fbpx
pexels any lane 5945669 1411x2048 1 - 7x smoothie snídaně pro nastartování dne

7x smoothie snídaně pro nastartování dne

7 receptů smoothie snídaně pro nastartování dne

Smoothie snídaně se stala fenoménem dnešní doby a stále více žen preferuje tuto zdravou formu pro nastartování dne. Druhů smoothie je opravdu nepřeberné množství a každá žena si může vyladit svoji snídani podle osobních preferencí a chutí.

👌 Pravidelně konzumovat smoothie snídaně je dobrý základ pro nastartování imunity. Pro inspiraci přinášíme těchto 7 receptů na chutné a na vitamíny bohaté smoothie snídaně.

1/7 Malinová smoothie snídaně s višněmi

Ingredience: 1 šálek mražených malin, ¾ šálku mandlového nebo rýžového mléka, ¼ šálku mražených višní, 1 lžíce medu, ½ lžičky nastrouhaného zázvoru, 1 lžička lněného semínka, 2 lžičky citronové šťávy.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

Ovocná smoothie snídaně potěší i rodinu, hlavně děti :)
Ovocná smoothie snídaně potěší i rodinu, hlavně děti 🙂

2/7 Jablková smoothie snídaně s ananasem

Ingredience:3 jablka, 2 plátky ananasu, jeden plátek žlutého melounu, 200 ml 100% ananasové šťávy.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

3/7 Ostružinová smoothie snídaně

Ingredience: 1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, 1 hrnek mražených ostružin, ½ hrnku jahod,1 hrst kapusty, ½ avokáda, ½ čajové lžičky limetkové šťávy, ½ čajové lžičky vanilkového extraktu, 1-2 polévkové lžíce mletého chia semínka.

Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

Tajemství: udělejte větší množství smoothie snídaně a vezměte si ji s sebou do lahvičky na dopolední svačinovou "dorážku"
Tajemství: udělejte větší množství smoothie snídaně a vezměte si ji s sebou do lahvičky na dopolední svačinovou „dorážku“

4/7 Banánová smoothie snídaně

Ingredience:  1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, 1 banín, ½ hrsti kapusty, ½ pomeranče, 1 čajová lžička skořice, 1 čajová lžička vanilkového extraktu, Špetka chilli, 1-2 polévkové lžíce mletého chia semínka, ½ hrnku ledu.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

5/7 Třešňová smoothie snídaně s čokoládou

Ingredience: 1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, ½ avokáda,, ¾ hrnku mražených třešní, 1 polévková lžíce mletého lněného semínka, 1 polévková lžíce neslazeného kakaa, 1 polévkové lžíce mletého chia semínka.

Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

6/7 Borůvková smoothie snídaně

Ingredience: 1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, ½ salátové okurky, 1 hrnek borůvek, ½ hrsti baby špenátu, 1 polévková lžíce lněného semínka, 1 polévková lžička mletého chia semínka, půl hrnku ledu.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

Zeleninová smoothie snídaně je nejzdravější alternativou ovocné smoothie snídaně.
Zeleninová smoothie snídaně je nejzdravější alternativou ovocné smoothie snídaně.

7/7 Nejzdravější tip 💚 pro hubnutí: Zeleninová smoothie snídaně s pomerančem

Ingredience: 1 červená řepa, 1 pomeranč, 1 kedlubna, 2 stonky řapíkatého celeru, 500 ml vody.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

👍 Chytrý tip navíc: udělejte větší množství smoothie snídaně, klidně pro děti nebo celou rodinu, a nechte při přípravě ještě jednu porci v mixéru. Doplňte zeleninou s výraznou chutí a nezapomeňte na koření (koření je král zejména zeleninové smoothie snídaně). Porci navíc s obměněnou chutí si pak vezměte s sebou do kabelky v dobře uzaviratelné lahvi. Získáte tak lehce stravitelnou dopolední svačinkovou „dorážku“ pro zdravé stravování. 🎁

Při snídani je také vhodné brát doplňky stravy, určitě doporučujeme rybí tuk v tabletách pro doplnění omega-3 nenasycených mastných kyselin a zejména v zimě vitaminu D. Poskytnete vašemu tělu také vždy potřebný vitamin C. Smoothie snídaně je zdravá a rychle stravitelná alternativa klasických českých snídaní. Asi za 1 hodinu po konzumaci tak můžete vyběhnout i v zimě jako doplňkovou kardio aktivitu nebo si jít zacvičit do fitka.

Dobrou chuť při smoothie snídani!

O autorovi

Diskuze

Přejít nahoru