fbpx

Hudba při běhu ano, nebo ne?

Hudba je při sportu super motivátor a dokáže nakopnout k výkonu, je třeba si ale říct pár zásadních věcí.

Jak na výběr hudby? A je to bezpečné? 

Je vědecky dokázáno, že hudba dokáže vést k lepším výkonům, i delšímu tréninku. Soustředěním se na hudbu a výkon odvedete pozornost od běžných starostí, a přestanete vnímat čas, zátěž a uběhnuté km.

Zvolte hudbu, která bude svižná, at s každým krokem cítíte radost a dobrou náladu, tedy zvolte vaši oblíbenou. Pokud jste někde ve fitness, obezřetnost může být minimální, ale pokud posloucháte hudbu při běhání, budete muset být opatrnější.

Hudba by měla být dynamická a vaše oblíbená

Proč hudba ne…

Je několik faktorů na které si musíte dávat pozor, jako první je to, že hudba odvádí od pozornosti. V době poslechu hudby u běhu se přestanete soustředit sama na sebe a na dýchání, nakonec i běh nemusí stát za to.

Přestanete vnímat to co se děje kolem vás a pokud běháte na silnici je to spíše nebezpečné než prospěšné. Noční proběhnutí také není vhodné se sluchátky v uších, nikdy nevíte co se může stát a bohužel se tím připravíte o sluch a nemůžete tak slyšet co se děje kolem vás.

Je to nebezpečné!

Jak tedy správně poslouchat hudbu při běhu 

Dnešní doba je již napřed a není potřeba s sebou nosit mp3 atd, veškerou vaši hudbu můžete mít hezky v mobilu.

Také bezdrátová sluchátka jsou nejlepší volbou, dlouhý kabel zamotaný různě v kapse není pro pohyb a běh ideální a to ani v případě, že ho máte pod bundou.

Bezdrátové sluchátka 

Pohodlí a bezpečí by mělo být vždy na prvním místě. Sluchátka na běh by vám měla skvěle sedět v uších, při běhu je přece nechcete sbírat někde v trávě.

Skvělá volba při běhání, jsou bezdrátová sluchátka
Skvělá volba při běhání, jsou bezdrátová sluchátka

Zdravotně nezávadný materiál je v dnešní době už snad samozřejmostí, měl by být odolný proti potu a také prachu, v případě běhu za každého počasí je důležitá voděodolnost.

Se správným rytmem ve sluchátkách se můžeme cítit méně unaveni při cvičení a váš sportovní výkon můžete zvýšit na maximum. Je prokázáno, že hudba působí jako doping, a proto je v profesionálních kruzích zakázaná. To je na závodech a profesionálních sportovních akcích.

Názory jsou v rozporu, jeden tvrdí to a experiment dokazuje ono, není zcela jasně dokázáno, že hudba skutečně ovlivnuje výkon, avšak nejeden experiment potvrzuje, že jedinec, který poslouchal hudbu od jednoho známého zpěváka a to song HAPPY zhodnotil, že měl lepší náladu a krok včetně výkonu, než jedinec, který neměl hudbu do uší.

Hudba jako nakopávač pro lepší výkon
Hudba jako nakopávač pro lepší výkon

Běhejme a zůstaňme Happy:)

close

Výzva 21!

Přidejte se k 29 dalším!

Získáte 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech

Tipy a rady pro lepší život! Udržíte si tak motivaci pro zdravý životní styl.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

close

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k 29 dalším, a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

🤞 Výzva 21 emailů!

Přidejte se k 29 dalším! Získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech.

Tipy a rady pro lepší život.

Udržte si motivaci pro zdravý životní styl!

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!