fbpx
elisabeth wales hqq6WvJCbjc unsplash 1 scaled od Ano, jsem máma a běhám!

Běh se stal radostí mého života a vůbec nevadí, že jsem máma!

Nastal den D a já se rozhodla, že začnu běhat. Venku už vypukl zimní čas, docela přituhlo.

Běhání mi nikdy nevadilo, ale ani mě nijak extra nebavilo. 

Nicméně: měla jsem odhodlání a motivaci zhubnout nabraná kila a to mě hnalo kupředu. Sice jsem věděla že před sebou budu tlačit kočárek s Adámkem. Ale ani to mě nezastavilo, naopak malá zátěž neuškodí.

První běh nebyl nijak dlouhý, a přišla i první demotivace. Únava a takový pocit smutku, že jsem moc neuběhla. A že to je vlastně takové složité, díky tomu že jsem máma.

Z toho jsem se brzy vyspala a zase nabrala sílu a energii na další běh, i s ADÁMKEM:) Rána se pro mě stala rutinou, kdy jsem se vždy těšila na to, až vyběhnu. Někdy jsem běhala víc a někdy zase míň. 

Záleželo na situaci, vzhledem k tomu že jsem máma. Tím chci ale říct, že děti rozhodně nejsou překážkou. Samozřejmě podmínky pro běhání v zimě jsou ztížené. Venku je sníh a klouže to, ale i tak se dá vyběhnout.

“Nebuď jen ufuněná máma, přidej a bud máma v běhu”

Když přichází první výsledky a překonávám svůj první rekord, dostávám se do euforie. Radost a nadšení, to jsou pocity s kterými se probouzím skoro každé ráno. 

To že jsem máma neznamená, že nemůžu sportovat
To že jsem máma neznamená, že nemůžu sportovat

Netvrdí, že jsou dny, kdy se mi prostě nechce a tyhle dny přijdou i u vás:), důležité je se motivovat se, pochválit a říct si prostě, že jste vážně dobrá.

Motivace je to, díky čemu začnete…

Moje motivace je rodina, a lidi kolem mě, kteří mě velmi podporují a myslím, že tohle je opravdu potřeba.

Sdílet společně své výsledky a běhat přírodou je tak nějak svoboda co říkáte. Že nemůže běhání být návykové? Budete se divit, až zjistíte jak super záležitost to je, změníte názor.

Běh samozřejmě střídám s cvičením u nás v aurafit.cz, kde máte k dispozici vždy trenérku, bez toho už si to ani neumím představit a moje tělo už také ne. Pokud člověk přijde na to, jak moc je pohyb důležitý, bude pro něj snadnější zhubnout a dostat se do fyzické kondice.

Nejsem v tom sama a jsem za to moc ráda!
Nejsem v tom sama a jsem za to moc ráda!

Hlava a tělo pracuje na plné obrátky, dnes mám navařeno, uklizeno. Adámek je oblečený a já už jsem jednou nohou venku. Dnes mě něco napadlo a tak mám cestou o čem přemýšlet.

No, o co tedy jde: letem světem jsem se všimla skupinky na fb, text zvedni se z gauče se mi moc líbil. Přišlo mi to takové úsměvné, jelikož přesně to jsem si říkala, než jsem uběhla svůj první kilometr. Text pokračoval větou „svým pohybem pomáháš!“ a to mě dostalo.

Přihlásila jsem se na virtuální běh. Běžím proti demenci!

I Já a to jsem máma, jsem se přihlásila na svůj první virtuální běh!
I Já a to jsem máma, jsem se přihlásila na svůj první virtuální běh!

Zapojilo se celkem 818 běžců včetně dětí, to je slušné číslo, je vidět, že stále dokážeme držet pospolu, sportovat a hlavně pomáhat.

Tento novoroční běh proti demenci přispěl k něčemu moc dobrému. A já jsem se stala velmi ráda součástí.

Chcete vědět perličku? Věželo s námi také celkem 61 zvířecích miláčků. Celkem se naběhalo 4488 km a to je hodně slušné.

Alzheimer je vážná nemoc a myšlenka, že mohu někomu pomoct, byla pro mě zásadní.

A jak se říká, Jak na Nový rok, tak po celý rok:) 

By Barbora Makošová

Proč se Barbora Makošová věnuje ženám v Aura Fit Lady club? Protože má opravdu atmosféru klubu, ženy sem chodí rády a Aura je pro ně místem, kam patří. Navíc kombinace silového tréninku a aerobního pohybu na mezistanicích přináší své výsledky, o BetterBelly nemluvě. A to je pro mě důvod, proč to dělám. Baví mě pomáhat lidem, protože to má smysl. Dokážu na všem najít něco pozitivního a život brát s úsměvem. Jaké jsou moje zájmy? Určitě vycházky v přírodě, sport, četba a všechno, u čeho se pobavím. Teď aktuálně nejvíc můj malý syn Adam a moje Výzvy ve fitku aurafit.cz. Úplně nejradši se bavím a poznávám lidi. Co se týče cvičení, mezi mé nejoblíbenější cviky patří dřepy a sumo dřepy. Nedá se říct, že úplně nenávidím, ale moc nemusím kliky. Pánský klik nedám ani jeden a dámské mě vážně nebaví. Miluji Low Carb jídla: třeba kuřecí vývar se zeleninou, grilované kuřecí maso s celerovými hranolky, a jako sladkou tečku na závěr čokoládový krém z avokáda.