2 1 - Jak pečovat o pleť? Ranní a večerní rituál 9/15

Jak pečovat o pleť? Ranní a večerní rituál 9/15

Jak se nejlépe starat o pleť po probuzení (ráno)

Víte o tom, že každodenní ranní rituál napoví to, jak na tom vaše pleť vlastně je? Proto hned po probuzení se jako první co uděláte postarejte o svou pleť. 

Naše tvář je naše vizitka.

Z pleti lze poznat, jak na tom jsme nyní, jestli máme starosti, zda používáme kvalitní produkty, nebo máme za sebou bujarý večírek. Na obličeji poznáme to, jak se staráme o pleť dlouhodobě a jaký životní styl vedeme.

Víme, že ráno není mnohdy moc času na pečlivost, co se hygieny obličeje týče. Je minimum kroků, které vám pomohou ke svěží pleti po celý den.

Pomoc, moje pleť vypadá jako po dlouhém flámu!

Dejte oční krém či gel, který používáte na oči na pár minut do lednice a poté si namažte s ním obličej. Otoky očí zkrotíte čajovými pytlíky s heřmánkem, to je pomoc na většinu problémů.

Denní krém by se měl stát každodenní rutinou
Denní krém by se měl stát každodenní rutinou

Voda, každodenní rituál top 1

Vodu ničím nenahradíte, hydratuje a pokožku udržuje jemnou a vláčnou. Vypijte denně 2 až 3 litry jemně perlivé vody a již po pár týdnech uvidíte výsledky, vaše pleť bude rozzářená a jako znovuzrozená, také vrásky se zmírní.

První úkol, který si tedy dejte je, že vypijete každé ráno po probuzení 2 deci vody, a toto dodržujte i po celý den, nastavte si pravidelnost, jen tak to bude účinné.

Denní krém

Každé ráno po vyčištění pleti se namažte denním krémem, zvolte takový, který vyhovuje vaši pokožce, nedraždí, nesvědí a není moc mastný. Účinky denního krému můžete také podpořit použitím séra, které obsahuje vyšší koncentraci aktivních složek, výhoda séra je, že ingredience pronikají rychleji a hlouběji.

Denní krém použijte takový, který má složku SPF, tato složka chrání vaši pokožku před škodlivými UV paprsky. Krém nanášejte na obličej, krk i dekolt, tím zajistíte větší ochranu.

Super rychlá maska, kterou stihnete i ráno:)

Stihnout si dát masku lze i ráno, vždyť ji na obličeji nemusíte mít dlouho. Zkuste třeba plátky okurky, nebo masku s droždím. Masku si určitě předem vyzkoušejte, aby jste si byla jistá, že nedráždí, určitě nechcete do práce dorazit opuchlá a červená v obličeji a kolem oči. 

Večerní rituál, aneb chceme se probudit do růžova

Noční krém

Naopak v noci vaše pleť odpočívá a regeneruje, na noc tedy použijte přímo určený noční krém. Jeho složky jsou výkonné právě když odpočíváte a jděte spát. Nanášejte po důkladném vyčištění. Také pro čištění a ochranu by měl být použit samozřejmě kvalitní odličovač. Večerním rituálem by mělo být i použití toniku.

Naopak na noc používejte výhradně noční krém
Naopak na noc používejte výhradně noční krém

Topmodelka Claudia Schiffer v dobách největší slávy tvrdila, že za svou bezchybnou pleť vděčí tomu, že denně spí minimálně deset hodin. 

Ano, něco na tom bude, spánek je velmi důležitý proto, jak plet druhý den vypadá, regenerace kožních buněk je dvojnásobná a nejrychlejší z celého dne.

Starost a péči věnujte i rtům

Suchou a popraskanou pusu nemá nikdo rád, prot než si půjdete lehnout, natřete své rtíky pomádou a ještě lepší variantou jsou již prodáváné vazelíny. Probudíte se tak s úsměvem na rtech a vaše červená rtěnka vydrží mnohem déle.

Víte že…

Korejky jsou posedlé svým vzhledem a v péči o pleť jsou tedy jedničkou ve světě, nikdy neponechají nic náhodě, s péčí začínají už v mládí.

Peeling

Na odumřelé buňky je to nejlepší volba čištění, vaše pokožka bude rozzářená a čistá. 

Tento rituál provádějte večer či ráno, to je na vás a času potřebný k tomuto kroku, který budete potřebovat. Peeling provádějte minimálně dvakrát týdně a volte přímo pleťový peeling.

Vyrobte si peeling doma

Cukrový peeling

ingredience: malý hrnek třtinového cukru, půl šálku kokosového oleje, 10 kapek levandulové esence 

postup: Vše v misce důkladně promíchejte, a naneste na navlhčenou pokožku. Peeling nanášejte lehce, příliš nedrhnout, samozřejmostí je použití krému jako závěrečná péče.

Peeling ze zeleného čaje

ingredience: tři lžíce třtinového cukru, silný zelený čaj 

postup: uvařte čaj a smíchejte s třtinovým cukrem, čaj by měl být studený. 

směs nechte působit 15 minut, a zbylý čaj nevylévejte, lze ho použít jako pleťovou vodu.

aaron burden nJ2YCCnVp6k unsplash 1 - Jak pečovat o pleť? Ranní a večerní rituál 9/15
Takhle se budete cítit po probuzení svěží a zdravá

Věnujte pleti dostatečnou péči a ona vám za to poděkuje zářivým a zdravě vypadajícím vzhledem.

Naše další články z řady “15 kosmetických tipů na doma” najdete na kruhovy.cz v oddělení kosmetiky:)

Probuzení do krásného dne s krásnou svěží pleti
Probuzení do krásného dne s krásnou svěží pleti

Ve zdravém těle zdraví duch. Navštivte naše fitness aurafit.cz a podpořte tak ještě více své zdraví, zkušební trénink s trenérkou je samozřejmostí.

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

O autorovi

Nákupní košík
Přejít nahoru