fbpx
aurafit kristyna frejova4 od Pro fitness zdatnost nám jen dvě X-ka nestačí

Co děláte pro svoji zdatnost? Víte, co zdatnost znamená?

Ptám se, protože je tu podzim a podzimní počasí. A jak je všeobecně známo, podzim je roční období, kdy si viry a bakterie neodpočinou, a vedou s námi každodenní boj.

Zvyšte si imunitu

Největším štítem proti virům a bakteriím je imunita. Vědci tvrdí, že ženy mohou těžit ze silnějšího imunitního systému. „Je to znak, který jsme nalezli u mnoha virových onemocněních dýchacího traktu, muži mají horší následky,“ líčí Sabra Kleinová, která se zabývá odlišnostmi virových infekcí a reakcí na očkování podle pohlaví v prestižní Bloombergově škole veřejného zdraví. Pro příklad nemusíme daleko, zažily jste někdy mužovu „rýmičku?“

Roli ve zvýšené odolnosti žen může hrát ženský pohlavní hormon estrogen, který imunitu podporuje. A též fakt, že ženy mají dva chromozomy X, jejichž geny s imunitou souvisejí, zatímco muž jen jeden.

ZDRAVE STRAVOVANI - Pro fitness zdatnost nám jen dvě X-ka nestačí
zvyšte svou zdatnost

Ale jen dvě X-ka nám v boji s viry a bakteriemi nepomůžou. Na své imunitní kondici se podepisujeme i my samy, svým životním stylem.

Kdo chce být zdráv, musí žít zdravým životním stylem. Abychom to my ženy „daly“, potřebujeme zdatnost!

? Věděly jste, že fitness znamená v českém překladu: zdatnost? 

Sama pro sebe, zdatná a zdravá

Být zdatná, být fit, zvládat denní starosti a prožívat plně svůj život se stává významnou životní hodnotou. Stoupá zájem o kondiční, ale i sportovní trénink žen. To není jen úsilím o srovnatelnou roli žen a mužů ve společnosti, v pracovním postavení, ve sportu. Je to péčí o sebe sama. Ale konečně to začínáme dělat samy pro sebe. Hodné holky se dostanou do nebe, ale sebevědomé holky se dostanou všude.

Koneckonců, v letadle Vám řeknou při úvodní instruktáži, ať v případě vypadnutí dýchacích masek nasadíte nejdřív masku sama sobě, a pak teprve ostatním včetně Vašich dětí. Průvodce na Vaší cestě k denodenní tělesné a duševní zdatnosti představují naše 4 fitka AuraFit.

#YouFirst 

Pohybem pro zdatnost a spokojenost

Mít dostatek energie, udržovat si dobrou náladu? Zvládat každodenní povinnosti s přiměřenou námahou a únavou? To je přáním nás všech žen. Je příjemné si s klidem užívat i další životní aktivity. Vhodný pohybový režim Vám může pomoci tyto potřeby naplnit.

Well-being aneb stav dobrého bytí

Dosažení „stavu dobrého bytí“ (well-being) není možné bez přiměřeného úsilí, bez dlouhodobého překonávání pohodlí, bez uskutečněného předsevzetí konečně udělat něco pro sebe, pro svou samostatnost a seberealizaci. Jedním z nejprospěšnějších prostředků k ovlivňování vlastní psychiky a ke zlepšení kvality života je pozitivní prožitek ze zvolené pohybové aktivity.

Mám ráda cvičení, ale miluju endorfinovou extázi po cvičení.

Bára Makošová

Jaký pohyb jste zvolila Vy pro zvyšování Vaší zdatnosti?

Vyzkoušejte si kruhový trénink, BetterBelly, BetterLegs, Vibrogym nebo Vacushape. Rozhodněte se sama pro povzbuzující motivaci, pro svůj „pohyb pro život“. Energie vložená do změny životního stylu se k Vám vrátí a s ní i spokojenost sama se sebou.

Výhody kruhového tréninku pro zdatnost

Efektivně posiluje Vaše svaly a srdce

Efektivně spaluje tuky a formuje naši postavu

Šetří naše klouby

Je nezbytný pro každého sportovce!

Rozvíjí naši flexibilitu

Za velmi krátký čas spálíme velké množství kalorií

Kruhový trénink je velice vhodný pro začátečníky, díky němu naberou základní sílu. Kruhový trénink je také skvělým tréninkem pro obnovení kondice po delší pauze. Velkou výhodu kruháče je, že se zapojí i srdce a kardiovaskulární systém. Zlepšuje se tedy kondice více komplexně. U klasického kulturistického tréninku se zlepšuje hlavně síla. Při kruhovém tréninku dochází k rovnoměrnému zatěžování jednotlivých svalových partií. Je také více šetrný k našim kloubům, než klasický kulturistický trénink. Jeho výhodou je, že jej lze rychle odcvičit. Je vhodný tedy pro ty, kteří mají na trénink pouze málo času.

Přínosy BetterBelly a BetterLegs

 • Stimuluje pálení tuku
 • Zvyšuje hodnotu bazálního metabolismu
 • Snižuje bolest zad
 • Zlepšuje regeneraci
 • Zvyšuje pružnost svalů a kloubů
 • Odstraňuje toxiny z těla
 • Pomáhá při bolestech spojených s ženskou periodou
 • Podporuje klidný spánek 

Pokud použijete pás BetterBelly, všimnete si, že tuk pod kůží na Vašem břiše se může více zahřívat. Pokud použijete kalhoty BetterLegs, zahřívá se rychleji tuk na spodních problémových partiích. Infračervené záření podporuje zrychlený oběh krve ve Vašem těle. Tepelné záření působí se silou až 55 stupňů Celsia. Protože budete zároveň mírně intenzivně cvičit, Vaše tělo musí více pracovat, aby se teplo přeneslo do jiných částí těla. Spalování tuku se zvýší o 100 %! 

Co pro Vaši zdatnost udělá VacuShape

Zaměřuje se na problémové partie ve spodní polovině těla. Trénink ve VacuShape probíhá formou chůze na běžeckém pásu po dobu 30 minut. Problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. Díky silnému prokrvení se krev dostává až do kapilár v podkoží, kde je uložen tuk. Krev postupně transportuje tento tuk z tukových buněk ke svalům, kde dochází k jeho spalování. 

Trénink ve VacuShape probíhá formou chůze na běžeckém pásu po dobu 30 minut. Problémové partie se přitom nachází v podtlakové kabině. 

aurafit kristyna frejova4 - Pro fitness zdatnost nám jen dvě X-ka nestačí
VacuShape doporučuje i Kristýna Frejová

Aura Club není jen pot a dřina

Nedílnou součástí zdatnosti je i zdatnost duševní. Aura není fitko, je to klub. A proto se s týmem trenérek snažíme o to, aby Aura Fit Lady Club byl pro Vás místem aktivního odpočinku a oázou klidu bez stresu, protože stroje po Vás nic nechtějí. Jsou tu pro Vás, ne Vy pro ně.

Aura je svět žen pro ženy. Proto věřím, že jsme i místem, kde najdeme pochopení a zázemí. Kde si zacvičíme, odpočineme a budeme samy sebou. K odpočinku můžete využít například lymfodrenážní kalhoty nebo Rolletic. 

Jak pomáhá lymfodrenáž

 • Léčba a prevence celulitidy
 • Podpora hubnutí (zrychlení metabolismu)
 • Zpevnění podkoží
 • Úprava žilní nedostatečnosti a prevence otoků a křečových žil
 • Drenáž otoků po úrazech a pooperačních stavech
 • Zmírnění únavy nohou (dlouhé stání, sedavé zaměstnání)
 • Výrazná podpora detoxikace organismu
 • Zmírnění migrenózních stavů a bolestí hlavy

Co pro Vás udělá Rolletic

 • Zpevňuje Vaše tělo s dlouhodobým efektem
 • Tvaruje tělo bez nepříjemného „jojo efektu“
 • Lze jej využívat takřka každý den
 • Lze cvičit bez asistence další osoby
 • Dobré výsledky jsou ověřeny mnoha lety praxe a zkušenostmi uživatelek
 • Je vhodný pro používání v estetice i ve sportu

Výhody členského klubu – co nabízíme pro Vaši zdatnost?

 • přátelskou klubovou atmosféru
 • dlouhodobé cvičební plány s možností přerušení
 • omezený počet členů pro Váš komfort
 • vstup pouze pro ženy
 • zkušené a ochotné trenérky
 • čistotu, na kterou klademe vysoký důraz
 • kosmetické přípravky a hygienické pomůcky v šatnách
 • výbornou dopravní dostupnost 
 • unikátně a stylově připravené prostory

Moc se těším na brzkou shledanou na jedné z poboček, na místě, kde ženy můžou být samy sebou a rády. Pojďme být sebevědomé a zdatné. To DÁME!

By Barbora Makošová

Proč se Barbora Makošová věnuje ženám v Aura Fit Lady club? Protože má opravdu atmosféru klubu, ženy sem chodí rády a Aura je pro ně místem, kam patří. Navíc kombinace silového tréninku a aerobního pohybu na mezistanicích přináší své výsledky, o BetterBelly nemluvě. A to je pro mě důvod, proč to dělám. Baví mě pomáhat lidem, protože to má smysl. Dokážu na všem najít něco pozitivního a život brát s úsměvem. Jaké jsou moje zájmy? Určitě vycházky v přírodě, sport, četba a všechno, u čeho se pobavím. Teď aktuálně nejvíc můj malý syn Adam a moje Výzvy ve fitku aurafit.cz. Úplně nejradši se bavím a poznávám lidi. Co se týče cvičení, mezi mé nejoblíbenější cviky patří dřepy a sumo dřepy. Nedá se říct, že úplně nenávidím, ale moc nemusím kliky. Pánský klik nedám ani jeden a dámské mě vážně nebaví. Miluji Low Carb jídla: třeba kuřecí vývar se zeleninou, grilované kuřecí maso s celerovými hranolky, a jako sladkou tečku na závěr čokoládový krém z avokáda.