fbpx
bruce mars y0SMHt74yqc unsplash scaled - Kruhový trénink pro ženy 5/7

Kruhový trénink pro ženy 5/7

Ženy a cvičení na míru přímo pro nás. Do kondice se spolehlivě dostanete již během 30 minut. K získání vysněné postavy vám tedy stačí chodit na trénink třikrát týdně, minimálně na “půl hodinku”. Kruhový trénink je specifické cvičení při kterém se rozvíjí vytrvalost, síla, koordinace a také výdrž. Do kruhu se můžete zapojit kdykoliv, což je velká výhoda toho cvičení. Cvičení je řízeno gongem, který trvá 30 vteřin. Poté vždy přestoupíte na další mezistanici. Pro ženy je to často pohodlné, protože si nemusí hlídat, kdy nastane přesun. Není žádnou výjimkou, že do kruhu se zapojují i 60 leté klientky. 

Cíle v cvičení nás žen

Cíle nás žen jsou velké. Důležité je nadšení a odhodlání ke změně. Není to jen strava, která je důležitým bodem. Hubnutí je cesta na dlouhou trať, výsledky se nemusí dostavit za měsíc, ale ani za tři. Každá žena shazuje kila jinak. Někomu to jde snadno a někdo s tímto problémem opravdu bojuje. Chceme podotknout, že tato cesta je opravdu dlouhodobého rázu. Je třeba dál pokračovat i v případě, že zhubnete. 

Problematické partie

Obecně u žen jsou problematickými partiemi u žen boky, hýždě a bříško. Zde se nám ukládá nejvíce tuk a jeho shazování je velmi náročné. V jisté míře za to může i genetika. Ovšem na to se člověk nesmí vymlouvat i tak je možnost vždy něco se sebou dělat. Při naší smůle když hubneme, zásoby tuku na problematických partiích jdou dolu až úplně nakonec

Proč tomu tak je…

Často je to opravdu jakási genetika. My jsme spíš toho názoru, že má klientka nevhodně nastavený tréninkový plán. Monotoním cvičením sklapovaček či věčným dřepováním nedosáhnete vysněného sixpacku a kulatého pevného zadečku. Zaměřit se musíte na zdravou stravu a nastavení správné struktury tréninkové plánu. S tím Vám moc rády pomůžeme v aurafit.cz. 

Rezervujte si svůj první zkušební trénink zdarma 🙂

Doplňkové služby

V boji se “špíčky” vám pomohou i doplňkové služby. Tak zvané madla lásky trápí spoustu žen. Ke kruhovému tréninku je tak vhodné absolvovat kůru BetterBelly. Tento cvičební přístroj tak trochu pracuje za vás. Pojďme si říct více. 

BetterBelly je stvořené pro nás ženy
BetterBelly je stvořené pro nás ženy

Co je BetterBelly

Metoda tréninku BetterBelly je velmi jednoduchá. Během kardiovaskulárního tréninku na sobě máte oblečen břišní pás BetterBelly vytvářející infračervené záření. Díky intenzitě tepelného záření a ve spojení s mírným tělesným pohybem Vaše tělo bude muset pracovat ještě více, aby se ochlazovalo. Tepelné záření působí nejen na povrchu, ale také uvnitř břicha na tuk u tělesných orgánů, a podporuje zrychlení krevního oběhu. Výsledkem může být Vaší konfekční velikosti o 1-2 stupně! Zatímco pás BetterBelly pracuje na spalování tuků v oblasti bříška, Vy se můžete během tréninku koukat na Váš oblíbený film. 

Celulitida

Žena, která sem tam nemá dolíčky v oblasti stehen a zadečku se může považovat za šťastnou. Ovšem větší procento žen se s touto kosmetickou vadou na kráse již setkalo. Životní styl hodně prozradí. Strava a pohyb jsou klíčem, jak tento problém minimálně zmírnit. 

Celulitidu nemají jen obézní lidé, toto považuji za velký mýtus, dolíčky trápí i ženy s 50 kily.  Doplnková služba Rolletic je masažní přístroj přímo určený v boji s celulitidou.

Co je Rolletic

Rolletic je masážní rekondiční stroj, který tvaruje postavu, zpevňuje problematické partie a pomáhá odbourávat celulitidu. Pravidelnou masáží docílíte zpevnění svalstva, odbourávání tukových polštářů a vyhlazení pomerančové kůže .Používání přístroje povzbuzuje látkovou výměnu. Zlepší výživu kožních buněk a jejich činnost, pokožka se stává vláčnou, pevnější a pružnější. Výrazně se zlepší metabolizmus tukové tkáně, dochází k urychlenému vyprazdňování povrchových žil, lymfatických cév, zlepšuje se látková přeměna v oblasti kůže, podkoží a svalů. Sama mám s tímto masážním přístrojem bohaté zkušenosti a velice ráda ho doporučuji. Neváhejte si Rolletic přijít vyzkoušet na zkušebním tréninku. 

Nechte se masírovat Rolletikem
Nechte se masírovat Rolletikem

Počty opakování

To proč ženy cvičí je zcela jasné. Chtějí být zdravé, štíhlé a hlavně sebevědomé. Je dokázané, že ženy jsou odolnější vůči únavě, to nám hraje do karet. Také zotavení z tréninku je mnohem rychlejší než u mužů. Výsledky žen jsou vyšší co se počtů opakování týče. Při cvičení ženám koluje ve svalech více krve ( rovná se více kyslíku) a současně se ženám v krvi hromadí méně škodlivých produktů metabolismu. To má za následek to, že jim tělo lépe umožňuje stimulovat svaly při vyšším počtu opakování. Anaerobní práh u žen je často posunutý o něco výše než u mužů. 

Tréninková jednotka ženy

slovník pojmů

  • – RMR – kalorie spálené během dne v klidovém režimu 
  • – AEE –  kalorie spálené během cvičení 
  • – NEAT – kalorie spálené během dne (nezahrnuje běh, chůzi, jízdu na kole) 
sven mieke jO6vBWX9h9Y unsplash - Kruhový trénink pro ženy 5/7
Ženy jsou na silový trénink stavěné

Uvědomit si musíme, že silový trénink pomáhá pálit tuky a to nejen během cvičení AEE, ale zvyšuje i RMR a NEAT, obsažené jsou tak všechny tři skupiny.  Stejně tak o kardiu, které zahrnuje v největší míře AEE, to znamená spalování po čas cvičení, na zbývající skupiny ovšem nemá vliv. Ženy které do tréninku zahrnují silový trénink, jsou méně náchylné k řídnutím kostí. Proto se nebojte trénink vést i silově. Má to velice pozitivní vliv na funkci našeho těla. 

Trénink v aurafit.cz přizpůsobíme možnostem a kondici klientky, důležité je hlavně začít:) 

🤞 Výzva 21 dní do emailu!

Přidejte se k nám a získejte postupně 21 emailů ZDARMA ve 21 dnech s tipy a radami pro lepší život. Nespamujeme: kdykoli se můžete odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů pro detaily.

Výzva 21 zDARma!

Přidejte se k mnoha dalším čtenářkám! Každý den dostanete na váš nejlepší email souhrn informací pro lepší motivaci.

A čekají na vás i dárky a překvapení! Zajímavé čtení pro každou aktivní ženu plné novinek.

Získáte 21 emailů zDARma ve 21 dnech!

Udržíte si motivaci pro zdravý životní styl. Pravidelný souhrn těch nejlepších novinek, které nejspíš neznáte.

Tipy a rady pro lepší život nejen pro ženy!

Zadejte email, na který chodíte nejčastěji. A zkontrolujte si hned zítra schránku, kdyby náhodou spadly motivační emaily do spamu.

Nebudeme spamovat! Kdykoli se lze odhlásit viz Zásady ochrany osobních údajů.

O autorovi

Nákupní košík
Přejít nahoru