fbpx
kaizen od Kaizen Fitness! Malé změny k lepšímu a vytrvaleCo má společného kaizen a fitness?

Asi se divíte, co má společného KAIZEN s fitness? No hodně, nebojte 🙂

Kaizen je metodika malých pozitivních změn užívaná ve strojírenství v Japonsku v 50. letech minulého století, avšak vyvinutá v USA.

Co to znamená „kaizen“?

Kai znamená v japonštině ZMĚNA a Zen je DOBRÝ. V překladu tedy „změna k lepšímu, vylepšení“. Ale pozor, jen po malých krůčcích, v malých změnách.

„Pomalu nejdál dojdeš“

A to samé je najednou změnit od základu životní styl. Začít cvičit, třeba v souvislosti s předsevzetími na začátku kalendářního roku nebo před příchodem léta. Po malých krůčcích, vydržíte na cestě dlouho. Kdo začne cvičit dvojfázově každý den, může možná vydržet cvičit již napořád. Ale většinou během krátké doby odpadne, a to není kaizen.

Totální změna jídelníčku a životního stylu může způsobit znechucení 🙁

A to vydrží… klidně zase až zase do přelomu roku.

Kaizen je metodika malých pozitivních změn
Co má společného kaizen a fitness?

„Postupně navyšujte“ ve stylu kaizen

Proto, začněte s malými změnami. Zajděte cvičit klidně jen 2x týdně na kratší dobu, a o víkendu si udělejte pěší výlet. Po 3 týdnech můžete cvičit 3x týdně a postupně i prodlužovat dobu cvičení. Jako další krok, můžete zařadit ve volných dnech mezi cvičením nějakou aerobní aktivitu, třeba chůzi venku, nebo ke kloubům šetrné cvičení na eliptikalu, klidně i BetterBelly, začněte běhat či dělat nordic walking. Nezapomeňte na regeneraci po cvičení a protahování.

„Jezte trošku jinak“

A stejně tak postupujte se změnou jídelníčku. Vždy si dejte k jídlu ovoce nebo zeleninu, tedy živou stravu. Stačí kousek. A snězte nejdříve právě tu živou stravu, až potom pokračujte s „mrtvou“, tedy vařenou či jinak zpracovanou stravu. Výživové doplňky začněte užívat v postupných dávkách, nikoli v maximálních doporučovaných. A pokud jste zvyklí pít alkohol či kouřit, prostě omezujte každý den o jednu cigaretku či doušek oblíbeného nápoje. Během měsíce dosáhnete pokroku a navíc si vypěstujete návyk.

Blahopřejeme!

A pro pilné čtenářky KAIZEN dodatek

Mimochodem, podle metodiky, KAIZEN stojí na 5 prvcích. Vyžaduje:

  • Týmovou práci
  • Osobní disciplínu
  • Vysokou morálku
  • Kroužky kvality
  • Zlepšovací návrhy

Nepřipadá vám to povědomé? Jako u nás v AURA Fitness klubech pro ženyfunkční cvičení v týmu osobním nasazením a zodpovědností, s pozitivní skupinovou motivací, se správně prováděným cvičením a s dohledem trenérky, která vám v pravý čas vždy ráda připraví nové nápady na obměnu cvičení.

Užijte si začátek cvičení a drobné změny životního stylu podle KAIZEN!

Nejnovější články na kruhovy.cz:

By Barbora Makošová

Proč se Barbora Makošová věnuje ženám v Aura Fit Lady club? Protože má opravdu atmosféru klubu, ženy sem chodí rády a Aura je pro ně místem, kam patří. Navíc kombinace silového tréninku a aerobního pohybu na mezistanicích přináší své výsledky, o BetterBelly nemluvě. A to je pro mě důvod, proč to dělám. Baví mě pomáhat lidem, protože to má smysl. Dokážu na všem najít něco pozitivního a život brát s úsměvem. Jaké jsou moje zájmy? Určitě vycházky v přírodě, sport, četba a všechno, u čeho se pobavím. Teď aktuálně nejvíc můj malý syn Adam a moje Výzvy ve fitku aurafit.cz. Úplně nejradši se bavím a poznávám lidi. Co se týče cvičení, mezi mé nejoblíbenější cviky patří dřepy a sumo dřepy. Nedá se říct, že úplně nenávidím, ale moc nemusím kliky. Pánský klik nedám ani jeden a dámské mě vážně nebaví. Miluji Low Carb jídla: třeba kuřecí vývar se zeleninou, grilované kuřecí maso s celerovými hranolky, a jako sladkou tečku na závěr čokoládový krém z avokáda.

Napsat komentář