fbpx
wine 2789265 1920 od Alkohol vs. hubnutí

Zajít na skleničku je běžná věc asi pro většinu z nás

Pokud však chceš shodit nějaké to kilo, doporučujeme pití úplně vyřadit. Dokážeš se vzdát čehokoli, ale pravidelné zábavy u skleničky vína ne? Je opravdu nutné abstinovat úplně?

Víte, jak zjistíte množství alkoholu v krvi? Použít můžete online kalkulačku, nebo je druhá varianta, kdy si stáhnete do telefonu aplikaci. Dozvíte se tak, kdy zbytky alkoholu definitivně vyprchají z vašeho těla i kdy hladina alkoholu klesne na 0 promile. Test provádějte vždy, než sednete za volant.

Prospívá pití snaze zhubnout?

Nutné to není, ale nejprve si ujasněme, že alkohol rozhodně hubnutí neprospívá. Proč?

  1. Za prvé své tělo napumpuješ zbytečnými kaloriemi, které nemají žádnou prospěšnou výživovou hodnotu.
  2. Dále Tě dehydratuje, což také není dobře, protože dostatečný přísun vody je pro hubnutí velmi důležitý.
  3. Kromě toho alkoholické nápoje zvyšují chuť k jídlu.
  4. A snad ani nemusíme zmiňovat, jak je jednoduché v opilosti ztratit sebekontrolu…

Pokud jste už zhřešila nevadí. U nás v aurafit.cz to můžete vyběhat:) První zkušební trénink vedený trenérkou je zdarma, ráda Vám se vším poradí.

Tuky přibývají, když pijete

Mohlo by se tedy zdát, že po alkoholu se prostě tloustne. Vyvedeme Tě z omylu, tloustne se díky alkoholu. Alkohol totiž zaměstná játra, která se ho (jakožto toxin) snaží vyplavit co nejdřív. Až po něm přijdou na řadu všechny kalorie přijaté před skleničkou anebo při samotném pití alkoholu.

Po požití alkoholu v játrech mění na acetát, který oxiduje na oxid uhličitý. Hlavním problémem není samotným alkohol a jeho přeměna na tuky, ale zpomalení metabolismus tuků.

Velkým problémem je kombinace popíjení ve velkém spojené s tučných jídlem. Největším zlem jsou různé oslavy a party, kdy na stole je spousty lákavých jídel, zákusků a jednohubek. Ovšem většinou se jedná o nezdravé dobroty. Řeknete si dám si jen něco na zub, avšak při popíjení člověk ztrácí zábrany a tak se většinou konzumace zvrtne s přejídání a snědení všeho možného, co nám přijde pod nos.

Příliš velké množství alkoholu ničí mozkové bunky

Pokud si dopřáváte alkoholu víc něž je zdrávo, velmi pravděpodobně si zahráváte se svým zdravím. Nejvíce zatěžujete játra, střeva a srdce. Nemoc zvaná cirhoza je velmi nebezpečná a způsobit si můžete i další onemocnění s tím spojená.

Víno a různé jednohubky na oslavě nesmí chybět, to je jasné
Víno a různé jednohubky na oslavě nesmí chybět, to je jasné
  • Vyhněte se popíjení pokud trpíte…
  • -nemocemi ledvin a žaludku
  • -epilepsií
  • -psychickými problémi
  • -vysokým krevním tlakem
  • -zánětem slinivky

Tak nebudu jíst…

Určitě Tě napadlo, že v tom případě bude nejlepší nejíst vůbec. Také chyba! Nemůžeš nechat své tělo vyhladovět (už kvůli tomu, že poté, co už budeš mít hladinku, nestihneš své sebekontrole ani zamávat a poručíš si porci hranolek). Nejlepším řešením bude v tomto případě jídlo obsahující vyšší poměr bílkovin, nízký obsah tuků a minimum sacharidů. Nám se osvědčil dip z nízkotučného tvarohu, do kterého namáčíme kousky zeleniny. A určitě není od věci se občas detoxikovat i potravinami.

Sklenka nebo dvě?

V řádcích výš zmiňujeme “skleničku” a i to má svůj jasný důvod. Skleničkou totiž myslíme opravdu jednu sklenku vína, v ideálním případě suchého.

Milovnice piva musíme zklamat, protože pivo bohužel hezká těla nedělá.

Pokud vyrazíš do klubu a chceš si dát nějaký míchaný drink, vyzkoušej gin s tonikem (množství opět v rozmezí mezi 1-2 sklenky).

Jak vidíš jako snad ve všem, tak i u alkoholu a hubnutí se tedy dá najít kompromis. A když se této střední cesty budeš držet, bude to mít na tvé snažení opravdu minimální vliv. 🙂

A když k tomu občasnému pití přidáš kvalitní trénink, budeš se hned cítit lépe. 🙂 Stačí se objednat, jak se zaregistrovat na zkušební trénink už víte 🙂

Víno je velmi oblíbené
Víno je velmi oblíbené

Milujeme víno, ale hubnout chceme také

Tento lahodný mok milujeme, víno můžete občas, ale tvrdý alkohol k hubnutí nepatří.
Tento lahodný mok milujeme, víno můžete občas, ale tvrdý alkohol k hubnutí nepatří.

Napsat komentář