fbpx
fbexp2 1 od 7 tipů, jak "Začínat s myšlenkou na konec"

Konec výmluv! Zvyšte svojí motivaci k lepšímu životnímu stylu!

7 tipů, jak zvýšit motivaci (nejen) ke cvičení a zlepšení imunity

1) Pojmenujte si „ten pocit“ na konci cvičení

Hned na konci cvičení se na chvíli zastavte a věnujte pozornost tomu, jak se cítíte. Vychutnejte si ten pocit a najděte pro něj pojmenování. Udělejte to hned, dokud jste nadopovaní endorfiny.

2) Je to jen o vás

Nevymýšlíte reklamní slogan pro všechny, kdo se řítí po D1, ale pro sebe. Má to být motivace ke cvičení i ve chvílích největší lenosti?

Pak potřebujete něco, co vám v hlavě hned sepne a na konec lenost překonáte.

Motivace okolí je důležitá, konec výmluvám
Motivace okolí je důležitá, konec výmluvám

3) Symbol pomůže nastartovat

Znáte písničku, fotku, hlášku z filmu – cokoli, co ve vás nastartuje „ten pocit“? Využijte je! Symbol je zkratka. V jediném slově nebo větě obsáhne množství informací.

Zamyslete se: co vás právě teď napadlo, že použijete jako symbol konce cvičení? ….. Zkuste to při příštím cvičení použít.

4) Prevence je základ

Vysledujte, kdy lenost přichází. Můžete tak „líný vzorec myšlení“ předběhnout, než bude mít motivace cvičit a hýbat se svůj konec .

Cvičení je základ. Představte si svůj konec života, a ohlédněte se zpátky.
Cvičení je základ. Představte si svůj konec života, a ohlédněte se zpátky.

5) Pomůcka pro paměť

Najděte způsob, jak si vzpomenout na svůj symbol nebo slovo. Někomu funguje přilepený papírek na viditelném místě, někomu upomínka v mobilu. Konec konců, každý člověk je jiný, a ženy jsou mezi sebou navzájem ještě odlišnější 🙂

6) Jděte ještě o kus dál

Už víte, co vám cvičení přinese dnes. A co za pár měsíců? Za třicet let?

Jak bude váš život vypadat, když budete dlouhodobě cvičit pravidelně?

7) Pozor – poslední krok je jen pro drsňáky!

Připravena? OK, na vlastní zodpovědnost… 🙂

Představte si svůj pohřeb. Prostě konec života. Dejte si na čas, zavřete oči a vybavte si všechny detaily. Hudbu, smuteční hosty, svou rakev a vaše tělo v ní. Nespěchejte. Už nemusíte. Je to konec vašeho života, už nic jiného nepřijde. Přemýšlejte. K pultu přichází řečník a mluví o vašem životě. Co byste chtěla, aby říkal?

A teď ruku na srdce. Vede k tomu způsob vašeho života? Jestli ano, gratulujeme. Jestli ne, stejně gratulujeme. Den vašeho pohřbu ještě nenadešel a svůj život máte ve svých rukou: konec je daleko. A teď už tušíte, kudy se ubírat.

Kdy začít, když ne hned? Nečekejte na konec

Začněte už pravidelně cvičit, pořádně se hýbat. Vydržte u běhání a kousek po kousku, stylem kaizen, změňte svůj životní styl.

Prožijte svůj život naplno, konec je daleko a žít je krásné! Motivace je ve vaší hlavě!

Klidně se přijďte poradit ohledně změny životního stylu k nám do fitka AURA Fit Lady Club, kde je plno žen jako Vy!

Konec s přejídáním!
Konec s přejídáním!

By Barbora Makošová

Proč se Barbora Makošová věnuje ženám v Aura Fit Lady club? Protože má opravdu atmosféru klubu, ženy sem chodí rády a Aura je pro ně místem, kam patří. Navíc kombinace silového tréninku a aerobního pohybu na mezistanicích přináší své výsledky, o BetterBelly nemluvě. A to je pro mě důvod, proč to dělám. Baví mě pomáhat lidem, protože to má smysl. Dokážu na všem najít něco pozitivního a život brát s úsměvem. Jaké jsou moje zájmy? Určitě vycházky v přírodě, sport, četba a všechno, u čeho se pobavím. Teď aktuálně nejvíc můj malý syn Adam a moje Výzvy ve fitku aurafit.cz. Úplně nejradši se bavím a poznávám lidi. Co se týče cvičení, mezi mé nejoblíbenější cviky patří dřepy a sumo dřepy. Nedá se říct, že úplně nenávidím, ale moc nemusím kliky. Pánský klik nedám ani jeden a dámské mě vážně nebaví. Miluji Low Carb jídla: třeba kuřecí vývar se zeleninou, grilované kuřecí maso s celerovými hranolky, a jako sladkou tečku na závěr čokoládový krém z avokáda.