fbpx
melissa dupont q9ktS zA 6o unsplash 1 1365x2048 1 od Jak na opuchlé oči 1/15 “21 kosmetických tipů na doma”

První pomoc je tu!

Probdělá noc a vydařená párty, i to může být příčina opuchlých očí. My se ale zaměříme na hlubší problém vzniku otoků v oblasti očí.

Velkou roli hraje únava, nedostatek spánku, špatné stravovací návyky, alergická reakce na kosmetické výrobky a dalším důležitým faktorem je signalizace nějaké poruchy či onemocnění jako je špatná funkce ledvin.

Oči jsou jak se říká, okno do naši duše, proto je třeba jim věnovat pozornost a starat se o ně. Jistě víte jak nepěkně vypadají kruhy pod očima a co to udělá s celkovým vzhledem.

Vaše tvář a oči napoví víc než si myslíte, zdravotní stav, vaši náladu ale i věk, Já osobně koukám do očí téměř jako první při prvotním kontaktu. Největší kosmetický a estetický nedostatek očí jsou právě zmíněné kruhy a opuchlá víčka.

Jaké máme účinné tipy a triky

(Přinášíme pár osvědčených tipů a triků, jak úspěšně bojovat s otoky)

Voda

První záchranný člun v hlavní roli, co udělat jako první po probuzení? Opláchněte si obličej studenou vodou, tento elixír věčného mládí osvěží, probere a stáhne otok.

Studené pytlíky od čaje

Trpíte na tmavé kruhy, pak si přiložte si na oči studené pytlíky od čaje, namočené jen lehce, poté vložte na pár minut do mrazničky a přiložte. Tmavé kruhy včetně otoků tímto způsobem odstraníte.

Ideální volbou čaje je heřmánkový, pro jeho léčivé účinky, nebo zelený čaj. Tato procedura je schopna mírně redukovat i vrásky.

Okurky

Velmi známá varianta jak se zbavit otoků, jsou obklady na oči s přiloženými plátky okurek.Stačí se podívat na nějaké ty filmy pro nás pro ženy 🙂 

Okurka by měla být přiložená cca 15 až 20 min, měla by ulevit od otoků a rozzářit

lucie rangel 0iWXe0XYfEs unsplash od Jak na opuchlé oči 1/15 “21 kosmetických tipů na doma”
Plátky okurky přikládejte na oči

Zázračná Máta

Máta má pozitivní účinky především na trávení, posiluje obranyschopnost a imunitní systém, jako inhale se doporučuje při dýchacích potížích. 

Máta má příjemnou mentolovou chuti vuni.

Jahody

Jahody mají bělící účinky, proto se používají na domácí bělení zubů, ale věděla jste, že pomáhají i na otoky? Nakrájejte jahody na plátky, dejte na minutku do mrazáku a přiložte na unavené oči.  

Nakrájejte jahody na plátky, dejte na minutku do mrazaku a přiložte na unavené oči.
Nakrájejte jahody na plátky, dejte na minutku do mrazáku a přiložte na unavené oči.  

Zázrak jménem bílek

Jedeme na to, ušleháme si dva 2 bílky a až budeme mít krásnou bílkovou pěnu natřeme si pokožku kolem oči, bílek necháme zcela zaschnout.

Poté co bílek bude zaschlý, můžete jednoduše odstranit vodou.

Recept, který zvládne každá žena:)

Maska na hnědé kruhy a otoky pod očima z okurky a petrželky

Tato maska je výborná i na vrásky, je přírodní a jednoduchá!

Proč zrovna okurka a petrželka? Hned si řekneme, okurka je zdrojem vitaminu C a E, ale také má v sobě minerály a kyselinu listovou.

Petrželka působí protizánětlivě, velice často se využívá k léčbě popálenin, modřín a bodnutím hmyzem.

Petrželka také redukuje vrásky, tmavé kruhy pod očima a opět působí blahodárně na záněty, je to velký pomocník v případě převislých očních váčků.

Ingredience:  Petrželka, Okurka malá 

Postup:  Okurku si nastrouháme na struhadle najemno a odšťavníme, nebo-li vymačkáme šťávu, petrželku si nasekáme nadrobno, obojí smícháme dohromady, aby nám vznikla maska.

Masku vložíme na tenkou látku, třeba kapesníček, nebo si odstrihneme z nepotřebného kousku oblečení, položíme pod oči a necháme působit cca 15 až 20 min.

                               “Buďte krásná každý den” 

Spánková hygiena

Nenechte nic na přírodě, i vy sami můžete přispět k tomu aby vaše plet byla svěží, pružná a plná energie.

Pokud budete dostatečně spát, máte poloviny hotovo. Spánek je velmi podceňovaný, dnešní doba je zrychlená a nikdo na nic nemá čas. Večer x hodin koukáme do monitoru a zásady zdravého spánku nás nijak netrápí, prostě jít spát v 10 hodin už je pro většinu luxus.

Pokud nechcete mít oteklé a unavené oči, dodržujte spánkovou hygienu
Pokud nechcete mít oteklé a unavené oči, dodržujte spánkovou hygienu

Klasické odpovědi na to kolik hodin dotázaná spí je max okolo 6 hodin, s dovětkem “na co spát 8 hodin”.

Kolik hodin tedy máme spát a co dělat proto, aby spánek byl kvalitní?

Ideální a zdravé je spát kolem 6 až 9 hodin, kdy zlatý střed je cca okolo 8 hodin. Před spaním byste aspoň 2 hodiny než ulehnete neměla koukat do monitoru, také káva a alkoholické nápoje před spaním jsou důsledkem špatného spánku.

Ještě než ulehnete vyvětrejte místnost kde spíte, stlumte světlo a pustte si relaxační hudbu na spaní.

kinga cichewicz 5NzOfwXoH88 unsplash od Jak na opuchlé oči 1/15 “21 kosmetických tipů na doma”
Sladké sny

Mějte u postele dostatek tekutin, ať nemusíte v noci zbytečně vstávat, těchto pár bodů, které můžeme dodržovat, vám vykouzlí ráno úsměv na tváři a svěží pleť a to za to určitě stojí:)

                          “Pouze zdravá pleť je krásná”

Chcete být ještě více fit, pak navštivte naše fitness aurafit.cz , pokud si jen přejete zjistit, co je u nás nového klikněte zde 🙂

By Ivana Volná

Fitness je pro mě životní styl. Sama jsem pod vedením několika trenérů, protože učený z nebe nespadl a vždy je co zdokonalovat. Proto je fitness a cvičení moje vášeň. Jsem trenérkou v aurafit.cz a píšu pro kruhovy.cz. Absolvovala jsem dva kursy sebeobrany: Pepřový spřej a Znásilnění. Člověk nikdy neví, co ho může potkat, zvlášť když je žena :) Pomůžu ráda s motivací a budu inspirovat k dosažení vašich fitness cílů!