fbpx
IMG 7486 - Cvičíme na BOSU pro zlepšení CORE

Cvičíme na BOSU pro zlepšení CORE

Bosu patří k nejoblíbenějším cvičebním pomůckám současnosti. V dnešní době mnoho z nás využívá ke cvičení různé cvičební pomůcky, ať už to jsou činky, závěsný systém TRX, různé gumičky či overbally. Existují různé vedené lekce s bosu a dá se využít i na domácí cvičení.

Bosu patří k nejoblíbenějším cvičebním pomůckám současnosti a je vhodné pro balanční cvičení a posilování středu těla (core)
Bosu patří k nejoblíbenějším cvičebním pomůckám současnosti a je vhodné pro balanční cvičení a posilování středu těla (core)

Ještě jste o bosu neslyšeli? Co to tedy bosu vlastně je:

Bosu je balanční podložka, kterou lze využít na procvičení celého těla. Stále více je využívána při funkčním tréninku, kde zapojujete více svalových partií najednou a pracujete s vlastní vahou těla. Existují různé formy jako je bosu cardio, bosu core (což je cvičení na střed těla), bosu pilates, bosu aerobik či bosu jóga.

Jelikož s touto pomůckou posilujeme také vnitřní (stabilizační) svalstvo, je velmi nápomocná k odstranění bolestí páteře či pokud trpíme disbalancí svalů (tzn. máme například jednu nohu silnější než druhou).

Vznik bosu:

Bosu bylo původně vyvinuto pro rehabilitační cvičení. Poprvé bylo představeno roku 1999 a bylo populární mezi fyzioterapeuty. Později se rozšířilo do fitness center a mezi sportovce. Nyní je to jedna z nejpopulárnějších cvičebních pomůcek.

Jak bosu vypadá?

Představte si půlku velkého gymnastického balónu. Zespodu je rovná plocha a svrchu vypouklá – jako vršek balónu. Slovo bosu vzniklo ze zkratky ,,both sides up” neboli ,,obě strany nahoru”. Co to znamená? To, že bosu lze využívat jak plochou stranou dolů, tak i tou vypouklou nahoru.  Chová se podobně jako overball, ale po otočení je velice nestabilní, což vás donutí zatínat svaly při každém pohybu. Bosu unese až 136 kg, takže může cvičit takřka každý.

Jméno BOSU vzniklo ze zkratky ,,both sides up" neboli ,,obě strany nahoru"
Jméno BOSU vzniklo ze zkratky ,,both sides up” neboli ,,obě strany nahoru”

Na co je bosu dobré?

  • Zpevnění a protažení celého těla,
  • rehabilitační cvičení,
  • balanční cvičení,
  • uvolnění svalů a kloubů,
  • rovnováhu a koordinaci,
  • svalovou sílu,
  • na problémy s bolestmi zad,
  • formování postavy,
  • celkové držení těla,
  • redukci tuku.

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

Nákupní košík
Přejít nahoru