fbpx
simon hajducki 9myhEsEgjqs unsplash 1 scaled - Krásná zpevněná ramena: Vzpažování 1/2

Krásná zpevněná ramena: Vzpažování 1/2

Vzpažování, upažování, předpažování

Jak na trio vzpažování, upažování a předpažování

Ukážeme si několik cviků, kde procvičíme ramena. Jednoduše z domova, k tomu nám stačí 2 láhve vody. Kombinace více cviků, v krátkých pauzách nám krásně vytvarují ramena. Jde nám o štíhlé paže a krásně tvarované ramena, proto volíme lehčí váhy a bohatě nám budou stačit pet lahve 0,5.

Vzpažování, upažování a předpažování v hlavní roli, tři snadné cviky, které i tak dají zabrat naší partii. 

Vzpažování

Stojíme rovně a nohy mámě malinko od sebe, v každé ruce máme láhev vody. Ruce máme ve vzpažení a přejdeme do pozice, kdy zvedneme ruce až nad hlavu. Dvě důležité věci, ruce jdou obě naráz a jsou po celou dobu natažené. Když jdeme do výchozí pozice vydechujeme.

Na konci třetího cviku vám povím, v jakem počtu opakování a počtu serii budeme cvičit.

Upažování

Výchozí poloha bude stejná jako u předchozího cviku. Zvedneme ruce s lahvemi, i v tomto případě je super variantou závaží na předloktí a upažujeme. Pohyb jde plynule tahem. Vždy se vrátíme do výchozí pozice, držíme si stále stabilní polohu těla, nekymacíme jim nijak do stran a podobně.

Vždy se snažte procítit partii kterou cvičíte, postupem času se dobře naučíte vnímat své tělo, je to důležité.

Kombinace tří cviků vzpažování, upažování a předpažování
Kombinace tří cviků vzpažování, upažování a předpažování

Předpažování

Opět stojíme ve stejné výchozí poloze ve stoje. Vezmeme si do rukou naše pomyslné činky (lahve), a začněte přadpažovat, stále platí, že ruce jdou obě naráz.

Pokud by tělo nebylo hezky rovně, nebo naopak jste cítila nějaké zaklánění, nebo že zvedáte činky tak nějak celým tělem, je zřejmě zátěž velká, ale také může být problém v to, že se neumíte správně stabilizovat.

Proto je možné cvik vzpažování provádět i naprázdno, úplně bez závaží.

Zdá se to velmi jednoduché že, jak na techniku cviku, tak co se náročnosti týče, ale nebojte se, zapotíme se taky:)

Hudba jako nakopnutí k super tréninku , oblíbená hudba, nebo písnička znáte to? Začne hrát a vy si podupáváte nohou, klepete si prsty o stůl.

Všichni mi dáte za pravdu, že ke cvičení prostě hudba patří, proto je důležité v momentě kdy se nám třeba cvičit nechce, si ten trenink co nejvíc zpříjemnit a motivovat se.

Motivací pro vás může být i to, že přijdete mezi nás do našeho fitness, kde vám rády poradí naše trenérky

Umíte si vůbec představit, že cvičíte a kolem vás je ticho? Jaký by byl výsledek, asi nic moc.

Jaké další výhody má poslech hudby u cvičení

Správně zvolená hudba vám zvedne náladu, rozhodně funguje jako prvek motivace, nebo vás naopak dokáže uklidnit. Chcete zvýšit výkon, poslouchejte hudbu! Existuje nespočet motivačních playlistu ke cvičení, takže pokud nemáte nějakou oblíbenou hudbu, stačí zabrouzdat na internetu a uvidíte, že s hudbou je to prostě lepší.

Opakování je matkou moudrosti? Ano.

bruce mars WGN6ZEFEZbs unsplash 1 - Krásná zpevněná ramena: Vzpažování 1/2
Vzpažování provádějte se zátěží nebo bez

Tuhle trojkombinaci cviků vzpažování, upažování budeme cvičit relativně hned po sobě. 

Počet opakování bude 15 až 20 , cvičit budete první, druhý a třetí cvik hned po sobě, poté si dáte půl minuty pauzu a jedeme takhle 4 série, kdo si chce dát opravdu do těla může dát koleček 6.

Narovnejte se!

Bolí vás záda, nebo hlava? Kde hledat příčinu, v čem je vlastně problém. Dříve než poběžíte k lékaři zkuste se jednoduše narovnat, tedy hlídáme si naše kulatá záda.

Příčina bolestí může být, tam kde ji ani třeba nehledáte, často to bývá špatné držení těla.

Rovnáme si záda z pohodlí domova

Výborný cvik na protažení na doma je kočka s rotaci, to znamená, že když jsme v poloze na čtyřech, vytáčíme střídavé paže ke stropu. Tah ke stropu je pomalý a procítěný, protahujeme se.

Super pomůcka na které se můžete krásně protáhnout je gymnastický míč, vyvěste se na něm vleže na zádech, to je krásný pocit že:)

Pokud jsou prsní svaly zkrácené je důležité je protahovat, naopak břišní svaly musíte posilovat. Je skvělé, že jste se pustila do naší výzvy, věříme, že se už dostavují i první výsledky, ale zdraví na prvním místě. Aby tělo správně fungovalo musíme se o něj starat, to znamená po každém cvičení protahovat.

Motivace pro dnešní den: “jsem krásná”

Každé ráno se probouzím s motivací, že se posunu dál
Každé ráno se probouzím s motivací, že se posunu dál

Zvoní budík, děti jdou do školy, připravit snídani, zabalit svačiny, něco vám to říká?  Každodenní koloběh nám nedá možnost zastavit se a udělat si tak nějak čas pro sebe. Co ale určitě můžete udělat a trvá to opravdu krátkou chvilku, je sednout si před zrcadlo a říct si každý den, jsem krásná!

Mějte se ráda, buďte na sebe pyšná, vždyť za ten den zvládnete spousty věci včetně cvičení :), a poslední věc co vám chci říct, odvaha, ta je nejcennější.

Být ženou, matkou, manželkou příkladem pro rodinu a společnost je odvážné:)

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

O autorovi

Nákupní košík
Přejít nahoru