fbpx

Péče o nehty “15x kosmetika doma” 7/15

Jak se starat o lůžka a nehtovou kůžičku 

Nehty jsou obraz ženy, krásně upravené ruce jsou základ. Ruce jsou vidět neustále a každý nám na ně kouká. Pokud zrovna venku nemrzne a nemáte rukavice, pohledu ostatních prostě nezabráníte. Péči byste měla věnovat především kůžičce kolem nehtů a nehtovému lůžku. Kolem nehtů se nám dost často tvoří takzvané záděry, je to celkem nepříjemné a bolestivé, v nejhorších případech může dojít až k zanícení. 

Velkou pozornost věnujte i nehtovému lůžku. Jistě už jste si někdy všimla bílých skvrn na nehtech, je to známka toho, že něco není v pořádku. V článku si povíme něco o tom, jak se s těmito problémy poradit.

Proč se nám dělají záděry 

Jak vznikají a proč, jak je možné že někdo na ně trpí a druhý je toto problému ušetřen.

Na záděry trpí především, ženy které mají sušší kůži,ale i ty kteří manuálně pracující.

Jasným spouštěčem je časté mytí nádobí, uklízení, opravování stroju, častá práce s papírem, taková práce v dárkové balící službě je mnohdy předurčená k vzniku záděr. Zde se s tímto problémem ženy potýkají dost často.

Netrhat, stříhat!

Dost často se nám záděra objeví když se to nejméně hodí a nemáme po ruce manikúru a nůžtičky. Říkáte si “pomoc”, potřebujete se záděry zbavit nejlépe hned! A jediné co je po ruce, jak se říká, jsou zuby. Touho metodou odstranění si zaděláváte mnohdy na mnohem bolestivějším problému a zahráváte si s možným zánětem, který může vyústit až ke slezení nehtu.

Pokud už se stane, že záděru opravdu máme, zbavme se jí odborně a šetrně. Žádné kousání a trhání, pokuste se vydržet do té doby, než se budete mít nůžtičky na manikůru.

Pokud už se stane, že záděru opravdu máme zbavme se jí odborně a šetrně

Chvilku předtím, než se pustíte do odstřihnutí záděry, prsty namočíme do teplé vody s přídavkem olejíčku, nebo mýdla. Odumřelá kůžička se tak bude stříhat mnohem lépe. Ranku po odstřihnutí, vydezinfikujte a pokud je větší otevřená, doporučujeme ji zalepit náplastí.

Pokud v práci ruce opravdu zatěžujete a vystavujete  velkému vysušování a namáhání, použijte ochranné rukavice.

Nehtové lůžko a péče o něj 

Zdravý nehet je čistý a bez drážek a různých hrbolků, všechny nehty by měly mít stejnou barvu a neměli by mít žádné fleky či skvrny. 

Nehty vám dokážou o vašem zdravotním stavu hodně vypovědět, drobné nedostatky upozorní na případný zdravotní problém, není to jen o kosmetickém nedostatku.

Pečujte o nehty a nehtové lůžko pravidelně
Pečujte o nehty a nehtové lůžko pravidelně

Bílé skvrny a důvod proč vznikají 

Příčiny mohou být různé, časté spojení lidí je špatná životospráva, ale také nedostatek vápníku a vitaminu. Když zabřednu hlouběji, názor je i takový, že skvrny způsobuje stres a psychické vypětí.

Necháme to na odbornících, kteří mají jasno a vznik skvrn má jediný důvod a to je poranění.

Skvrna se objeví následkem úrazu a poranění, když nám nehet začne odrůstat a odstřihne se, skvrny již neobjeví. Jedinou možností jak se chránit, je předcházet zranění, i když je to někdy náhoda a úraz je hned na světě.

Doplnění vitaminů pro zdravé a krásné nehty 

Nedostatek vitamínů má skutečně vliv na kvalitu nehtu, o které vitaminy se tedy jedná.

Toto jsou vitamíny, které je důležité doplňovat, ať už ve stravě, nebo pomocí tablet.

Pomoci nám mohou i vitaminy
Pomoci nám mohou i vitaminy

Domácí výživná maska na nehty

Olejová maska  

Ingredience: 3 lžíce ricinového oleje, 3 lžíce olivového oleje, 1 lžíce šťávy z citronu

Postup: Vše smícháme a zahřejeme na 50 stupňů, ruce volně vložíme do misky po konečky prstů a necháme namočené cca 15 min.V konečné fázi promažte mastným krémem na ruce.

Mléčná lázeň 

Ohřejte plnotučné mléko na teplotu, aby vám byla příjemná a máčejte v něm ruce po dobu 5 min. Lázeň hydratuje a zpevňuje nehty.

Velmi účinný je také citron, který skvěle posílí nehty, zmírní lámavost a třepivost a působí preventivně proti záděrám, také olivový olej má zklidňující a hydratační účinky a zklidňuje případně podrážděnou kůžičku.

Nejlepší péči o nehty je právě prevence, masky provádějte častěji, aby nedošlo k vysušení.

Často si mažte ruce hydratujícím krémem, ruce si zaslouží vaši péči a pozornost.

Nakonec je to váš manipulační nástroj, ale také jak už jsem již zmínila druh vizitky, která je stále každému na očích.

Masáž rukou 

Třešničkou na dortu, co se rukou a nehtů týče je masáž. Jemná masáž vás dokonale uvolní od stresu a napětí, použijte gumový míček.

Pomocí míčku s výstupky, který budete jemně válet po dlaních po dobu 5 min, díky tomu dojde k prokrvení a stimulaci reflexních zón.

Péče o nehty a ruce je pro nás radost, když pak vypadají krásně
Péče o nehty a ruce je pro nás radost, když pak vypadají krásně

“Když jsou ruce naší chloubou, ukazujme je s hrdostí ”

Čtěte naše další články z oblasti kosmetiky na kruhovy.cz, sekce kosmetika:), a pokud byste měla zájem o cvičení a pohyb, navštivte naše fitness aurafit.cz

close

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

close

Výzva 21!

Přidejte se k nám!

Získáte 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech

Tipy a rady pro lepší život! Udržíte si tak motivaci pro zdravý životní styl.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

Shopping Cart
Scroll to Top