fbpx

Péče o nehty „15x kosmetika doma“ 7/15

Jak se starat o lůžka a nehtovou kůžičku 

Nehty jsou obraz ženy, krásně upravené ruce jsou základ. Ruce jsou vidět neustále a každý nám na ně kouká. Pokud zrovna venku nemrzne a nemáte rukavice, pohledu ostatních prostě nezabráníte. Péči byste měla věnovat především kůžičce kolem nehtů a nehtovému lůžku. Kolem nehtů se nám dost často tvoří takzvané záděry, je to celkem nepříjemné a bolestivé, v nejhorších případech může dojít až k zanícení. 

Velkou pozornost věnujte i nehtovému lůžku. Jistě už jste si někdy všimla bílých skvrn na nehtech, je to známka toho, že něco není v pořádku. V článku si povíme něco o tom, jak se s těmito problémy poradit.

Proč se nám dělají záděry 

Jak vznikají a proč, jak je možné že někdo na ně trpí a druhý je toto problému ušetřen.

Na záděry trpí především, ženy které mají sušší kůži,ale i ty kteří manuálně pracující.

Jasným spouštěčem je časté mytí nádobí, uklízení, opravování stroju, častá práce s papírem, taková práce v dárkové balící službě je mnohdy předurčená k vzniku záděr. Zde se s tímto problémem ženy potýkají dost často.

Netrhat, stříhat!

Dost často se nám záděra objeví když se to nejméně hodí a nemáme po ruce manikúru a nůžtičky. Říkáte si „pomoc“, potřebujete se záděry zbavit nejlépe hned! A jediné co je po ruce, jak se říká, jsou zuby. Touho metodou odstranění si zaděláváte mnohdy na mnohem bolestivějším problému a zahráváte si s možným zánětem, který může vyústit až ke slezení nehtu.

Pokud už se stane, že záděru opravdu máme, zbavme se jí odborně a šetrně. Žádné kousání a trhání, pokuste se vydržet do té doby, než se budete mít nůžtičky na manikůru.

Pokud už se stane, že záděru opravdu máme zbavme se jí odborně a šetrně

Chvilku předtím, než se pustíte do odstřihnutí záděry, prsty namočíme do teplé vody s přídavkem olejíčku, nebo mýdla. Odumřelá kůžička se tak bude stříhat mnohem lépe. Ranku po odstřihnutí, vydezinfikujte a pokud je větší otevřená, doporučujeme ji zalepit náplastí.

Pokud v práci ruce opravdu zatěžujete a vystavujete  velkému vysušování a namáhání, použijte ochranné rukavice.

Nehtové lůžko a péče o něj 

Zdravý nehet je čistý a bez drážek a různých hrbolků, všechny nehty by měly mít stejnou barvu a neměli by mít žádné fleky či skvrny. 

Nehty vám dokážou o vašem zdravotním stavu hodně vypovědět, drobné nedostatky upozorní na případný zdravotní problém, není to jen o kosmetickém nedostatku.

Pečujte o nehty a nehtové lůžko pravidelně
Pečujte o nehty a nehtové lůžko pravidelně

Bílé skvrny a důvod proč vznikají 

Příčiny mohou být různé, časté spojení lidí je špatná životospráva, ale také nedostatek vápníku a vitaminu. Když zabřednu hlouběji, názor je i takový, že skvrny způsobuje stres a psychické vypětí.

Necháme to na odbornících, kteří mají jasno a vznik skvrn má jediný důvod a to je poranění.

Skvrna se objeví následkem úrazu a poranění, když nám nehet začne odrůstat a odstřihne se, skvrny již neobjeví. Jedinou možností jak se chránit, je předcházet zranění, i když je to někdy náhoda a úraz je hned na světě.

Doplnění vitaminů pro zdravé a krásné nehty 

Nedostatek vitamínů má skutečně vliv na kvalitu nehtu, o které vitaminy se tedy jedná.

Toto jsou vitamíny, které je důležité doplňovat, ať už ve stravě, nebo pomocí tablet.

Pomoci nám mohou i vitaminy
Pomoci nám mohou i vitaminy

Domácí výživná maska na nehty

Olejová maska  

Ingredience: 3 lžíce ricinového oleje, 3 lžíce olivového oleje, 1 lžíce šťávy z citronu

Postup: Vše smícháme a zahřejeme na 50 stupňů, ruce volně vložíme do misky po konečky prstů a necháme namočené cca 15 min.V konečné fázi promažte mastným krémem na ruce.

Mléčná lázeň 

Ohřejte plnotučné mléko na teplotu, aby vám byla příjemná a máčejte v něm ruce po dobu 5 min. Lázeň hydratuje a zpevňuje nehty.

Velmi účinný je také citron, který skvěle posílí nehty, zmírní lámavost a třepivost a působí preventivně proti záděrám, také olivový olej má zklidňující a hydratační účinky a zklidňuje případně podrážděnou kůžičku.

Nejlepší péči o nehty je právě prevence, masky provádějte častěji, aby nedošlo k vysušení.

Často si mažte ruce hydratujícím krémem, ruce si zaslouží vaši péči a pozornost.

Nakonec je to váš manipulační nástroj, ale také jak už jsem již zmínila druh vizitky, která je stále každému na očích.

Masáž rukou 

Třešničkou na dortu, co se rukou a nehtů týče je masáž. Jemná masáž vás dokonale uvolní od stresu a napětí, použijte gumový míček.

Pomocí míčku s výstupky, který budete jemně válet po dlaních po dobu 5 min, díky tomu dojde k prokrvení a stimulaci reflexních zón.

Péče o nehty a ruce je pro nás radost, když pak vypadají krásně
Péče o nehty a ruce je pro nás radost, když pak vypadají krásně

“Když jsou ruce naší chloubou, ukazujme je s hrdostí ”

Čtěte naše další články z oblasti kosmetiky na kruhovy.cz, sekce kosmetika:), a pokud byste měla zájem o cvičení a pohyb, navštivte naše fitness aurafit.cz

close

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

close

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

Shopping Cart
Scroll to Top