fbpx

7 receptů smoothie snídaně pro nastartování dne

Smoothie snídaně se stala fenoménem dnešní doby a stále více žen preferuje tuto zdravou formu pro nastartování dne. Druhů smoothie je opravdu nepřeberné množství a každá žena si může vyladit svoji snídani podle osobních preferencí a chutí.

👌 Pravidelně konzumovat smoothie snídaně je dobrý základ pro nastartování imunity. Pro inspiraci přinášíme těchto 7 receptů na chutné a na vitamíny bohaté smoothie snídaně.

1/7 Malinová smoothie snídaně s višněmi

Ingredience: 1 šálek mražených malin, ¾ šálku mandlového nebo rýžového mléka, ¼ šálku mražených višní, 1 lžíce medu, ½ lžičky nastrouhaného zázvoru, 1 lžička lněného semínka, 2 lžičky citronové šťávy.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

Ovocná smoothie snídaně potěší i rodinu, hlavně děti :)
Ovocná smoothie snídaně potěší i rodinu, hlavně děti 🙂

2/7 Jablková smoothie snídaně s ananasem

Ingredience:3 jablka, 2 plátky ananasu, jeden plátek žlutého melounu, 200 ml 100% ananasové šťávy.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

3/7 Ostružinová smoothie snídaně

Ingredience: 1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, 1 hrnek mražených ostružin, ½ hrnku jahod,1 hrst kapusty, ½ avokáda, ½ čajové lžičky limetkové šťávy, ½ čajové lžičky vanilkového extraktu, 1-2 polévkové lžíce mletého chia semínka.

Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

Tajemství: udělejte větší množství smoothie snídaně a vezměte si ji s sebou do lahvičky na dopolední svačinovou "dorážku"
Tajemství: udělejte větší množství smoothie snídaně a vezměte si ji s sebou do lahvičky na dopolední svačinovou “dorážku”

4/7 Banánová smoothie snídaně

Ingredience:  1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, 1 banín, ½ hrsti kapusty, ½ pomeranče, 1 čajová lžička skořice, 1 čajová lžička vanilkového extraktu, Špetka chilli, 1-2 polévkové lžíce mletého chia semínka, ½ hrnku ledu.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

5/7 Třešňová smoothie snídaně s čokoládou

Ingredience: 1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, ½ avokáda,, ¾ hrnku mražených třešní, 1 polévková lžíce mletého lněného semínka, 1 polévková lžíce neslazeného kakaa, 1 polévkové lžíce mletého chia semínka.

Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

6/7 Borůvková smoothie snídaně

Ingredience: 1 hrnek kokosového nebo rýžového mléka, ½ salátové okurky, 1 hrnek borůvek, ½ hrsti baby špenátu, 1 polévková lžíce lněného semínka, 1 polévková lžička mletého chia semínka, půl hrnku ledu.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

Zeleninová smoothie snídaně je nejzdravější alternativou ovocné smoothie snídaně.
Zeleninová smoothie snídaně je nejzdravější alternativou ovocné smoothie snídaně.

7/7 Nejzdravější tip 💚 pro hubnutí: Zeleninová smoothie snídaně s pomerančem

Ingredience: 1 červená řepa, 1 pomeranč, 1 kedlubna, 2 stonky řapíkatého celeru, 500 ml vody.

👉 Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte do hladka.

👍 Chytrý tip navíc: udělejte větší množství smoothie snídaně, klidně pro děti nebo celou rodinu, a nechte při přípravě ještě jednu porci v mixéru. Doplňte zeleninou s výraznou chutí a nezapomeňte na koření (koření je král zejména zeleninové smoothie snídaně). Porci navíc s obměněnou chutí si pak vezměte s sebou do kabelky v dobře uzaviratelné lahvi. Získáte tak lehce stravitelnou dopolední svačinkovou “dorážku” pro zdravé stravování. 🎁

Při snídani je také vhodné brát doplňky stravy, určitě doporučujeme rybí tuk v tabletách pro doplnění omega-3 nenasycených mastných kyselin a zejména v zimě vitaminu D. Poskytnete vašemu tělu také vždy potřebný vitamin C. Smoothie snídaně je zdravá a rychle stravitelná alternativa klasických českých snídaní. Asi za 1 hodinu po konzumaci tak můžete vyběhnout i v zimě jako doplňkovou kardio aktivitu nebo si jít zacvičit do fitka.

Dobrou chuť při smoothie snídani!

close

Výzva 21!

Přidejte se k 27 dalším!

Získáte 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech

Tipy a rady pro lepší život! Udržíte si tak motivaci pro zdravý životní styl.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

close

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k 27 dalším, a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

🤞 Výzva 21 emailů!

Přidejte se k 27 dalším! Získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech.

Tipy a rady pro lepší život.

Udržte si motivaci pro zdravý životní styl!

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

By Barbora Makošová

Proč se Barbora Makošová věnuje ženám v Aura Fit Lady club? Protože má opravdu atmosféru klubu, ženy sem chodí rády a Aura je pro ně místem, kam patří. Navíc kombinace silového tréninku a aerobního pohybu na mezistanicích přináší své výsledky, o BetterBelly nemluvě. A to je pro mě důvod, proč to dělám. Baví mě pomáhat lidem, protože to má smysl. Dokážu na všem najít něco pozitivního a život brát s úsměvem. Jaké jsou moje zájmy? Určitě vycházky v přírodě, sport, četba a všechno, u čeho se pobavím. Teď aktuálně nejvíc můj malý syn Adam a moje Výzvy ve fitku aurafit.cz. Úplně nejradši se bavím a poznávám lidi. Co se týče cvičení, mezi mé nejoblíbenější cviky patří dřepy a sumo dřepy. Nedá se říct, že úplně nenávidím, ale moc nemusím kliky. Pánský klik nedám ani jeden a dámské mě vážně nebaví. Miluji Low Carb jídla: třeba kuřecí vývar se zeleninou, grilované kuřecí maso s celerovými hranolky, a jako sladkou tečku na závěr čokoládový krém z avokáda.

Napsat komentář